Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öcsém nem megy el a lakásbó...

Az öcsém nem megy el a lakásból, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Elköltözött a barátnőjétől, és ide jött néhány napra lakni hozzám, de ennek már két hete, és nem keres új lakást, és nem akar menni. Nagyon kényelmetlen, kevés a hely, és a párom sem tud így itt aludni. Hozzám meg vendégek jönnek jövő héten, és nem férünk el, de ő azt mondja, hogy majd nem zavar sok vizet. Hogyan tudom kirakni, hogy ne sértődjön meg?
2012. jún. 29. 13:03
 1/8 A kérdező kommentje:
A lakásOMBÓL. Tudja nekem javítani valami a címben?
2012. jún. 29. 13:12
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Én nem tennék ilyet a testvéremmel. Mindenben számíthatunk egymásra. Mindenesetre azt tanácsolom, hogy ha ennyire zavar, akkor mondd el neki őszintén, hogy ne haragudj, öcsikém, de ez most nem fog így menni, keress más lakhelyet. Bárhogy mondod, sértő lesz egy kicsit neki.
2012. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Mi az,hogy ne sértődjön meg?? Te teszel szívességet neki,nem fordítva. Pár napról volt szó,nem hetekről,hónapokról. Kezd hosszú távra berendezkedni. Küldd haza a szüleitekhez.
2012. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérj tőle lakbért, egyből el fog kezdeni helyet keresni.
2012. jún. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az nem jó, mert itt akar maradni. Mondta, hogy itt akar lakni nálam, fizessük együtt, én mondtam, hogy én ezt nem szeretném. Mondtam neki, hogy maradhat egy ideig, amíg el tud indulni, de aztán nézzen kérót, de helyette egyre inkább idecuccol.
2012. jún. 29. 13:17
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Az elején kellett volna lefektetni a szabályokat, de még most sem késő.

Leültök, és elmondod neki, hogy volt két hete lakást keresni. Te jó fej vagy, meg különben is az öcséd, ezért addig maradhat, amíg a vendégek jönnek. (és nem a vendégek miatt küldöd el, ezt hangsúlyozd, hanem egyébként is!!) Ha addig nem talál valamit, akkor sajnos mivel a te különbejáratú lakásod, megteheted, hogy összeszeded a cuccait, kirakod az ajtó elé, akkor pedig már csak ezekért a cuccaiért jöjjön fel, plusz azért, hogy visszaadja alakáskulcsodat.

Nem tudom milyen ember az öcséd, de ha attól félsz, hogy csinál másolatot titokban, akkor olyankor vedd el a kulcsát (váratlanul, ne jelentsd be), amikor otthon van és mondjuk a szögön lóg a kulcscsomója. Szépen leveszed, aztán eléállsz és elmondod, hogy eltetted. Innentől csak veled együtt juthat be a lakásba. Jövő héttől pedig már úgy sem-

2012. jún. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
Mondd meg neki, hogy neked ez így nem jó, mert csak pár napról volt szó, míg új helyet keres, te a pároddal szeretnél kettesben lenni, és nem vele, és mutass neki pár előzőleg kiválasztott albérletet, amiről úgy gondolod, hogy megfelelne neki. Gondolom ő is felnőtt, nem vagy az anyja, nem kell pesztrálnod, és nagyon vigyázz, mert könnyen a nyakadon maradhat.
2012. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
16%
Lepontoznak mert nem tenném ki a testvérem. :D Sajnállak titeket. :)
2012. jún. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!