Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahol a pár egyik tagja külföld...

Ahol a pár egyik tagja külföldön dolgozik, miként oldjátok meg, hogy jusson idő egymásra a szabadság alatt?

Figyelt kérdés

Az én párom 3 hetente jár haza, 2-3 napot tölt itthon, ilyenkor MINDIG szabaddá teszem magam, mert azt szeretné, hogy végig együtt legyünk. Mégis, olyan zsúfolt az egész, a kötelező családi körök, ballagások, születésnapok, a két legjobb barátunkkal egy-egy óra közösen, segíteni a háznál otthon, szóval éjjel-nappal program van. Egyszerűen nem jut idő egymásra. Mármint, persze, közösen töltjük az időt, de egyszerűen nincs időnk egy-egy nyugodt percre, a dolgaink átbeszélésére, szóval nem tudunk "lelkizni" úgy, mint azelőtt. Nagyon hiányzik, mert rengeteg dolgot meg tudtunk és meg szoktunk beszélni, most meg úgy érzem, mintha lenne a pasim, de a barátom, mint olyan funkció üzemen kívül lenne.

Szeretem, tényleg, de olyan monoton így... Nem tudom mit tehetnék, hogyan és miből csíphetnék el egy kis időt... Szeretném, ha barátait sem hanyagolná el, nyilván nem tud mindig mindenkivel találkozni, de egy-két óra nélkülem velük időnként azt gondolom szükséges. Ezért ha hívnak is, inkább egyedül küldöm el meginni egy sört, vagy átugrani valamiért a szomszéd városba, stb, mert kell ez is.

De hiányzik... Tényleg nagyon hiányoznak azok az idők, amikor még itthon volt, és jutott idő mindenre.

Előtte sem éltünk együtt, össze-vissza dolgoztunk, mégis sokkal könnyebb volt.

Az itthoni hivatalos ügyeit, kis dolgait mind-mind én intézem, igyekszem mindenben segíteni, ha itthon van ne kelljen ezekkel is foglalkozni, de időnként rám jön a frász, hogy mi van, ha belefásulok?

Hazajön egy hosszabb szabadságra, én is itthon leszek, de már előre rettegek, hogy két hétig ugyanez fog menni, és a végére frászt kapok... A töltsünk el valahol egy-egy napot kettesben kizárva, a nyaralós pár nap is családostól lesz, mert velük is szeretne/szeretnénk együtt lenni... Valami tipp?



2012. jún. 28. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:

pedig tényleg kettesben kéne pár napot eltöltsetek. Miért kéne a családdal nyaralni menni? Legalább külön szobátok/apartmanotok lesz? Hát ebbe én beleőrülnék az is biztos :(


21/l

2012. jún. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze, hogy lesz külön szoba... nem azzal van a bajom, hogy nem egész nap velem andalog kettesben. Az hiányzik, hogy sem időnk, sem energiánk nem marad a nap végére egy-egy tartalmasabb, cirógatós, elmélázós átbeszélgetésre, tervlatolgatásra, ilyesmi.

Hogy nem tudom úgy kiönteni a lelkem, ahogy akarom, és hetek óta nem tudom, csak nagyjából mi jár a fejében, mi nyomasztja, mit szeretne, vagy minek örült, örülne nagyon...

Attól félek, ha nem beszélünk róla, felgyülemlik majd valami, és hatalmasat robban később... És hiányzik, ami jól működött.

2012. jún. 29. 00:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A "kötelezö" programokat szüntessétek meg. A szüleiteket látogassátok meg egy-egy napra, a többit meg töltsétek úgy, ahogy nektek tetszik. A legnagyobb hülyeség ilyenkor az összes rokont, ismeröst végiglátogatni. Eleinte meg lesznek lepödve, néhányan megsértödnek, aztán pár látogatás után megszokják.
2012. jún. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én önző lennék és elmennék 3-4 napra kettesben valahova. Hidd el, ez NAGYON FONTOS!


A családdal elég egy délután vagy egy egész nap is. 2 hétbe azért belefér sok minden.

2012. jún. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az utolsó válaszolóval értek egyet.Egy kis önzőség belefér!Bár a helyzetedbe képzelve magam,nagyon nehéz lehet ezt bírni.Szükséged van rá,mert szereted,mégsem lehet veled,a bajban nem foghatja a kezedet...amikor szeretnéd neki kiönteni a lelked,vagy csak az érzéseidről beszélnél szívesen,legszívesebben átölelnéd,de nem teheted meg.Marad a skípe,vagy a telefon,ami nem ugyan az.Én most hasonló helyzetbe fogok kerülni hamarosan.Külföldre készülök dolgozni,és nálunk is szó volt már arról,hogyan fogunk találkozgatni a barátommal.Én rosszabb helyzetbe leszek...2 havonta látogathatok csak haza.De ha minden igaz,akkor Ő is kijön velem.
2012. jún. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mi is hasonlo cipoben jarunk mar 7 eve :) 6 hetente van egy szabad hosszu hetvegem, amit vagy a felesegem csaladjaval toltjuk, vagy az enyemmel (400 km-re laknak egymastol sajnos), vagy pedig kettesben, ill. haverokkal. Ha pedig van 2 het szabi egyben, akkor 2 osszeulest szoktunk tervezni, egyet a rokonokkal, egyet a haverokkal. Igy mindenkire van egy kis ido, nem en utazok, es ha tobb ember van, akkor egy kis "privat" beszelgetesre is felre tudsz vonulni. Ezek hetvegen vannak, elso heten kettesben 4-5 nap pihenes, masodik heten pedig egy kis segitseg otthon. Sajnos nem idealis, de mindenki megertette es szerencsere mindenki alkalmazkodik is, mikor otthon vagyok.
2012. júl. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!