Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavar téged az ahogy a párod...

Zavar téged az ahogy a párod vezet? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Mikor párom mellett ülök, miközben vezet kb 3 percenként megy fel az adrenalin szintem.

Még sikerül pont megállnia?

Még pont beférünk? STB.

Elhiszem, hogy ő biztos a vezetésében. Nem is mondom, hogy rosszul vezet, de kissé diszkonfort érzetem van mellette, mert az érzésem, hogy folyton kapszkodnom kell.

Engem ez nagyon zavar, szeretném ha nem a másik kocsi előtt fél méterrel állna meg, ha nem tapadna az előttünk menőre stb. Hogy ne surranyjon folyton ha akad egy talpalattnival több hely valamelyik sávban.

Menjünk dinamikusan, de ne sietve, bevága, rámászva a másikra.

Ezt jeleztem neki többször, de szerintem mivel én csak egy utas vagyok ezért főleg kussoljak, "főleg hogy nem is tudok vezetni". És nem is érti miről beszélek.


Most épp tök összevesztünk, mert bár szerintem én először viccesen, majd finoman jeleztem, hogy legyen kevésbé dinamikus...megállt, hogy akkor szálljak át és vezessek én.


Én nem gondolom úgy, hogy nekem KUSS A NEVEM és nem szabad jeleznem ha mellette ülök és nem érzem kényelmesen magam. Nem vagyok egy zsák, aki csak úgy cipel.


Szerintetek?



2012. júl. 23. 12:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%

Nem zavar, de ő abszolút olyan, ahogy vezet. Lassan, megfontoltan, de biztosan. Semmi hirtelen mozdulat, mindig betartja a szabályokat.

Amikor idegbeteg vagyok, akkor néha zavar.

Én pont a másik véglet vagyok, tudom, az sem jobb.

2012. júl. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenben ennyire megértő és figyelembeveszi az igényeidet, akkor elgondolkoznék az egész kapcsolaton. Mi az, hogy fogd be a szád? Engem nemcsak a vezetési stílusa zavarna, hanem az a stílus, amivel téged megtisztel.
2012. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
27%

Ácsi.

Te tudsz vezetni?

2012. júl. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
81%

Hallod, ilyen ember mellé be nem ülnék!

Egyrészt mert rámászni másokra életveszélyes, és nagyon idegesítő a többi autósnak is, másrészt meg mert ez a viselkedés eleve agresszív ember benyomását kelti bennem.

És a válaszai is... Ne haragudj, de nagyon nem szimpatikus ez alapján a párod.


Mi iszonyatosan haragszunk az ilyen sofőrökre, mert megosztják az ember figyelmét (arra is figyelni kell, hogy ha mondjuk én még megállok bármi miatt hirtelen, de vajon ő is meg fog-e, vagy belémjön!?), a bujkálása meg dühítő. Más is menni akar, nem csak ő van az úton.

2012. júl. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Antimod ***** válasza:
93%

Ebből azt látom, hogy a frusztrációját vezeti le a kormány mögött, és ott próbál nagymenő lenni. Még ha ügyesen csinálja, akkor is csak kompenzál.

Ha a kapcsolat többi területén nem ilyen veled, akkor inkább csak egy nagyfokú sértődöttségről van szó, mert belekötöttél éppen abba, amit a legmeggyőzőbben akar csinálni. Ezért túlreagálja.

Talán majd az élet más területein is jobban eligazodik majd, és lenyugszik a volán mögött, de erre egyáltalán nincs garancia.

2012. júl. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
79%
Nem zavar, szerencsére jól vezet, és biztonságban érzem magam mellette. Nah de az öccse :D nah az felidegel.
2012. júl. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
10%
Miért kell mindenért hisztizni? Képzelem milyen "finoman jeleztél" neki,hallottam már ilyen finom észrevételeket. Vezetés közben ne cseszegessék az embert,függetlenül, hogy nő vagy férfi az illető. Most aztán csináltál magadnak egy jó kis pletykát, megvan a napi érzelmi téma, kiírhatod kérdésnek is,megérte?
2012. júl. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Ami az én vezetésemet illeti. Van jogsim, kb 10 éve csináltam és kész csoda, hogy elsőre sikerült, mert messze nem mondanám, hogy tudtam vezetni.

Jelen pillanatban azt mondanám, hogy nem tudok vezetni, mert utoljára a vizsgán vezettem. Nem szeretek vezetni és nem is tudok.

De ez szerintem független attól, hogy jogomban áll kifejezésre juttatni diszkonfort érzetem és jelezni, hogy kicsit vegyünk vissza a tempóból.

És nem indokolt üvöltözni velem emiatt, főleg nem leállni és "átadni" a kormányt.

2012. júl. 23. 12:16
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Én sem érzem magam biztonságban a párom mellett,amit meg is szoktam jegyezni ill. észre is veszi,ha már kapaszkodom. Ilyenkor mindig visszább vesz. Vele meg lehet beszélni.
2012. júl. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen más anyósülésből érezni és a kormány mögül.A párom megfontoltan vezet, de néha én is felhúzom a szemöldököm. Én hülyén vezetek, nem is csodálom, hogy kiakad, de nem mondanám neki, hogy fogja be. Egyébként pedig ne haragudj, de tényleg a surmók állnak rá másra és vágnak be a féktávot tartó kocsi elé. Nagyon baleset veszélyes.
2012. júl. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!