Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már a ti rokonságotokban...

Volt már a ti rokonságotokban is hasonló? Elég ijesztő volt!

Figyelt kérdés

A nagyszüleinktől anno kaptunk egy nagyobb összeget, amit akkor anyu direkt félretett, hogy ha már nem hagyták hogy visszautasítsa egyszer jól fog még jönni. El is jött ez az idő, a nagyszüleim gondban vannak, hatalmas szükségük van a pénzre, a legegyszerűbbnek az tűnt, hogy a kapott pénzt forgatjuk vissza rájuk. Anyu eszméletlenül kibukott, ugyanis abszolút nem emlékezett hova tette a pénzt! Azt mondta direkt úgy rakta el, hogy külön a mi pénzünktől, hogy meglegyen, de egyszerűen nem is rémlett neki, hogy hova tehette. Mivel a nagyszüleimnek sürgősen kell a pénz, én pedig ma ráértem, megkért, hogy jöjjek haza és túrjam fel a házat!

Annyira rossz érzés volt, úgy éreztem magamat mint valami betörő. Elmondta hol nézte már, gondoltam olyan helyen kezdem, ahol nem kereste. Végig túrtam az összes fiúkot, a zoknik, bugyik között is megnéztem, az összes zsebben, mindenhol. Borzasztóan vacak érzés volt. Végül úgy döntöttem megnézem reálisabb helyeken, ahova pénzt szokott rakni, azért nincs megkattanva, hogy ilyen idióta helyekre tegye el! Szinte azonnal meg is találtam. Anyu is belenézett állítása szerint abba a dobozba, mert valahonnan rémlett neki, hogy talán ott lehet, de elborult az agya az idegtől és egyszerűen nem látta hogy ott van. Tényleg nagyon sok múlik rajta, holnap már kell a pénz, tehát szerencse, hogy át tudtam jönni segíteni, de ez iszonyatosan ijesztő volt.

Annyit hallani ilyen "felejtős" betegségekről, én nagyon megijedtem, nehogy anyuval is hasonló legyen. Ekkora horderejű dolgokat még sosem felejtett el!


Nálatok volt már a családban hasonló? Ugye nem feltétlenül jelent ez semmit?


Apu felöli nagymamám lehetetlen helyekre tudja eldugni a pénzét, részletekben, képtelenség róla leszoktatni, rendre 3 nap múlva már fogalma sincs hova tette a pénzét! Nála hozzászoktunk már a nyomozósdihoz, pakoláshoz, túráshoz, de anyunál ez most nagyon furán hatott, pláne hogy mindig ő mondja mamámnak, hogy nem szabad ilyen össze vissza elpakolni minden forintot.



2012. jún. 29. 14:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 évesen képes vagyok ilyenre,nyugi.

Ha nagyon sürgősen kell valami,az istennek se emlékszem hogy hova tettem,és ott találom meg napokkal később ahol átnéztem legalább háromszor.


Csak az idegesség.

2012. jún. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Bankban kellett volna őrizni.....
2012. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
csak az idegesség, de am miért otthon tartjátok. Miért nem tettétek be a bankba?
2012. jún. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Smartguy86 ***** válasza:
92%

Mázli, hogy meglett. De egyet árulj el! Mi a frászt keres pénz otthon, főleg nagyobb összeg? Bankszámlán nem lenne nagyobb biztonságban? És akkor még az infláció se csökkenté annyira az értékét, ha lekötnétek (főleg úgy, hogy nem is kellett a pénz, de ha kell is, akkor is fel lehet bontani).


Így ember legyen a talpán aki követni tudja, hogy mennyi merre hol. Bele se merek gondolni, hogy akkor a háztartás pénzügyeit hogy intézitek ti illetve a nagymama...

2012. jún. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva manapság az emberek nem őriznek már nagyobb összeget mondjuk a dunnahuzatban, vagy a vasalt zsebkendők alatt...

Szóval ilyesmi nem történt velünk... Még szegény nagyanyám is - isten nyugosztalja - a takarékban tartotta a pénzét, pedig idős, régimódi öregasszony volt......

2012. jún. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak "elrakom és nem találom" mozzanataim.

Én is tettem már el így pénzt, elfelejtettem és véletlenül találtam meg, legnagyobb örömömre, pont akkor szükség is volt rá.

De volt, hogy azt hittem, elveszítettem a jegygyűrűmet, bőgve másztam végig az egész lakást, kutattam hűtő, szekrény, minden alatt, pedig a kesztyűmben volt, lecsúszott, amikor levettem hólapátolás után. A keresésnél a kesztyűmet néztem meg először.

Ne aggódj emiatt, csak a stressz munkált anyukádban.

2012. jún. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%
Ez nem az a betegség ne izgúlj....az a ijesztő amikor a kezedben van és ordibálsz,hogy nem találod:) pl volt olyan,hogy dolgoztunk valamit és egy emberke ott ordibált nekem a kalapács után és a kezében volt közben....es a napszemüvegét kereste,amikor a fején volt..na az már probléma:D
2012. jún. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsétek, hogy meglett, és esetleg nem egy betörő találta meg korábban.... Borzasztó nagy felelőtlenség pénzt otthon tartani. Erre van kitalálva a bank!
2012. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

27 éves vagyok, és egész életemben az volt, hogy ha elraktam valamit, hogy az majd aztán biztosan meglegyen, akkor azt többet az életben nem találtam meg... Illetve még jó esetben megtaláltam, de nem akkor, mikor kellett volna, hanem hónapokkal később.


Ezerszer van olyan, hogy esküszöm, még ott is kerestem, ahol végül (máskor) megtaláltam, de nem vettem észre.


Nyugi, van ilyen. :)

2012. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
Inkább az az ijesztő, hogy valaki egy nagyobb összeget még mindig otthon a párnában tart... Inflációról hallottál már? Ha egy sima bankbetétbe berakod a pénzed, legalább az értékét valamennyire szinten tartja. Ja és a bankcsőd meg hasonlók nem kifogás, mert ha tényleg akkora csőd lesz, hogy megy minden, akkor a szekrényben tarott pénzért is max. egy száraz disznólábat fogsz kapni.
2012. jún. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!