Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem le az ok...

Hogyan győzzem le az ok nélküli féltékenységet, hogy ne gondoljak rá?

Figyelt kérdés
Párommal több mint 2 éve vagyunk együtt. Az első másfél évben soha még csak meg se fordult a fejembe hogy más nő is létezhet neki rajtam kívül. Kb fél éve elkezdtem ezen gondolkodni... Nem hisztizek, meg cirkuszolok, még csak nem is mondom neki, de sokszor eszembe jutnak ilyenek, mi lenne ha megcsalna, stb, és ezek a gondolatok annyira elszomorítanak. Teljesen felőröl ez a rágódás, ráadásul teljesen feleslegesen, mert semmi okot nem adott rá. Talán annyi, hogy (természetes módon) másfél év után kezdett csitulni a nagy szerelem, de ugyanúgy szeretjük egymást, tehát nem kezdett semmilyen rendellenes viselkedést tanusítani, ami miatt aggódhatnék. Mégis már ott tartok hogy kb egy hete már neki is mondogatom (eddig nem mondtam, csak magamban filózgattam), ami őt természetesen felháborítja. Írjatok nekem légyszi valami olyan tanácsot, gondolatot, ami eszembe juthat és megnyugtat amikor ok nélkül parázok!
2012. júl. 3. 09:02
 1/7 Dottorre ***** válasza:
100%

Nyugtasson meg a gondolat, hogy ha parázol rajta, ha nem, ha akarja úgy is megteszi, ha nem, akkor pedig úgy sem.

Én mindig azt szoktam monadni, amikor feljön a féltékenység téma, hogy amíg szeretek valakit nem csalom meg, utána meg az sem érdekel, ha kiderül, mert akkor már úgy sem szeretem, és abból szakítás van. Ergo nincs ok a féltékenységre.

2012. júl. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos én is ugyan azt tudom mondani mint az elöttem iró hogy fölös parázni rajta mert ahogy a régiek is mondták ha s száknyája szélére is ülök akkor is megcsal ha megakar! Én pl avval nyugtatom magam hogy amig én is meg kapom amit akarok (szexuális téren) addig nem érdekel!
2012. júl. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Semmi értelme paráznod. Ezzel csak azt éred el, hogy szakítani fogtok. Én akkor voltam ilyen mikor párommal összejöttünk mi is 2.5 éve vagyunk együtt. Akkor egyszerűen nem tudtam megszokni, hogy meg néz más csajokat, de én nem tartottam magamban szóvá is tettem. Aztán rájöttem, hogy attól mert megnéz valakit semmi nincs benne. Ugyanúgy velem fekszik le esténként egy ágyban, velem szeretkezik stb..stb.. Ezzel én meg is nyugtattam magam és azóta semmi probléma sincs. Ha meg megcsalna hidd el észrevennéd, nem úgy közeledne feléd, a szexuális együtt lét sem lenne túl sűrűn stb..stbb.. ne rágódj mert ezzel ölöd a szerelmet is! Ülj le beszélj vele erről, hogy ilyen dolgok zajlanak benned és találjatok ki közösen egy megoldást a dolgokra. Esetleg menjetek el ketten valahol romantikázni.
2012. júl. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
"Féltékenység? Minek? Akit lehet vinni, úgyis viszik, akinek fontos vagy, úgyis veled marad." :)
2012. júl. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Jaaaajjj!!!Szegénykém!!! Én is voltam így,le a kalappal a párom előtt,hogy kibírta mellettem ezt az időszakot... Nekem homeopátia segített!!!Már az őrület határán voltam,minden ok nékül féltékenykedtem.Álmomban is mindíg megcsalt és zokogva ébredtem,vplt hogy álmomban ott áltam magam mellett és mondtam magamnak,hogy nem is igaz hogy megcsal,hisz csak álmodom!!!Nnnna ez volt az a pont,hogy beromboltam egy patikába,és mondtam hogy valamit adjanak féltékenységre,mert megzavarodok!!!És!NEm is néztek hülyének!Felcsapták a vastag homeós könyvet és kikeresték a megfelelő bogyót. Pár hónap alatt rendbe jöttem és boldogság van.Valamit tegyél mindenképp,mert nem sokáig bírják a pasik az ok nélküli gyanusítgatást.Gondolj csak bele... A másik meg az önbizalom!Így utólag azt hiszem az volt nálam a baj,hogy nem tudtam elhinni,hogy nekem ilyen pasim legyen.
2012. júl. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én is majdnem minden este ilyeneket álmodok már... :/

Köszi a válaszokat! Majd elgondolkodok rajtuk a következő ilyennél.

2012. júl. 4. 08:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem sokáig rémálmaim voltak a párom exét illetően, pedig őt nem szerette igazán, engem meg igen.


Szerintem arra gondolj, hogy te sem csalnád meg őt soha, és egyformán szeretitek egymást, szóval ő sem csalna meg. :) Sok sikert! :)

2012. júl. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!