Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg anyám,...

Miért nem érti meg anyám, hogy szorongok?

Figyelt kérdés

Szerinte nincs okom szorongani, főleg nyáron.


Hétfőn rám jött egy 'roham' szerű, már nem először. Remegtem, dobogott a szívem, rosszul láttam, gyenge voltam. Ma lettem jobban. Voltam már CT-n, vérvételen, mind a kettő szerint egészséges vagyok. Elakarok menni a háziorvoshoz, elmondani neki, hogy ez történt, de nem akarja anyám, mert szerinte nincsen semmi bajom.



Rátesz még egy lapáttal, hogy nagyon aggódós típus anyám, és nem hagy élni.


18l



2012. júl. 12. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Lehet hogy pánik beteg vagy.
2012. júl. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem szorongás, hanem pánikroham. De ettől függetlenül tényleg jó utána járni.
2012. júl. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szerinte nem kellene pszichológushoz/pszichiáterhez járnom és gyógyszereket szednem, mert nem kell 'egészséges' emberből 'bolondot' csinálni.


Mellesleg ő is fiatal kora óta pánikbeteg... Szóval neki kellene a legjobban átéreznie, hogy min megyek keresztül, segítenie kellene...

2012. júl. 12. 21:08
 4/8 A kérdező kommentje:

Legszívesebben elköltöznék itthonról, mert azt érzem, hogy sok dologban hátráltatnak itthon. Nem élem a tizenévesek 'normális' életét, és még sorolhatnám.


Ha lenne pénzem, az lenne az első, hogy keresnék egy minigarzont, és élném boldogan az életemet!

2012. júl. 12. 21:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez volt, és amikor már SÍRVA kértem, akkor vitt el orvoshoz.

Pszichiáterhez ne menj, de egy pszichológussal beszélgess szerintem. Lehet, hogy az is segít, ha csak kibeszélheted a problémáidat valakinek, aki megért.

2012. júl. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
márpedig ezen pszichiáter inkább fog segíteni, mint a pszichológus, csak az emberek többségének fóbiája van a pszichiáterektől, ezért nem fogják ezt tanácsolni...
2012. júl. 13. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Anyám bejelentett ma délelőttre kardiológushoz. Semmi rendellenességet nem talált. Elmondtam a fenti panaszaimat, és Frontint írt fel (nem értem, miért pont a kardiológus).


Mondtam anyámnak, hogy elmegyek a jövőhéten a körzeti orvoshoz, neki is elmondom ezeket, és keressen nekem egy orvost. Azt mondta, hogy nem szól bele, de nem érti mi a bajom... :(

2012. júl. 13. 13:29
 8/8 Zsizsik666 ***** válasza:

Szegénykém. Sajnos ez elég gyakori, talán nem mer anyukád szembenézni vele, hogy igenis pánikbeteg vagy! Így nyilván nehezebb munkát találnod majd, meg nehezebb lesz élni az életed, fél, hogy segítséget kell nyújtania. Anyukád önző! Ezzel nem vagy egyedül nagyon sok ilyen család van, ahol ezt nem értik meg, olyanokat tanácsolnak, hogy "ne foglalkozz magaddal, foglalkozz másokkal", mintha ezzel meg lenne oldva a probléma.

Az emberekkel van a baj, hiszen ez is egy betegség, nem lehet csak úgy "kinevelni" valakiből.

Én azt mondom neked, ne hallgass anyukádra, foglalkozz magaddal, kérj mielőbb segítséget! Nekem is ilyenek a szüleim, nem foglalkoztak soha sem velem, sem a testvéreimmel. Próbálj meg másik családtagtól segítséget kérni titokban, vagy barátnődnek, rokonodnak, valakinek ezt elmondani, akik megbízhatóak, persze olyanoknak, sokat beszélgetni erről, és menj el a körzeti orvoshoz azonnal. Minél később kérsz segítséget, annál nehezebb lesz ezt kezelni. Nem kell ezt szégyellni, ez nem elmebetegség, ettől még nem vagy "bolond", ahogy mondta neked anyukád, ennek lelki okai lehetnek. Ha hamar elmész pszichiáterhez és pszichológushoz, tünetmentessé is válhatsz, és a későbbiekben teljesen normális életet élhetsz. :) Szedd össze magad, és foglalkozz magaddal, állj ki magadért te!

2012. júl. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!