Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk? Hogy lesz így...

Mit tegyünk? Hogy lesz így önálló életünk, gyerekünk?

Figyelt kérdés

Én 28 éves vagyok, férjem 30. A helyzet ugyanaz mindkettőnknél: a szülők hitelt vettek fel, a férj lelépett, a feleség ott maradt két gyerekkel és a hitelekkel. Ha nem adunk haza pénzt, vagy a hitel nincs fizetve vagy a rezsi. És még van vissza nálunk 5, férjeméknél 7 év!


Mindketten sokat köszönhetünk az anyukánknak, tisztességesen felneveltek minket és nem akarunk hálátlanok lenni.


Lehet ilyenkor önzőnek lenni? Megmondani, hogy igenis gyereket akarunk, akit el tudunk tartani? Vagy várni kell? De meddig?


2012. júl. 18. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Ezért nem kell hitelt felvenni...

Nincs mit tenni.

2012. júl. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Két anyuka nem kedveli egymást? Lakásokat eladni,költözzenek össze,1 lakást hitelek után is tudnak venni...
2012. júl. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Két anyuka költözzön össze, hozzanak ők is áldozatot, ne csak ti. Már épp itt lenne az ideje a gyerekvállalásnak, ti meg a 0-án, sőt mínuszban vagytok miattuk.

Értem én, hogy magukra maradtak, de ez még nem ok, hogy ellehetetlenítsék a saját gyerekeiket.

2012. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Nem igazán értem, hogy a hasznos válaszokat miért pontozták le, szemben azzal, amiben nem volt semmi konstruktív. No mindegy.


Azt hiszem, épp itt az ideje, hogy babát vállaljatok, kivárni a hitel lejártát képtelenség. Úgy gondolom, nem hálátlanság, ha valami olyan ötlettel álltok elő, ami könnyítené az ő életüket is. Nyilván ők sem boldogok, hogy miattuk nem tudtok babát vállalni.

2012. júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
ilyen hülyeséget ne irjatok már,h költözzön össze a két anyuka?persze majd 50 évesen fognak összeköltözni emberek,jó mi.
2012. júl. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
eladni a házakat kifizetni a hitelt, és ha máshova nem hát akkor egy kis lyuk albérletbe, igényekről le kell mondani, se internet, se kábel tévé, telefonálgatni nem muszáj, szoba konyhát berendezni a többi bútort műszaki cikket pénzé tenni és hitelbe törleszteni
2012. júl. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

"ilyen hülyeséget ne irjatok már,h költözzön össze a két anyuka?persze majd 50 évesen fognak összeköltözni emberek,jó mi"


Ők bezzeg hozzanak áldozatot a szüleikért azzal, hogy miattuk indulhatnak a nagy 0-ról, és gyereket sincs esélyük vállalni még évekig! A szülők persze kényelmi okokból ilyen megoldásra nem hajlandók...

2012. júl. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos páromnál is ez a helyzet még legalább 2 évig fizetnie kell az otthoni hitel hogy ne dőljön be minden. Mi is szeretnénk családot külön életet de egyenlőre nem lehet. Megoldás? Nem tudom.
2012. júl. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt azért nem árt beleszámolni, ha bedőlnek a hitelek, két fél lakás helyett két zsák semmi marad, albérletet nem örököl senki.
2012. júl. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És úgy látom, az anyukák már bőven hoztak áldozatot, a lelépő apukákkal kellene inkább beszélni.
2012. júl. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!