Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagymamám butának tart. Nem...

A nagymamám butának tart. Nem néz ki belőlem semmit. Hogy javítsam a képet?

Figyelt kérdés
Én nem gondolom magamról hogy buta lennék, tény hogy "teszetosza" vagyok, meg bizonytalan stb. Az egyik ismerősöm mondta hogy van a munkahelyén egy üres állás, és beadhatnám az önéletrajzom. Erre a nagyim azt mondta "Nagyon féltelek hogy szégyenben maradsz. Mert azt hiszi rólad hogy okos vagy, mert értelmesen el tudsz vele beszélgetni, de ha jobban megismer félek hogy csalódni fog" Milyen már ez? És akkor csodálkozik hogy nulla az önbizalmam.
2012. júl. 25. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
pályázd meg az állást, és bizonyíts a nagyinak!
2012. júl. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez semmi. Mikor engem felvettek szakközépbe akkor csodálkozott rajta és azt mondta, hogy szakmunkásba lenne a helyem. Meg neki mindig unokaöcsém és tesóm a minden.
2012. júl. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
92%
Szerintem nem túl sok mindent tudsz tenni, azon kívül hogy megpróbálod bebizonyítani, hogy nem vagy buta. Tanulj új dolgokat, add be az önéletrajzodat, hátha felvesznek és betudod bizonyítani hogy nem csalódott :) Beszélgess nagyiddal sokat,értelmes dolgokról, hogy lássa milyenek a nézeteid, mi az érdeklődési köröd (mennyire komolytalan,vagy komoly) stb...
2012. júl. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz a nagyiddal! Pályázd meg az állást! Veszítenivalód nincs, csak nyerhetsz vele.
2012. júl. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Akkor titokban jelentkezz az állásra, ha felvesznel elmondod, ha nem sikerül akkor meg semmit nem fog mondani.
2012. júl. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Ne foglalkozz vele, jelentkezz és bizonyíts. Az én nagyanyámnak is vannak ilyen meg még durvább húzásai is, és néha nehéz, de nem kell rá figyelni.
2012. júl. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pl mikor megszereztem a jogsim. A forgalmi vizsgával mikor végeztem jöttem hazafelé, de mondom magamban megviccelem. Hazajöttem szomorúan hogy nem sikerült. Erre azt mondta hogy "Gondoltam hogy neked nem sikerülhet elsőre...." És akkor mondtam, hogy de sikerült csak vicceltem.

Áhh tényleg egy nagy kalap semminek érzem magam alapvetően is, és az ilyen dolgokat nagyon magamra tudom venni. Külsőleg sem szeretem magam, belsőleg sem mert tutyimutyi vagyok meg félős....Elég rossz érzés.


De köszi a válaszokat. Az önéletrajzomat oda fogom adni.

2012. júl. 25. 21:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamád rosszindulatú, önző, megkeseredett ember. Miért neki akarsz bizonyítani? Ő azt gondol, amit akar, te viszont úgy élsz, ahogy te akarsz.


Add csak be a pályázatot, és ne törődj vele. Annyit megtehetsz, hogy egy olyan alkalommal, amikor megint előadja magát a nagy negatv dumájával, megkérdezed tőle, hogy miért gyűlöl és kit lát benned (helyetted, aki valójában vagy)?


Ott látszik, hogy gyűlöl téged, hogy az negatív énkép-romboló dumájával mindenáron azt akarja elérni, hogy te magad elhidd magadról, hogy senki vagy, rossz, gonosz, stb.


Nem! Ez nem igaz! Nem szabad neki hinni, de bizonygatni sem. Egyszerűen ignoráld, ahol lehet. gyűlölködő emebrrel más nem lehet tenni, mint jó nagy ívben elkerülni.

Mivel alapvetően ő a buta, valszeg köpni-nyelni nem fog tudni, aztán elkezd magyarázkodni vagy halálra sértődik.

2012. júl. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 renji7575 ***** válasza:
100%

Jolteszed hogy beadod..

A munkábol nem lehet bajod.

És arrol se tehetsz hogy a nagyid más képet fest le rólad mint amilyen vagy.

nem kell bizonyítanod neki.

higgyen amit akar.. De ne hagyd hogy elqurja a napod..

vágj vissza neki..

ha pl özvegy azzony akkor mond neki hogy ~'megérted a férjét mért hagyta egyedül~ meg ilyenek

próbáld meg a tudtára adni hogy az nem esik jól neked amit ő hajtogat.

2012. júl. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

sajnálom a nagymamádat,hogyan tud enyire rosz indulatu lenni.

Neked meg csak anyit ird meg az önéletrajzodat.Soha ne feled te sem vagy kevesebb mint a többi ember,egy hatalmas nagy önbizalomal indulj tovább.

Mindenkiben van jo is rosz is.

2012. júl. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!