Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha szomorkodni lát a férjem...

Ha szomorkodni lát a férjem (leginkább az ő viselkedése, közönye, kétes ügyei miatt) teljesen figyelmenkívűl hagyja, vagy halkan megjegyzi, hogy ezt nem lehet kibírni, hogy már megint őrlődöm, egy szerető társ így viselkedik?

Figyelt kérdés

Eleinte évekkel ezelőtt a férjem mellettem állt ilyenkor ,a tőle telhető módon támogatott,ha valami miatt aggódtam.

Ő pont az ellentétem,mégha komoly problémánk is van,akkor sem szeret rajta rágódni,hanem olyankor mogorva,ideges,de beszélni nem szeret róla,sőt veszekedés lesz belőle ha én próbálom megbeszélni a dolgokat.

Ha mellette sírok az ágyba éjszaka a gondjaink miatt akkor tudomást sem vesz rólam.


Leginkább őmiatta sírok,mert érzéketlen,nincs benne felelősségtudat a gyerekek iránt(bár majomszeretetettel van irántuk),állandóan fellengzős tervei vannak amikbe belebukik anyagilag megkárosítva a családot.


Ha valamivel megsért és később rájön,hogy mégis nekem volt igazam,akkor sosem kér bocsánatot.


Rájöttem,hogy csak magamra számíthatok,mind anyagilag,mind egyéb értelemben,mert ő mintha a kamaszfiam volna folyton külön utakon jár a munkaideje után haza sem szól,hogy merre van éppen,a telefonját sem veszi fel mindig.

Régebben odaadtam neki a pénzt a csekkekre aztán kiderült,hogy hónapokig semmit nem fizetett be,átadták a hitelünket egy adósságkezelőnek,azóta ez a hitel már rég befizetésre került,leginkább az én béremből,mert átvettem a pénzügyeket,mert ő abszolult megbízhatatlan pénzügyekben.

Elhallgat,eltitkol dolgokat,holott úgyis kiderül minden.



Nagyon nagy pofon volt nekem,hogy mikor a kissebbik gyermekünk születtet hónapokig hatalmas telefonszámlái voltak (50-60 ezres) ,kiderült,hogy a telefonján társkeresőzött miközben én itthon voltam a picive,azt hazudta,hogy egy kollégája társkeresőzött az ő telefonjáról az ő nevével,adataival,holott a férjem 100 kiló a kollégája 70 :-( .

Próbáltam rengetegszer szépen,okosan megbeszélni a dolgokat,magamat hibáztattam,rágtam magamat,hogy miért ilyen velem,hogy ennyire rideg,ennyire érzéketlen,de rájöttem ő már ilyen marad.


Azt hiszem én mindent megpróbáltam már,normális családból származom,csak a jót láttam és igyekeztem megfelelni a szüleimtől tanultaknak,azt hittem sosem fordul meg a fejemben a válás,sosem volt probléma,hogy ha a férjem rideg ,közönyös volt vele és próbáljak közeledni megbeszélni,de nem bírom tovább,hogy semminek néz és még anyagilag is tőlem függ jóideje,mert hol van munkája ,hol nincs és ez nem is nagyon érdekli,hónapokig el van itthon simán,ha éppen semmi munkája nincse.

Inni nem iszik,nem dohányzik,amolyan józan bolond .


Bevallom hatalmas sértettség,rengeteg tüske van bennem és a megleckéztetésén gondolkozom...hogy csak egy kicsit visszatörlesszek abból amennyi bánatot és fájdalmat ő nekem okozott.


Tudom,hogy gyerekes vagyok és a válás lenne az igazi megoldás minél előbb.


2012. júl. 7. 12:37
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Ezért nem reális ez az oldal, abban a kérdésedben a férjed egy tipikus rendes ember akinek a bunkó megszólalása teljesen jogos hisz férfi...mint ha egy ösztöni állat lenne komolyan...és ha valaki azt írta, hogy tapló volt megy a lepontozás, mert tuti azoknak van igaza akik többségben vannak...hát persze..
2012. júl. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
17,21-es vagyok. Nem beszélek butaságot, ha előhoztam a mellrákot. Ismeretségi körömben három asszony járt így. Mindegyik súlyos párkapcsolati problémával küzdött. Ne hagyd magad megölni! Hagyd el és törődj magaddal, a betegségeddel! Nagyon fiatal vagy, gyerekeid vannak!!! Mellette véged lesz!!!
2012. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
2012. júl. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

én úgy gondolom, hogy azért nem törődik veled, mert tudja úgy sem hagynád el, biztonságban érzi magát és ezért nem értékel, mert valahol tőle függsz.

engem se érdekelne más "nyavajája" ha a "nyakamon" lenne.

2012. júl. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Kérdező! Mintha a saját sztorimat olvastam volna, együtt érzek veled. A különbség annyi, hogy mi 1 éve vagyunk együtt és elég fiatalok vagyunk.(Én 22 ő 23) Én is sokáig reménykedtem, hogy megváltozik de már feladtam. Nem látok én sem más kiutat mint a szakítás. Nem akarom tönkretenni magam ilyen fiatalon. Pedig már az összeköltözés is szóba került. Vagy csak én akarom azt is, rajta semmi jelét nem látom. Válj el amilyen gyorsan csak tudsz, hidd el inkább legyél egyedül mint egy rossz kapcsolatban. Erről győzködöm magam is....
2012. júl. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Sajnos én is azt mondom jobb válni,minél hamarabb.Az értékes éveid ne rá pocsékold.Anyagilag is jobb lesz nélküle,mert te legalább nem hülyeségre költöd el a pénzt.Ha annyira régóta nincs köztetek "úgy" semmi, és még társkeresőn is ismerkedett,nem gondoltál rá,hogy neki már régóta van valakije?A telefonszámla is magas ahogy írod,mert 50-60 ezer azért rengeteg.Mikor nekünk 11 volt azért rengeteget beszéltünk,de ez az 5x-se legalább:S

Azt is írtad,hogy későn jár haza, hát ez elég nagy indokot ad arra,hogy valakije van:(Főleg,hogy nem iszik,akkor még inni sem mehet el.

Sajnállak titeket nagyon:(:(

2012. júl. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Hazajöve a munkából bevásárolt nekem egy csomó mindent amivel engesztelni akar gondolom,ez mindig így szokott lenni,amikor már annyira kibírhattalan a helyzet,akkor egy picit visszavesz.


Talán elgondolkozott róla,hogy mi lesz ővele,ha komoly bajom van és nem csak egy ártatlan csomóm van a mellemben,akkor ki nyújtja őneki az anyagi biztonságot ,a,biztos hátteret amiben ő kedvére masírozhat... :-/

MIóta hazajött egyfolytában kérdezget,hogy ugye nem lehet ez valami komoly baj jele,igaz biztosan csak egy ártatlan csomó.


Csalóka ,hogy néha így kedveskedik,mert túlnyomó többségben semmibe vesz,megaláz,szótlan ,passzív,ideges ha csak megszóllalok és próbálok beszélgetni.

Nagyon sok mindent folytok magamba,mert én nem szeretem a konfliktust és bízom benne,hogyha szelíd,kedves,alkalmazkodó vagyok,akkor a másik is előbb-utóbb értékelni fog engem,de ez nem így van,viszont sosem leszek majd egy nagyszájú,önérvényesítésre konfliktusokkal képes személy lenni.

2012. júl. 7. 14:56
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Jól táncol a penge élén...
2012. júl. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, ő ilyen. Magadra haragudj, hogy eddig elviselted, aztán tanulj a hibádból és dobd ki.
2012. júl. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Igen, igen! Ne dőlj be neki, nem érdemli meg. Magaddal és a gyerekeiddel, no meg az egészségeddel törődj. Végy egy mély levegőt és jelentsd be: VÉGE! Ne inogj meg, ne engedj az alkalmi kedveskedésnek, mert ez csak porhintés. Kétszer volt erőm elválni és harmadszor is megtenném, ha a tiédhez hasonló házasságban élnék. De most végre van egy szerető, aranyos férjem. Neked is lehet! Olyan, aki szeret és kiáll melletted, aki igazi társad lehet. Ha van hova menned, fogd a gyerekeket és vissza se nézz! A többit elrendezitek. Mellesleg én egy jó pillanatában odaültetném a gép elé és elolvastatnám vele az itt leírtakat. Te csak a valóságot tártad elénk.
2012. júl. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!