Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok mennyire jön fel ez a...

Nálatok mennyire jön fel ez a téma?

Figyelt kérdés
Nekem nincs semmim. Csak azt a kevés pénzt tudtam beletenni a közös kasszába, amit munkával megkerestem. Jelenleg még azt se, mert nincs munkám. A szüleim nem tudtak segíteni semmivel az életkezdésben és későbbi örökséget sem várhatok. A párom a fejemhez vágta ezt és hozzátette, senkinek nem kellenék így. Más járt már így?
2012. júl. 1. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Semennyire. Nem normális, hogy ilyesmit vág a fejedhez. Ez érzelmi zsarolás és nem szeretet.

Nem kéne sokszor mondania ilyet és elhagynám. Más emberrel nem az anyagi helyzete miatt jövünk össze, ha meg a párodnak ez fontos, akkor nem hiszem, hogy összeilletek és jobb is lenne Neked nélküle...

Hidd el, ettől te még értékes ember vagy!

2012. júl. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Ez nagyon durva. Soha nem tennék ilyet. Nálunk az egész esküvőt a szüleim fizették. Párom anyja azt a pár embert sem fizette ki, akik a részéről voltak, egy fillért sem kaptunk ajándékba tőle. Ezenkívül onnan soha egy fillért sem kapunk majd. Nem mondom, hogy anyósom miatt nem mondogattam a férjemnek, hogy ez nem oké, de olyat soha nem vágnék a fejéhez, hogy az esküvőt csak a szüleim fizették, és mindenünk, amink van az az én családomnak köszönhető. Házasok vagytok már? Mert, ha nem, akkor én ezek után meggondolnám a dolgot...
2012. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Apám 22 éve, minden áldott nap Anyukám fejéhez vágja, ugyanezt!
2012. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Amikor összeköltöztünk, megbeszéltük hogy 5-10-15 év múlva hol szeretnénk tartani, ehhez mennyi pénz kell és ezt honnan, hogyan teremtjük elő.


Azóta nincs enyém-tiéd, miénk van, amiért közösen dolgoztunk meg. Az én lakásomban élünk, amit nagymamámtól örököltem, de mindent együtt fizetünk, illetve most GYED-en vagyok így a férjem sokkal többet keres, de nem vágja a fejemhez hogy ő tart el.

2012. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egy hét múlva lenne az esküvő.
2012. júl. 1. 14:38
 6/12 anonim ***** válasza:
39%

Ez rettenetes!!!


Mi a párom lakásában lakunk, én csak a ruháimat, a számítógépemet, és néhány könyvemet hoztam. Nem dolgozom, tanulok még, én csak rokontartást kapok apámtól (21 vagyok). A párom dolgozik, ő tart el gyakorlatilag, mégsem vág soha semmit a fejemhez, hanem megyünk boltba, és megkérdezi: Mit szeretnél? Vegyünk joghurtot?


Nem várok el tőle semmit, hálás vagyok mindenért, amit kapok. Egy év múlva már én is dolgozni fogok, és a közös pénzből építhetjük a közös jövőnket. Aki ilyet mond, az nem szeret...

2012. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Ami volt örökségem apám elqrta (fél milla), jelenleg nekem sincs munkám, kezelésre kell járnom nyáron, nem akarok egy új helyen ezért kuncsorogni, mivel apám felelőtlen, semmivel nem leszek segítve, csak lehúzva, örökségem adósság lehet csak, mégis kellek neki és sokat segít.
2012. júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Valószínű, mikor járni kezdtetek, a párod fel tudta mérni az anyagi helyzeteteket, tehát nem örökség reményében szeretett beléd. Tény, hogy hosszú távon a forma-forma jövedelem az egészséges, de ez ízléstelen dolog, hogy a fejedhez vágja a kiszolgáltatottságodat. Ha ellátod a háztartást szépen, akkor az is munka,annak is van értéke, amit a közösbe teszel. Ha meg nem éltek még együtt, akkor én meggondolnám, hogy tartsak e kapcsolatot egy ilyen valakivel.
2012. júl. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem már mondta a párom ezt, igaz nem így konkrétan vágta a fejemhez, de tudtam mire céloz, elég sz.rul éreztem magam. Eleve az rosszul esik, hogy az én szüleim 1 forinttal nem támogatnak, még az unokának se vesznek soha semmit és az ő szülei meg igen, az pedig pláne fáj hogy ő ezt a fejemhez is vágja.
2012. júl. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem. Én nem Mo.-n élek, jelenleg munka nélküli vagyok, 1 éves munkaszerződésem volt, ami lejárt. Elvileg úgy volt, hogy hazamegyek, de közbeszólt az élet, így a páromhoz költöztem. Jelengleg ő a kereső kettők közül, az ő lakásában élek, itt csak a ruháim és pár holmi az enyém. Mégse vágja a fejemhez, nem érezteti velem, hogy szó szerint eltart. A háztartást rendben tartom, mire hazajön tisztaság és meleg étel fogadja, én így hálálom meg neki, hogy ebben az átmeneti időszakban még nem találok munkát ő dolgozik kettőnk helyet.
2012. júl. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!