Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért veszik félvállról a...

Miért veszik félvállról a problémámat, még a párom is piszkál, holott nehéz nekem ezzel együtt élnem, mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
Lehet elsőre sokaknak viccesnek, vagy komolytalannak fog tűnni a problémám, de nekem megkeseríti a mindennapjaimat. Szóval, belevágok. Rettentően félek a pókoktól és mikor meglátok egyet, akkor remegek, halálfélelmem lesz és menekülök, csak a nagyon aprókat merem leütni papírral. A problémám tegnap tetőzött, ugyanis az épületünk bejárati ajtajánál szokása pár póknak, hogy hálót sző, pont ott ahol be lehet jutni az épületbe, mikor én haza érek a 8-lábú szörnyek szépen várják az áldozatukat, viszont én nekem van, hogy 30 percbe is beletelik, míg ráveszem magam, hogy egyáltalán gyorsan kinyissam az ajtót és berohanjak, olyankor instabillá válnak a hálójukban ugye a légynyomás miatt, amit okoz az ajtó nyitása és félek, hogy rám esnek. Tegnap barátom mondta, hogy nem nyitja ki nekem az ajtót, menjek be, meg kell tanulnom leküzdeni a félelmem, ebben egyetértek, de máskor csak idegeskedik rajtam, nem érzi át a helyzetem. Mindig le van takarítva az ajtó, de másnap újra jönnek. Most lehet sokan fogják a fejüket, de ez higgyétek el nem pitiáner dolog egy olyan személynek, akinek fóbiája van. Csak mosolyognak rajtam, nekem meg munka után nehéz kinyitni még egy ajtót is emiatt. Orvos megfizethetetlen lenne ott ahol élek, nem tudom mit csináljak, se az egerektől,patkányoktól,kígyóktól nem félek, csak ettől a valójában hasznos állattól.

2012. júl. 3. 18:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni nem tudok sajnos, de ugyanezzel a problémával küszködök én is. Valóban így van, hogy még leütni sem merem őket. Ha porszívóval felporszívózóm, rettegek, hogy kimászik a csövön. Mikor meglátok egyet felváltva önt el a hideg-, majd a meleg. Borzasztó rossz érzés, szinte pánikba esek. Hiába mondják, hogy ő jobban fél tőlem, meg nem bánt. Nem is attól félek, hogy bánt, egyszerűen csak undorodom tőlük. Más állattól én sem félek, de ezt nem tudom leküzdeni. Rajtam is nevetnek, de azért segítenek, ha szembe találkozok eggyel.
2012. júl. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

És ha mindig lenne nálad egy légycsapó vagy valami, amivel a ház előtt mindig leszednéd a pókokat? Oké, ezzel még alig-alig oldódik meg a probléma, de na..

Nagyon értelmesnek tűnsz az írásod alapján, egyébként, eszembe sem jutott hülyének nézni:)

2012. júl. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Igen, ugyanez van velem is, ahogy neked, nekem is gondot okoz a takarítás. Barátom mindig mondja, hogy nem bántanak, ő fél tőled, nem érti miért félek, mondtam neki, hogy ez evolúciós örökség, még akkor alakult ki az emberekben, mikor a vadonban éltek és ez a tulajdonság megakadályozta az embereket, hogy a mérges pókok közelébe kerüljenek, így védve őket a méregtől. Ez nem választás kérdése.
2012. júl. 3. 18:15
 4/24 anonim ***** válasza:

Nehéz átérezni az ilyesmit, ha az ember még nem tapasztalt hasonlót. Nekem más fóbiám van, de úgy néznek néha rám.. Inkább el sem mondom, mert egyszerű hisztinek veszik.

Amúgy a pókoktól csak akkor kapok sikítófrászt, ha rám másznak, de pl. a méhek elől sikítva tudok menekülni, ha a közelembe jönnek. De ezek már nem olyan vészesek, mint régebben. Valami miatt egyszerűen meg kellett szoknom, hogy közel megyek a méhekhez, ezért már nem félek tőlük annyira. Írtad, hogy szerinted is le kellene küzdened a félelmed. Gondolom nem létszükséglet, hogy odáig eljuss, hogy kézben tarts egy pókot, de odáig biztos el tudnál jutni orvos nélkül is, hogy a kapun be merj menni.

2012. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2-es. :) A légycsapó nem a legjobb megoldás szerintem, mert ugye a pókoknak nagyon ragacsos, erős hálójuk van és az itteni pókok a közepében szokták várni az áldozatokat és ha lecsapnám beleragadna a csapóba, ahogy elképzeltem magam ijedtemben eldobnám még azt is. Egyszer vittem magammal spriccelős szert, de attól csak arrébb másztak, később visszajöttek, ráadásul annyi mindent hordok már így is a táskámban, hogy nem is nagyon férne el más. Lehet csak tervet kellene változtatni.
2012. júl. 3. 18:19
 6/24 A kérdező kommentje:
Hoppá, elírtam pár dolgot. Instabillá válnak a légnyomás és nem a légynyomás miatt. Bocsánat. Úgy látszik már mindenhol rovarokat látok, valóban bogaras vagyok. :) Még akkor is, ha a pók nem bogár. :)
2012. júl. 3. 18:24
 7/24 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül és is mélységesen undorodom tőlük.

Ez nem félelem mert tényleg ne harapják le a fejem de halál undorítóak, elképzelni sem tudom, hogy hordhat a hátán a föld ilyen gusztustalan dögöket!

Attól is iszonyodom, hogy rájuk tapossak. Az kell még, hogy a papucsom talpán kenődjenek szét.

Én is inkább felporszívózom, vagy hajlakkal lefújom és megvárom míg kimúlik. Ne izgulj a porszívót nem élik túl a porzsákos dolgon már túltettem magamat.

Ez egy olyan dolog, amit nem ért az, aki nincs benne, a barátot mutathatna több megértést. Azzal nem fog segíteni ha rád hagyja, hogyan menj be. Ezt nem lehet így megoldani ez nem múlik el meg kell vele ezt értetni ha kell erélyesebb fellépéssel. Ez nem hiszti hanem undor. Ugyan olyan, mint az, hogy nem nyúlunk bele a w.c.-be a kakiba. Ennyi.

Egyébként meg érdekes de engem sem zavar a többi bogár, egér, hüllő stb. De a pók kimondottan undorítóra sikeredett.

2012. júl. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
az lenne a helyes megoldás, ha vinnél magaddal mindenhová pókirtót, nem tudom, Chemotoxot vagy valami mást. Én is rettegek, hogy rám másznak, össze szoktam őket porszívózni, de még utána is félek, meg ha lehúzom a vécén, akkor is. Egyedül, mikor a gyerek miatt kellett eltüntetnem, akkor borítottam le pohárral és rámásztattam egy kemény papírra és kitettem az erkélyre, hogy majd valami lesz vele. Attól jobban féltem, hogy a gyerekre mászik. Én mindenféle apró rovartól és bogártól is rettegek, undorítóak. Esetleg valami hosszú nyelű seprűt is lehetne odatenni, lesöpröd a pókokat, mielőtt bemész.
2012. júl. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Nézd meg az Arachnophóbia című filmet, lehet, hogy segít, a csaj abban is kigyógyul a pókiszonyából a végére.
2012. júl. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Hogy miert, nem tudom. Talan, mert sokan viccet csinalnak belöle: akik valojaban elviselik a pokokat, azok is jajveszekelnek, tuloznak, mintha "divat" lenne. (Legalabbis ismeröskörömben.)


Kineziologus segithet kideriteni az okat, es a sokak altal kigunyolt ezoteriaban vannak megoldasok. Alap: amitöl felsz, azzal szembe kell nezni, bele kell menni. (Nem elmenekülni.)

2012. júl. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!