Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám feldolgozni a...

Hogyan tudnám feldolgozni a nagymamám halálát? :o (

Figyelt kérdés

13 éves vagyok.A nagyim tegnap meghalt. Már egy ideje beteg volt, de senki nem tudta előre hogy mikor fog meghalni. Mindenki reménykedett hogy felépül. Daganata volt, majd egy tüdőgyulladás legyengítette és nem tudott felépülni. Annyira mardosó érzés, hogy soha többet nem hívhatom fel és soha többet nem láthatom. :(:(:(:(

Még sosem halt meg senkim, még soha nem voltam ilyen rosszul... Hogyan tudnám feldolgozni? Annyira hiányzik!! :(:(:(:( :'(


2012. jún. 26. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:

részvétem!

Hidd el, közhely, de az idő tényleg segíteni fog. Beszélj hozzá akkor is, ha nem lehet veled, hidd el, hogy ő hallja, és ott lesz veled.

Kitartást kicsim!

2012. jún. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én nem tudok igazából semmi jó tanáccsal szolgálni, csak hogy beszélj róla, amikor csak úgy érzed. Nekem 6 évembe telt, mire elengedtem a Nagymamámat.

Azt álmodtam, ami után már sokkal-de sokkal jobban éreztem magam, hogy ott vagyunk fent a Nagymamámnál a házban, és átölelem, s miközben ölelem elkezd leperegni róla a ruha, lefoszlik, erre ijedten hátraléptem, és végignéztem, ahogy a Nagymamám mosolyogva elporladt. Láttam ahogy lefoszolnak a szövetek róla, láttam a csontvázát, s ahogy egy kupac földé összeesett, majd az is eltűnt..

Felriadtam az álmomból, és ott ültem a szobámban, és csak néztem az ablakot. a Nagynéném hallhatott vmit, mert bejött a szobába, és ott volt végig mellettem, míg újra el nem aludtam...

15 éves voltam ekkor

2012. jún. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fogadd őszinte részvétemet! Tudom min mész keresztül, én novemberben veszítettem el a nagymamámat, aki a 2. anyukám volt, nagyon szerettem, máig nem dolgoztam fel, hogy elment. Másfél hete pedig édesanyámat veszítettem el, mindketten nagyon betegek voltak. Nálam is friss a gyász, iszonyatos érzés, egész nap csak sírnék. Próbálj arra gondolni, hogy már nem szenved, ő most már akárhol is van, nem fáj neki semmi. Gyújts érte gyertyát, és gondolj a szép időkre. Nem lehet ilyenkor semmit tenni, majd idővel jobb lesz. Elég közhely, de így van.


24L

2012. jún. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon kedvesek vagytok..Tudom, csak annyira rossz, mert soha nem találkoztam ilyen közelről a halállal és mindig mikor valaki ismerős ismerőse meghalt, akkor jajj jajj szegény, de ez velünk úgysem történhet meg... és mikor hívott a nagypapám hogy meghalt.... olyan rosszul lettem és azonnal sírni kezdtem... utolsó... fogadd őszinte részvétemet.. borzasztó lehet egy anyukát elveszíteni, én azt nem is tudom hogyan fogom túlélni....
2012. jún. 26. 21:26
 5/10 anonim válasza:
Nagyon szivszorito amit irtal en kilenc evessen vesztettem el a mamam nagyon rossz volt arra gondolni hogy suli utann ha bemegyek a lakasba öt mar nem talalom ott es akkor mondta nekem a szomszed bacsi hogy gondoljak a szep vidam dolgokra amit vele ateltem nekem segitett es utanna nem sirva emlekeztem ra hanem mosolyogva persze ahhoz kell idö hogy igy lasd .
2012. jún. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

részvétem

ismerem az érzést

nekem tavaly a papám halt meg(én ekkor 13 voltam)

bár nem ismertem nagyon mégis sokat sirtam és az idő csak enyhiti mert sose fogod elfelejteni csak az érzés enyhül

én papám agydaganatban halt meg és 2 nagynéném felgyogyult a rákból TUDOM NEHÉZ ÁTÉLNI HA VALAKI AKIT SZERETTÉL ELTÁVOZIK AZ ÉLÖK SORÁBÓL

EZ A VILÁG LEG FÁJDALMASABB DOLGA

2012. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ezen sajät magadnak kell túllépned amikor menni kell,akkor menni kell........
2012. jún. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én 8 éves voltam, amikor a dédnagymamám meghalt. ekkor az iskolában voltam és éreztem.. éreztem hogy nagy a baj, csak azt nem tudtam, hogy kivel. láttam a kocsinkat, ahogy anyu vezet a dédiék felé, és tudtam, hogy nem a benzinkútra megy... majd jött vissza, utána ment a nagymamámmal.. a takarítónő (aki nem olyan messzi rokonom) vigasztalt hogy biztos nincsen semmi baj, stb. amikor értem jött anya az iskolába, akkor feketében volt és a takarítónő odament hozzá beszélgetni.. anya sírt.. amikor mentünk hazafelé akkor részvétet kívánt egy nő és akkor mondta el anya, hogy mi történt. ennek már majdnem 5 éve, és nagyon hiányzik nekünk, de ezt elfogadtuk, tudjuk hogy jó helyen van, és egyszer mi is odakerülünk..
2012. júl. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ne haragudj, véletlenül kitöröltem, hogy részvétem!
2012. júl. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Öszinte reszvetem. Nem tudok sajnos tanacsot adni mert barmit is irnek az nem enyhit a fajdalmodon ezt tenyleg neked kell feldolgozni es beletörödni ebbe a fajdalmas erzesbe.
2012. júl. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!