Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el, hogy nem...

Hogyan mondjam el, hogy nem bírom elviselni a lányát?

Figyelt kérdés

Keresztanyám egy hétre hozzám zsuppolná az unokatestvérem, aki most tölti be a hármat.

De nem bírom a kisasszonyt. Úgy viselkedik mint egy kis grófnő, affektál, nyafog... brrr...

Van sajátom, aki két éves, plusz még háromra vigyázom, akiből kettő az ő korosztálya, velük nagyon elvagyok.

Példa a nyafogásra: nagyszülőktől jöttek a szüleimhez (a keresztanyám és anyukám testvérek), a nagyszüleim pedig mirelit gyümölcsöt küldtek. A nénémnek odabent jutott eszébe, hogy ki kell venni a kocsiból a hűtőtáskát. El is indult, utánamegy a lány és tudakolja, hova tart. Mikor megmondta neki a néném, így reagált: Anya... Én szeretnék... Kimenni veled... a kocsihoz... De... most meleg van... Ezért... most ne menj ki... mert én nem megyek... (a pontok hatásszünetek, nem fuldoklik, bár először azt hittem. Ezekhez a szavakhoz kapcsoljátok hozzá egy újszülött vak kismacska hangtónusát. Ja, a kocsi amúgy öt méterre állt a bejárattól)

A néném végül kiszökött, amikor pedig meglátta a lány a hűtőtáskát, dührohamot kapott. Üvöltött, toporzékolt, megütötte az anyját, tépkedte a könyvet, a játékokat.

Az anyja engedélyével fenyítettem.

Na azóta a néném azt akarja, hogy egy hét alatt ezt kikupáljam belőle. Nem érti meg, hogy neki nem kéne engednie ezt, és akkor a kishölgy viselkedne. Nem tudom mit csináljak. De ha elvállalom, a férjemmel Xanaxon fogunk élni egy hétig.


2012. júl. 4. 06:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Totálissan átérzem a helyzeted.Mondjuk egy erélyes férfihang segithet :D példa férjem testvérének fia 5éves,unalomból állandóan ütögetett engem,persze ha csak kettesbe voltunk.Először szépen elmagyaráztam neki,hogy nem szabad senkit ütögetni,főleg nem nőket.Egyszer csak a semmiből ugy mellen vágot könyökkel engem,hogy csillagokot láttam,akkor nagyon durván rányerített a férjem,azóta mondjuk hozzám se szól
2012. júl. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem te írtad ki nemrég, hogy a gyereket rád akarják szabadítani? Mégsem sikerült elkerülni? :(


Neveld meg te, mert tényleg nem fogod bírni. Mondd meg, hogy oké, itt van, de itt más szabályok vannak.

2012. júl. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Öt gyerekkel lennék egy hétig. Szigorú napi rutin, stb.

Én is elég voltam, mikor megfogtam a kezét és határozottan megmondtam, hogy büntetésbe megy, ha ezt csinálja. Azt se tudta mi az.

Szerintem teljesen mindegy, hogy én mit csinálok egy hétig, ha a grófnő ott és úgy ugráltatja az anyját, ahogyan akarja

2012. júl. 4. 07:16
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem kell elöre beijedni, a legtöbb gyerek, ha nincs ott a szülö, aki elkényeztette, pár óra/egy nap alatt átáll a máshol elvárt viselkedésre, föként ha másik gyerekek is vannak ott.

Viszont az valószinü, hogy ha hazakerül, ott megint ugyanolyan lesz, mint elötte. Minden gyerek tudja (már kicsinek is), hogy hol, kinél mit lehet megtenni.

2012. júl. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jól el van kényeztetve a kiscsaj. Itt alapvetően két dolgot tehetsz. Ha ragaszkodsz ahhoz, hogy nem kell oda olyan, aki felborítja a napi rutint és esetleg a többi gyerek is kedvet kap tőle egy kis hisztihez, na szóval akkor megmondod a keresztanyádnak, hogy nem szeretnéd, hogy odajöjjön, mert nem bírsz vele és azért valljuk be 5 gyerek nagyon nem kevés, sokszor 1 is elég! A másik, hogy - 1 hétről lévén szó - valahogy összeszorítod a fogad és kibírod. Előbbinél sajnos borítékolható a sértődés, ezt te döntsd el, hogy megéri-e. Általában az ilyen anyák nem látják, hogy elkényeztetik a gyereküket és ha valaki a szemükbe mondja, akkor megsértődnek.

Átérzem a problémádat, de alapvetően ezt a két dolgot tudod tenni.

2012. júl. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. A nénéd nem tudom hogy gondolja komolyan, hogy amit ő elszúrt 3 év alatt, azt te egy hét alatt helyrehozod? Max. annyit tudsz elérni (ami neked éppenhogy jó és elég), hogy megneveled és tudja a gyerek, hogy veled nem hisztizhet és abban az egy hétben visszafogja magát.
2012. júl. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nehogy odaengedd ezt a gyereket a többiek közé. Őt nem fogod tudni megnevelni, a többi normális gyerek meg el fogja tanulni a viselkedését, és ők is olyanok lesznek. A gyerekek között ragadós a rossz példa.


Mondd meg az anyjának, hogy nincs kapacitásod egy hisztériás gyerekre, és nem akarod, hogy a többi gyerek eltanulja tőle ezt a gázos viselkedést.

2012. júl. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért ez nem egészen így van. Több, mint 30 éve tanítok, egy ilyen gyereket seperc alatt meg lehet nevelni. Egyszerűen állítsd fel a szabályokat, és légy következetes. Az ilyen pici gyerekek pontosan fel tudják mérni, hol mit engedhetnek meg maguknak. Nálad be fogja tartani a te szabályaidat. Sőt, az a tapasztalatom, hogy a legtöbb esetben még otthon is lesz valamennyi pozitív változás, bár anyukának is partnernek kell lennie.
2012. júl. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy tudom, hogy hiába csípem el a kislányt, otthon nem lesz változás, amit a néném remél. Neki kéne változni, de nárcisztikus vonásai vannak.

Ergo, ha a gyerek tovább lesz egy kis akarnok, azért nem ő hanem én vagyok a hülye.

2012. júl. 4. 09:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt kell megértetni a nagynénivel hogy ha te fejre is állsz egy hétig a gyerekkel,és netán változás lesz is,akkor is ugyanolyan lesz a gyerek ha hazamegy mint volt,mert attol hogy te meghuzod a határokat, a gyerek pontosan tudni fogja hogy otthon nincsenek és smemi sem fog változni. A nagynéninek kell következetesnek lenni,és nem engednie dolgokban és nem kiszokni a hűtőtáskárt hanem kimenni és megmondani a gyereknek vagy marad vagy megy neki mindegy. Én elhiszem hogy baromi idegesitő az utána következő hiszti,de ezzel csak ujabb hisztiket generál,és sokkal nagyobbakat...Ajánld fel neki esetleg hogy jojjenek el a gyerekkel és segitesz neki helyzeteket megoldani mikor mit kene csinalni és hogy kene megoldania.Vagy vetess vele egy jo konyvet ami errol szol.
2012. júl. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!