Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névdilemma - mit tennétek...

Névdilemma - mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Ha lenne egy férfinév, amit már régóta szeretettek, mindenképp azt szeretnétek adni a születendő fiatoknak, párodnak sincs vele baja. Aztán kiderült, a párotok szüleinek az elsőszülött gyermeke, aki még kisbabaként meghalt több, mint 30 évtizede, ugyanezt a nevet viselte. Ugyanakkor ez a név nektek sokat jelent. Mit tennétek?
2012. júl. 21. 19:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%

30 évtized = 300 éve? Az jó hosszú idő.


Egyébként szerintem nem kell a kettőt össze kötni, nyilván a párod, meg a szülei is ismernek több olyan embert, akinek az a neve, mint anno a babáé volt. Nem hiszem, hogy pl az felkavarta volna őket. Szóval én nem csinálnék ebből ügyet, hanem neki adnám a nevet.

2012. júl. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Beszéltél párod szüleivel erről, és mondtad nekik, hogy ez a név neked mennyit jelent? Ezt egymás között kell lerendeznetek.
2012. júl. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ez ne gátoljon titeket ebben. Én legalábbis adnám. Max megkérdezném a szülőket hogy zavarná e őket, de szerintem nem lesz gond.

Mi a név?

2012. júl. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
Ezzel mi a baj. Gondolhatnának arra, hogy benne születik újra. Nekem ha fiam lesz a nagypapám nevét kapja, és neki is az első fia az ő nevét viselte, aki 2 évesen meghalt. Szóval szerintem ebbe semmi rossz nincs.
2012. júl. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

A leendő nagyszülők megmondták, hogy nem szeretnék, ha ezt a nevet adnád?

Nagyon más, de az én kijelölt fiúnevemet sajnos a férjem tetvére is viseli, így ez kiesett. Közös megegyezésre nem jutunk, szóval lánynak kell lennie. :D

2012. júl. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

Emiatt eszembe sem jutna más nevet választani, kivéve ha a jölvendöbeli nagyszülök kimondottan megkérnék, hogy ne ezt a nevet válasszuk, mert öket zavarja.

De szerintem 30 év után már nem igazán aktuális a dolog.

2012. júl. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

Adnám neki. De akkor is,ha a sógoromnak is az lenne a neve. Egy családban miért ne lehetne két azonos keresztnevű is?

Kér unokatestvéremnek is az a keresztneve,ami az enyém. Sőt ilyen keresztnevű nagynéném is halt meg két éves korában.

Soha nem volt ebből probléma.

2012. júl. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elírtam, természetes 3 évtizedet akartam írni. Gépelés közben ez meg a 30 év járt az agyamban és sikeresen összepárosítottam...


Egyébként csak azért bántóbb a dolog, mert elég ritka a vezetéknevük, így ugye teljesen ugyanúgy hívnák a fiunkat, mint az ő fiukat. Nagyon mélyen érinti őket a tragédia, hiába született utána 2 egészséges gyermekük, pl a régi bababútorokat az anyja látni sem bírja, ami abból az időből való, pedig hát az élő gyermekeik használták őket.

2012. júl. 21. 19:54
 9/19 anonim ***** válasza:
Adjatok egy ahhoz hasonló nevet,ami pl csak egy betűvel tér el az ominózus névtől.
2012. júl. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%
Rengeteg név van a naptárban, én biztosan nem adnám ezt a nevet neki.Lehet emiatt soha nem lenne normális kapcsolata a nagyszüleivel.
2012. júl. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!