Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben? Mi...

Mit tennétek a helyemben? Mi a véleményetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés
Egy éves házasok vagyunk a férjemmel, van egy közös babánk. Boldogok vagyunk. Budapesti albérletben élünk, van egy rozoga autónk, amit a lakás és rezsi mellett fizetnünk kell. Nem élünk nagylábon, de nem is nélkülözünk. Férjem, rendes, becsületes, megbízható ember, fizetését hazaadja, munka után rögtön hazajön, most mégis konfliktus van közöttünk. Feltett szándéka, hogy Angliában kell új életet kezdenünk, mert ami itt vár ránk Magyarországon az nem túl kecsegtető. Úgy tervezi, hogy Ő megy ki először, berendezkedik, aztán mi is követjük a babával, addig minket hazaköltöztet a szüleimhez. Én nem rajongok az ötletért. Több oka is van. Akármilyen is itthon a helyzet, én ragaszkodom az országhoz, mert ez a hazám. Idősödő szüleimtől nem szívesen költöznék több ezer kilométerre. Egyedüli gyerek vagyok, ha bármi történne, csak rám számíthatnának. Férjemnek van itthon egy egzisztenciája. Nem manager, de több éve dolgozik becsülettel egy ismert cégnél, amiből megélünk, és nem az én GYedem a fő kereset, csakhogy ebből éppen megélünk, lakáshitelt már nem tudunk fizetni. Amikor senkim nem volt én is nekivágtam külföldnek, nem túl sok szerencsével. Én tudom milyen az, mikor az ember egyedül van egy idegen országban, mint a kis újja, és csak saját magában bízhat. Igaz nekem volt egy jólelkű segítőm, aki rengeteget tett értem. Tudom milyen az folyékony angol nélkül ügyet intézni, egy francos takarítói állásinterjúra menni diplomásan, ahol arról kérdezgetnek, mit jelent neked a csapatszellem. Tudom milyen róni az utcákat és cv-ket osztogatni korgó gyomorral. Tudom milyen az, mikor állásközvetítőhöz mész, és úgy néznek rád, mint egy sz.ar-os bevándorlóra, aki veszi el a munkát az otthoniaktól. Mindezeken én keresztül mentem már, és nem biztos, hogy mégegyszer szeretném, főleg egy gyerekkel. Emellett férjemnek szerintem nincs meg az a kellő nyelvtudása, hogy egy családot is merjen magával vinni. Nem érti, hogy ez nem úgy működik, hogy fogom magam usgyi és leszedem a kolbászt a kerítésről. Bújnia kellene a fórumokat, tájékozódnia az ország szociális juttatásairól, lakásbérlésről, stb..Nem teszi, csak morcos rám, mert szerinte én csak a jelennek élek. Hogy akarok albérletben gyereket nevelni? Mit mondok majd neki, ha kérdezi, hogy nekünk miért nincs házunk? Miért nem megyünk nyaralni? Amúgy meg tudom, hogy mindebben van igazság és szeretnénk legalább három gyereket, amihez nem kevés pénzzel jár, főleg, ha majd elkezdenek suliba járni. De, ha mondjuk csak kettőt vállalunk én is vissza tudok menni dolgozni és máris nem egy fizetésből élünk. Nehéz helyzet ez. Én megértem ŐT, és van sok mindenben. Én is szeretném, ha a gyerek anyanyelvi szinten beszélné az angolt. Férjem nagyon makacs ember, azt nem akarja megérteni, hogy én így nem akarok feladni itt mindent, hogy ennyire nem felkészült a témában. A másik meg, hogy nagyon nem tudok megbarátkozni a gondolattal, hogy Angliában éljek. Másnak lehet ez az álma, de nekem nem. A konfliktus odáig fajult, hogy két napig nem állt szóba velem, mert én összetöröm az álmait, és nem nézem a gyerek érdekeit stb.

2012. júl. 15. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Nehéz dolog, megértelek, én sem szeretnék "angol gyereket" nevelgetni, hálaadást ünnepelni, karácsonykor karácsonyi pudingot zabálni. Nem szeretném, ha az unokáim nem tudnának magyarul stb.

DE azért mérlegre kell tenni dolgokat. A párom orvosit végez max 400 Euro amit kb kereshet, nyugaton ugyanez megtoldva egy zéróssal. Nem mindegy milyen körülményekben nevelsz gyereket, aggódsz, hogy miből veszel pelust, jut e ma gyümölcsre vagy csak holnap? A nyaralást ne is említsem. Én most végeztem az egyetemmel, találd ki van-e állásom, ősszel költözünk albérletbe, lesz ahová szórjuk a pénzt...persze nekem munkám még nincs...


Viszont azzal is egyetértek, hogy nem azért tanultam keményen, hogy takarítóként dolgozzak vagy seg.et nyaljak, már bocsánat....



Érdemes átgondolni, esetleg meghatározott időre kimenni...


22-L

2012. júl. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én férjem is kiment Németországba 1éve,lassan mi is megyünk utána.Ha itthon maradt volna,tuti éhen haltunk volna,2 gyereknek nem tudtunk volna megvenni mindent,stb. Magyarország csak rosszabb lesz. Nyugdíj se lesz lassan.
2012. júl. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Győzd meg arról, hogy kezdjen bele egy nyelvtanfolyamba, és ameddig tanulja a nyelvet, addig is nyersz egy kis időt. Ha már rendesen beszéli az angolt, talán itthon is talál megfelelőbb állást, és még meg is gondolhatja magát. Egyébként meg hagyd őt kimenni, majd rájön, hogy nem kolbászból van ott sem a kerítés, hagy tapasztalja meg ő a saját bőrén. Pár hónapot ki fogsz bírni nélküle. Így nem mondhatja azt, hogy a karrierje útjában állsz. Ne égessen fel mindent itthon, hogy ha még is haza jönne, újra találjon munkát.
2012. júl. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nos,a leírtakból az derül ki,hogy a nyelvtudás egyikőtöknek sem tökéletes.Kezdjetek bele egy intenzív tanfolyamba,a jó nyelvtudás itthon sem árt.Én megértem,amit írsz.De gondolj bele,ma már olyan repülőjegy lehetőségek vannak,hogy 5 ezer forintból itthon vagy bármikor,ha a szüleidnek kellenél stb Bár jól tudom,hogy ha baj van akkor erre a procedúrára nincs idő.És mégsem olyan,mintha itt lennél közel.Nem írtad mennyi idős a babátok,de esetleg nem tudsz mellette valamicskét dolgozni-akár otthoni munkaként is-?Vagy az állásodat nem tudod/akarod folytatni csak 4 órában?Na,de persze az is tény,hogyha visszamész 4 órában elképzelhető,hogy a GYED több,mint a fizetésed.Mi lenne akkor,ha a párod egyedül kimenne egy kicsit dolgozni?Gyakran látogatnátok,és nem örökre csak egy pár hónapra még "megszeditek magatokat". Na,de persze ez se jó,hiszen akkor az itthoni munkája elveszik.Ami még eszembe jutott:mellékállást vállalni?Az onnan befutót félre tudnátok rakni.Mivel azt írtad diplomás vagy,próbálj vállalni magántanítványokat.Az nagyon jól fizet.És senki nem ellenőrzi le a képesítéseidet.Próbáljatok utána nézni az itthoni lehetőségeknek,tudjuk nem jó a helyzet Mo-n,de aki ügyes...
2012. júl. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld kéz. Babánk még nagyon kicsi. Most lesz 4 hónapos. Lefoglalja az egész napomat, mellette örülök, ha a házimunkát elvégzem. Azt hiszem átgondolom ezt a dolgot. Nem akarok a férjem útjába állni. Menjen ki, ha akar és majd megtapasztalja a dolgokat. Ha sikerül utána megyünk, ha nem, akkor hazajön, és bízom benne annyira, hogy akkor is talál valami munkát.
2012. júl. 15. 11:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Angliában mióta van Hálaadás????!!!!
2012. júl. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lassan az egész családom Angliában él.

S most már nagyon szar a helyzet.

A nagyon jó nyelvtudás alap a legaljabb munkákhoz is!

Nehéz bármilyen munkát találni, ha van többnyire alkalmi, tehát nem kiszámítható.

A lakásbérlet, rezsi nagyon drága. Óvoda (bölcsöde) megfizethetetlen, gyakorlatilag egy fizetés.

Húgoméknak jó, biztos állásuk van, diplomás munkabérrel, DE két gyerekkel igencsak spórolniuk kell ott is. Főként arra spórolnak, hogy 1 évben 2-szer hazajöjjenek! Egy utazás 5 ezer ft-ból NEM megoldható!

Állandóan hazavágynak, egyedül érzik magukat!

2012. júl. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszi ezt az infót!
2012. júl. 15. 12:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Ha van még kérdésed, s tudok, szívesen válaszolok!
2012. júl. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mivel bennem nincsen hazaszeretet, ezért képtelen vagyok Téged megérteni, Kedves Kérdező. Két lábbal a talajon állok, te pedig túl ragaszkodó vagy. Ott a lehetőség, miért nem használod ki? Van egy álomférjed, aki felajánlja Neked a jobb életet, te pedig egy eszmével jössz, hogy "haza". Másnak minden vágya volna, hogy elmenne innen...na mind1.
2012. júl. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!