Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jár valaki hasonló cipőben?

Jár valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Anyukám egy rossz házasságban, egy nagyon rossz emberrel él. Kínszenvedés neki is, és nekem is őt így látni. Az állandó nyomasztó légkör, lassan sorvaszt el mindkettőnket. Állandóan el akarja hagyni, évek óta mondogatja és azt mondja majd én fogom eltartani. Én úgy érzem, most vagyok a mélyponton, nem bírom ezt a nyomást, a családi szart, a tanulást, a halálokat, a saját betegségemet. Túl sok. Szerintetek normális hogy rám terheli ezt a sok szart már évek óta? Mindig nekem panaszkodik. Olyan jó lenne, ha inkább példát mutatna és legalább az apró dolgoknak örülne, amik megadatnak. De ő csak kesereg és kesereg, fapofa egész nap.
2012. jún. 19. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hány éves vagy, de azt hiszem, bármennyi is légy, megmondhatod neki, ami bánt. Egy szülőnek már a gyereke kell legyen az első. Senki nem kényszerítette a rossz házasságába, te sem kérted, hogy megszüless, de az ő döntéséből már a világon vagy, hát jobb, ha tudja: ő már egy anya, köteles biztosítani a nyugodt légkört számodra, és ha ehhez a válás az út, akkor meg kell lépnie valahogy. Nem ő a te gyereked, hanem te az övé.
2012. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Már elmúltam 18 és úgy érzem jogosak az igényei, hiszen felnevelt engem. Továbbá szeretem is. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok más emberek hogyan élnek? Ők boldogok? Vagy van más is akinek ilyen retek az élet?

Manapság nem olyan könnyű új életet kezdeni, hiszen ki akar a híd alatt lakni?

2012. jún. 19. 21:17
 3/4 anonim válasza:

Nos elmondhatom, hogy a boldogság az álom nekem. Mi sem élünk boldog családi életet. Annyi a külömbség, hogy nálunk nem a szülők viszonya a baj, hanem az anyám. Maga a léte. Állandó feszültség, kiabálás, sértegetés, bántás....

olyan viszonyom sincs vele, hogy megkérdezze mi volt a suliban, vagy hogy vagyok... ha kérdezi mi van, semmi.... nem méltó a bizalmamra...

Nem valami fényes a helyzet nálam sem...

De tarts ki!!! Valaminek lennie kell... reméljük változnak a dolgok!!

Talán ennél már csak jobb jöhet... :-/

2012. jún. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Már elmúltam 18 és úgy érzem jogosak az igényei, hiszen felnevelt engem."

Ácsi!

Nem jogosak! Nekem bizonyos szempontból szerencsésebb életem volt, de!

Nem te kérted, hogy hadd szüless meg, nem te döntöttél, hanem a szüleid!

Ha pedig már megszületik a gyerek, a szülőknek kutya kötelessége megadni anyagilag és érzelmileg mindent amire az egészséges fejlődéséhez kell!

Anyukám azt mondta nekem, mikor hálálkodtam neki a költözésem előtt, hogy : nem kell hálát érezned. Ha hálás vagy amiért élsz, az régen rossz. Akkor valamit elszúrtam.

Mindenki a maga sorsa megrontója. Tipikus mártír: de rossz nekem, szörnyű a párom, nehéz a gyerekkel, beteg a gyerek, stb.

Ha elhagyná a párját, nem tudná magát sajnálni. Nem lenne rajtad kívül senki akit hibáztathatna. Mert önmagát soha nem fogja. Nem fogja elismerni, hogy "igen elcsesztem, de tovább kell lépnem, helyrehozni ami tönkrement". Kényelmesebb azt mondani: "De egy mocsok a párom. Nem segít, üt-ver, alkoholista, ő tehet mindenről, én ártatlan vagyok"

Még nagyon gyerek vagy, persze, hogy segíteni akarsz. De amíg anyukád magán nem segít, a te segítséged annyi, mint a lábtörésre az algopirin.

Elmulasztja a fájdalmat egy kis időre, de a probléma ott marad, és mindíg visszatér. Rosszul forr össze, fáj, bicegést okoz. Újra el kell törni, sínbe rakni, hogy jó legyen. De nem. Hiszen MOST nem fáj. Hat a gyógyszer!

2012. jún. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!