Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok segítettek az összeköl...

Nálatok segítettek az összeköltözésbe vagy hátráltattak?

Figyelt kérdés

nemsokára össze szeretnénk költözni a barátommal ( ő 21, és 20 évesek vagyunk, és 2 és fél éve együtt vagyunk)

a barátom már külön él a szüleitől, és mikor költözött a szülei segítették (nem pénzre gondolok..) pl vihette az összes bútort a szobájából,mert hogy azt neki vették stb.

hát nálam ez nem így lesz.pedig a bútorokat ami a szobámba van, még csak nem is szüleim vették, hanem használtan kaptam rokonoktól.a szekrénysort egy rokontól kaptam használtan ( ők gazdagok,és ki akarták dobni, de semmi baja nem volt) szőnyeget mamámtól, az ágyat is mamámtól..

de már mondtam anyuáknak, h el szeretnék költözni, és nem is azt ellenzik, hanem célozgatnak egymásnak, hogy tesóm mikor elköltözött, akkor ő magának vette a bútorokat, azért vitte...és én úgy kaptam...

igen, de én! és nem ők...meg most nem mindegy, hogy ott van egy plusz ágy, vagy nincs?...nem h ennyivel segítenének,mert ígyis szűkösen tudunk összeköltözni (pl úgy h a barátom eladja a dolgait, amire évekig gyűjtött...:\) és akkor én a saját cuccaimat nem hozhatom el?:O nem kértem h pénzt adjanak, de akkor nekik mivel lesz több? úgyse járnak hozzánk vendégek, ha esetleg ott aludnának, van még egy szoba, ami be van teljesen bútorozva...


2012. júl. 20. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Én 22 vagyok a párom 28. Ha minden oksa lesz 2 hét múlva össze költözünk. Hogy mennyire fognak segíteni? Az ő szülei egyáltalán nem az enyémek szerintem segítenének csak nekem nem kell semmi, nem szeretném később vissza hallani,hogy ezt meg azt adtak nekünk. Mi kifejezetten olyan lakást keresünk ami bútorozva ill. gépesítve van így nem lesz szükségünk drága dolgokra. Próbáljátok meg ti is ezt, így nem kell hallgatnod a célozgatásaikat.

22/l

2012. júl. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

igen, az egész lakásomat örökölt és lánykori bútorokból rendeztük be. a régi lakásunkat amúgyis eladtuk, szóval egyértelmű volt, h megkapok néhány cuccot.


mondd meg a szüleidnek, hogy akkor megveszed tőlük a saját bútoraidat valami méltányos áron. talán egy kicsit elgondolkodnak.

2012. júl. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem abszolút hátráltat anyám...

1/ Ő arról álmodik, hogy én mindig itt fogok a szeme előtt élni/lakni, és majd ha gyereket szüülök, akkor is is itt leszek... Már csak ezért sem fordul meg a fejében, hogy az elköltözésemet támogassa bárhogyan is.

2/ Nálunk az öröklés kihalás alapján történik, tehát hiába nincs szüksége erre-arra, ő azt nem fogja odaadni, mert főleg az 1-es pont miatt azt képzeli, hogy nem költözök el...

3/ Ha mégis elköltöznék, akkor meg az a fejében a ki nem mondott elv, hogy azt akkor finanszírozzam magam, vagy egy "rendes pasi".

Na most ebben a mai világban, amikor folyton munkanélküli az ember, igen nehéz egyedül egy lakáshoz szükséges pénzt megkeresni! Érdekember pedig nem vagyok, hogy pasi tartson el. Így aztán szép csöndben tűrök, és ha van munkám, ezerrel spórolom a fizetésem, hogy egyszer lépni tudjak. Anyám pedig szépen egyedül fog maradni öregségire, mert mire odajutok, hogy megteremtem a saját családom anyagi feltételeit és családot alapíthatok, akkor majd velük fogok foglalkozni, ha már anyám eddig ennyi évig így visszatartott.


Azt hiszem egyértelmű a válaszom... Engem nem is az,hogy hátráltat, mert persze menjek világgá, és mutassam meg hogy meg tudok állni a lábamon... De gyakorlatilag visszaél az előnyével, és nem veszi észre, hogy 20-30 évvel ezelőtt sokkal könnyebb, vagyis kiszámíthatóbb+tervezhetőbb volt az élet!

2012. júl. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de nem,mert mégha ők vették volna, azt mondom, oké... de úgy kaptam, és egyébként is minden használt volt.
2012. júl. 20. 12:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mint nálatok.

Hiába én kaptam a bútorokat amikor oda költöztünk,na nem tőlük,hanem egyik rokontól,hogy az ő lánya-unokatesóm- jól keres,le akarja cserélni a teljes bútorzatot,kell-e.Kellett.

Mégse hozhattam el,semmit.De még a kedvenc bögrém se,pedig azt se ők vették.

Ruháimat,lomomat elhozhattam és ennyi.

Semmit nem segitettek,nem is akartam segitséget,csak hadják elhozni ami az enyém.

Nem is vagyunk jóban.

2012. júl. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

és mégha nem lennének jóba a barátommal, mondhatnám azt hogy ezzel akarják meg akadályozni, hogy összeköltözzünk. de jóba vannak. meg kb érezhető minden nap, h várják hogy menjek már el..sokat veszekszünk. és tesómmal is ezt csinálták, amíg el nem üldözték... annyi h ő magának megvette a bútort, mert valaki eladta neki elég olcsón, persze használtad. de valószínű hogy ha ő is kapott volna, nem vett volna... -.-

nekem ha gyerekem lesz, tuti nem fogom ilyennel szopatni. örülünk, ha ki tudjuk majd fizetni az albérletet, nem hogy még bútort venni.. -.-

nemtudunk bútorozottba menni,mert viszünk állatokat is, és akkor macerásabb, mert félnek h rongálják majd a bútorokat...csak a konyha lesz bútorozva, mert más minden meg van már..

2012. júl. 20. 12:29
 7/10 anonim ***** válasza:

te és a párod dolgoztok?

én 22/l párom 24/f

Ő már dolgozik 4 éve, én most fogok kezdeni nemsokára. Tervezzük a házvételt, hogy végre összeköltözhessünk.

A családom anyagilag is segít, valamint ha megvesszük a házat a kipofozásban, minden munkában. A párom szülei nem tudom hogy fognak hozzá állni, de a munkákban biztos ők is segítenek.

Nem zavarja esetleg a szüleidet ez az összeköltözősdi?

Mondjuk én nem akarom elvinni a bútorokat a szobámból.

2012. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

igen, a barátom már dolgozik.mivel itt elég keveset kap, egy nagyobb városba adta be az önéletrajzát, és ha felveszik, akkor költözünk oda:) ezért nem kerestem én még melót ( most végeztem) mert annak meg sok értelme nincs, hogy itt melót keresek, találok is esetleg (amin meglepődnék)

aztán 3 nap múlva meg benyögöm, hogy elköltözök?

nyár óta nem is nagyon vagyok otthon, most is a barátomnál vagyok. de mikor otthon vagyunk nálunk, mondjuk hétvégén, akkor is piszkálnak, ha mondjuk bármi apró dologba hibázok, vagy csak nem úgy csinálom, ahogy ők akarják, és ha neki állunk ott enni, leül apám, és azt ossza, hogy mennyire nincs pénzük, és a kenyér is milyen drága... szóval ki az aki nem veszi célzásnak?

2012. júl. 20. 12:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Minket segítenek. Bútorokkal nem is annyira, inkább ágynemű, evőeszköz, edények, pokrócok, matrac, pléd, ilyemim van, a páromnak van ágya...kb ez most elég is nekünk, már az is nagy segítég, hogy ezeket nem kell megvenni.


Mi szeptemberben költözünk:)

2012. júl. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

amikor én elköltöztem,a pénzt én szedtem össze,de anyukám adott mindent ami kellett-vihettem a bútoraimat,kaptam ágyneműt,edényeket,stb


amikor a párom hozzámköltözött később,csak azt hozta ami az övé volt konkrétan. még a szekréyét se,annyira utált az anyja h semmit sem adott neki még egy kiskanalat sem. de tojtunk rá. azóta már házasok vagyunk, anyós azóta se szeretett meg.

2012. júl. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!