Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy nagyon sok...

Miért van az, hogy nagyon sok lány, sőt felnőtt nő nem tudja elfogadni a bátyja barátnőjét/feleségét?

Figyelt kérdés
Itt a gyakorin is és ismerőseim között is sokan meg sem próbálják elfogadni a bátyjuk barátnőjét, csak a hibákat keresik benne, minden rossz, amit csinálnak.
2012. júl. 15. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egészen egyszerű a válasz: női féltékenységből! A nők ősidők óta rivalizálnak egymással, pedig sokszor teljesen felesleges és értelmetlen.
2012. júl. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Féltékenység.


A báty-húg kapcsolat olyasmi, mint a szerelmi, hisz a férfi idősebb, lány fiatalabb, megvédi a nőt, vigyáz rá. Csak a szex az, ami nem történhet meg kettejük közt, ők ezt egymással nem tehetik meg.


Tehát igazából a kapcsolat intimitását, bensőségességét irigylik.

2012. júl. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Én inkább azt látom hogy a báty barátnője/felesége nem képes beilleszkedni. Nálunk ez van mindig. Én sosem foglalkozok különösebben a bátyám barátnőivel/menyasszonyával. Egyikkel sem volt bajom sose, nekik viszont volt mindig velem... hogy miért azt nem értem.
2012. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
A párom húga sem szeretett régebben annyira...vagyis inkább közömbös volt irántam. Még most sem vagyunk a legjobb barátnők, de legalább nem utáljuk egymást. 200 km-re lakunk egymástól így elég ritkán beszélünk
2012. júl. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Nos, én azért voltam ellenséges vele, mert egy szemét dög. Velünk lakott, ide költözött a házunkba, de kb. elvárta, h én húzzam meg magam egy sarokban, mert én zavartam az ő köreit (... a saját házamban). Szerencsére szakítottak.

21L

2012. júl. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem vagyok ebben a helyzetben..én úgy voltam vele,hogy szégyeltem kijönni a szobából,ha a tesóm felhozta a barátnőjét(most már feleségét)bemutatni.

Ők idősebbek 15 évvel(2 fiu),én még kicsi voltam,mikor ők már....10 éves lehettem..Ma már az egyik sógornőmmel annyira jó a viszonyunk,szinte mindent megbeszélünk,szeretem őt,ennek gondolom a tesóm is örül-ő is nagyon jól kijön az én párommal.Másik sógornőmmel sem volt problémám,mig meg nem haragudtak rám a semmiért :(

2012. júl. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

En mar felott vagyok, van ket batyam, sok exuk volt es kb egyikkel sem volt problemam. Volt, akivel joban voltam nagyon, volt, akivel kevesbe, de nem voltunk rosszban.

Mar csaladosak mindketten, az egyik sogornommel semmi bajom, kedvelem es baratnok is vagyunk, a masik sogornomet igyekszem elkerulni. Az evek alatt nagyon sok osszezordulesunk volt, de nem erzek feltekenyseget iranta. Nem errol van szo. Egyszeruen nem kedvelem sajat maga miatt. Ha nem a batyam parja lenne, hanem pl munkatarsam, akkor sem lenne jobb a kapcsolatunk. Igy alakult, egy csaladba tartozunk, de ennyi.

2012. júl. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Néha valóban úgy tűnik, mintha féltékenyek lennének a hugicák.

Itt is számtalan kérdésben olvastam, hogy a barátnő/menyasszony/élettárs/feleség nem illik a bátyjához, sokkal jobbat érdemelne a testvére; hogyan tudná ezt megértetni a bátyjával, hogyan szakíthatná meg a kapcsolatukat. Elhordják a lányt mindennek, semmi nem jó amit tesz: ha van rajta sapka az a baj, ha nincs, akkor az.

Nekem bátyám van, voltak barátnői akiket kedveltem, voltak akiket nem. A felesége pont olyan, hogy nem lettünk puszipajtások. Ennek ellenére tudunk normálisan viselkedni egymással, egyikünk sem próbálja meg elidegeníteni a bátyám a másiktól. Én tudomásul veszem/vettem, hogy a bátyám őt választotta feleségnek, a sógornőm pedig azt, hogy én mindig a testvére leszek a bátyámnak. Ettől a testvéremmel nem változott a kapcsolatunk (mármint attól, hogy kit választott)

Azt nem értem, hogy nem bírják elfogadni, vagy felfogni egyesek, hogy teljesen más a két kapcsolat, nem konkurenciája egymásnak a feleség és a húg.

2012. júl. 15. 15:29
 9/11 anonim ***** válasza:
20%
Lehet hogy olyat képzeltek neki barátnőnek, mint amilyenek ő maguk, és véletlenül nem olyan lett, hanem valami nagyszájú pi.
2012. júl. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9%

Bennem egyértelműen az van hogy a bátyámat látom a legnormálisabb hapsinak a földön:)) Anyum nevelte és nagyon nagyon jó embert nevelt belőle.

Dolgos, sose ül a babérjain, keresi a lehetőségeket, tenyerén hordozza az akutális nőjét, nem látja a hibákat hanem állandóan csak mentségeket keres a viselkedésükre, eszméletlen okos, több diplomája, nyelvvizsgája van de közben máshoz is ért, nemcsak a szakmájához. Emelett társasági ember, rengetegen szeretik kedvelik, jó szívű jó humorú, sportol.

Na nem ragozom de tényleg a legjobbat érdemelné, ehhez képest legtöbbször igencsak gáz nőket fog ki, úgy értem nem becsülik valahogy eléggé.

De én már nem szólok bele amúgy mindig meghallgatom ha problémája van, segítek amiben csak tudok és amire csak megkér, és ha szomorú vagy látom hogy tök nehéz neki (mert a nők mindig elvárják hogy mindent ő intézzen, ők meg csak ülnek és nyavajognak...)akkor nekem is nehéz a szívem.

De ennyi.

Nekem is van férjem( 2 gyerekem is), úgyhogy szó sincs arról hogy féltékenykednék vagy irigyelném hogy neki van kapcsolata nekem meg nincs.

Egyszerűen nagyon érdekel mi van vele és ebbe ez is beletartozik hogy sajnálom ha valaki mellett "szív".

2012. júl. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!