Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy honapig kulfoldon vagyok...

Egy honapig kulfoldon vagyok egy csaladnal, mit tegyek, hogy ne erezzem magam ilyen rosszul?

Figyelt kérdés
Anyukam kuldott ki, en nem akartam jonni. Egy nyelvtanfolyamra jarok, ahol mindenki idosebb es jobban is beszeli a nyelvet, mint en. Ma volt az elso napom, alig mertem megszolalni, elsirtam magam. Nagyon szeretnek hazamenni, mert tudom, hogy a barataim, a korosztalyom otthon bulizik. Napkozben nem tudok mit csinalni, annyi, hogy delelott elmegyek a tanfolyamra, delutan meg alszok, eszek es netezek, mert az ido is rossz. Nagyon hianyzik mindenki, szornyen egyedul erzem magam es rossz belegondolni, hogy meg hatravan egy honap. A sulitol is felek, mert sokat kell beszelni, en meg nem nagyon tudok. 17/L
2012. júl. 2. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Egy hónap nem a világ vége, gyorsabban eltelik mint gondolnád. Amúgy meg nem hiszem, hogy olyan rossz lenne megismerni egy másik országot, más embereket, a nyelv meg akkor is rád fog ragadni ha azt hiszed, hogy nem. Biztos, hogy jobb nyelvtudással jössz haza, mint amivel kimentél.
2012. júl. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell hazasietni anyu pici szoknyájához. Örülj,hogy kint lehetsz tanulhatsz nyelvet. Mások magyarul se tudnak. Rossz az idő? Ez csak egy kifogás mert úgysem akarsz sehova se menni.
2012. júl. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
10 év múlva, akik most otthon buliznak, max. kirakni fogják a drága kajákat, mint éjszakai kirakodó, amit te meg tudsz majd venni, mivel anyukádnak köszönhetően nem herdálod el azon éveid, amikor a legjobban fog az agyad, és nyelvet tanulhatsz, ami az egyik legjobb befektetés. Maradj veszteg, és tanulj, nem fogod megbánni.
2012. júl. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Bár nekem lett volna ennyi idősen ilyen lehetőségem.
2012. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Embereld meg magad. Örülj neki, hogy van ilyen lehetőséged. Eszembe jutott Danielle Steal könyve a Japánból Amerikába küldött kislányról. Neki is szörnyű volt eleinte. De akkor háború volt meg borzalmas történelmi helyzet. De most semmi ilyesmi nincs.

Tanácsolom, hogy otthon, mikor egyedül vagy, nem hallja senki, mondjál ki hangosan olyan szavakat, mondatokat, amiket moindhatnál a társaidnak, a környezetednek. Mondd ki a szádon hangosan. És ha otthon begyakorolod, akkor egyszercsak mások füle hallatára is kimondod.

2012. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%
Gyere haza..Ahol nem érzed jól magad,csak más kedvéért maradnál,ott ne maradj!!
2012. júl. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Menj el te is bulizni. Mi tart vissza?
2012. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Én is voltam ilyenen. Hát valami isteni volt. Beszélj a családdal. Ebből nagy bulit lehet csinálni. És gondolj bele ha szeptemberbe mész a suliba fel tudsz vele vágni, hogy háhh én egy hónapot voltam kint. Amikor én voltam mindenki irigykedett, meg kérdezősködtek.
2012. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Én is kint vagyok külföldön, és ha egy valamit megtanultam itt, azaz, hogy minden csakis nézőpont kérdése. Én is szörnyen éreztem magam az elején, mert idegen volt minden, féltem a nyelvtől, nem volt semmi ami a régi kis világomhoz kapcsolódott volna. Aztán rájöttem, hogy baromira nem éri meg sajnálni magamat, mert tök jó lehetőséget kaptam, és ha nem használom ki, akkor nagy ökör vagyok. Otthon bármikor lehetek, de itt, nem. Mikor áthangolódtam ezekre a gondolatokra, azután sem szerettem meg egyből. Csak kevésbbé utáltam.

Szerintem nézd úgy, hogy kint vagy külföldön. Rengeteg ember vágyik erre, és neked most itt a lehetőség. Otthon soha nem fogod úgy megtanulni a nyelvet, mint itt kint. Úgyhogy hajrá. Ha nem megy, hát erőltesd. Nem baj ha makogsz, nem baj, ha hibázol. Az itteniek amúgy is elájulnak attól, ha külföldi létedre összeraksz egy alapmondatot. Napközben meg nézz szét a városban, próbálj megismerni másokat. Pl a nyelvtanfolyamról. Ők sem profik, és biztos találtok közös témát.


Ne add fel. Inkább élvezd ki. :)

19/L

2012. júl. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem orulj h ekkora lehetoseget kaptal az elettol, hisz nem mindenkinek adatik meg. Egy nyelvet anyanyelvi kornyezetben lehet a legjobban elsajatitani, ulhetsz te az iskola padban 4*4 orat hetente az a nyelvtudas semmire sem eleg. Lehet h atmesz a vizsgan majd, de h beszelni, de legfokeppen erteni a helyieket nem fogod tudni.

1 honap nem a vilag teteje. fedezz fel a kornyezeted ismerkedj. mennel tobbet beszelsz es hasznalod a nyelvet annal tobbet fogsz tanulni. a bulizasbol nem lehet majd megelni, de viszont beszelni egy nyelvet felsofokon abszolute elonyos. ahogy elottem is irtak, menj el, nez korul a varosban, lass vilagot, menj vasarolni, ismerd meg a kulfoldi kulturat. Sajnalat helyett inkabb elvezd a kornyezeted.

2012. júl. 3. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!