Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy aki otthon van 2 év alatti gyerekkel, az ingyenélő?

Figyelt kérdés
Aki így gondolja, az szerint hová kéne rakni napi 8-10-12 órára egy pár hónapos babát, amíg az anyuka és az apuka dolgozik?
2012. máj. 30. 13:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem ingyenélő. Ugyanis kap gyed-et, azt meg csak az kap, aki dolgozott előtte. De egyébként volt nemrég pontosan ugyanez a kérdés. Csupa-csupa közhelyet lehet válaszolni rá, összejöhetnek az anyukák és szidják az embereket akik ezt gondolják, ettől nem leszel nyugodtabb :)
2012. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen mindegy mit gondolnak mások?:) Nem tartozol elszámolással senkinek.Nem tartom ingyenélőnek ezeket a nőket.
2012. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
én ismerek olyat aki 10 éve otthon van.
2012. máj. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Az ilyenek hülyék. Nekem is volt egy tanárom, aki lebeszélően beszélt az ilyen emberekről. Aztán állandóan hordta a suliba a gyerekét, meg passzolta le a lyukas órás tanároknak...
2012. máj. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem ingyenélő, de ezt minden értelmes ember tudja. Felesleges most ezen replizni, csak felidegesíted magad. :)
2012. máj. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs olyan ismerősöm aki ingyenélőnek nevezne egy ilyen anyukát :)
2012. máj. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
Aki gyermeket vállal,az munkahelyeket teremt,tehát hasznos tagja a társadalomnak.
2012. máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, lehet, hogy ők a nyugati szellemben gondolkodnak, ahol már 4-6 hónaposan megy a baba a bölcsibe és az anyák vissza dolgozni. Csak nem gondolnak bele, itt nincs is annyi bölcsőde, hogy tudják fogadni a gyereket.

Olvastam pár éve cikket a Nők Lapjában vagy valamelyik hasonló magazinba, hogy a fővárosban képesek a nők magánbölcsibe adni a babát havi 70ezer forintért, hogy betölthessék a 90-100ezres állásukat. Hát csak lestem, ez komolyan megéri nekik? Azt a kieső 20-30-at a gyed is pótolja.

2012. máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy mindenki azzal akarja a saját teljesítményét nagynak, stb. feltüntetni, hogy a másikat letapossa. Miért kell egyáltalán azzal foglalkozni, hogy a másik élete könnyű-e vagy nehéz. Szerintem mindenkinek megvan a maga életének az egyszerű és a nehezebb része is, nem kellene állandóan azzal foglalkozni, hogy az a másik igy, meg úgy.


Te se törődj azzal, hogy mások mit mondanak, és főleg ne idegeld be magad a sok rosszindulatú megjegyzésen, egyebeken. Sokan túlságosan is ráérnek, ezért a sok rosszindulatú pletyka, vagy éppen irígységből beszélnek. Ne törődj velük. Éld a kis életed, örülj a gyermekednek, családodnak, és próbálj meg csak a szépre, a jóra figyelni.

2012. máj. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Azok mondják ezt akiknek savanyú a szőlő...
2012. máj. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!