Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom az ingatlan...

Hogyan tudom az ingatlan örökrészemet a legolcsóbban a fiamnak ajándékozni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, az egyenesági leszármazóknál az ajándékozás illetékmentes. Nem tudom hogy közjegyzőhöz vagy ügyvédhez kell-e fordúlnom /ez esetben mennyi a várható költség/, vagy saját magam is tudnám intézni, ebben az esetben hogyan kell eljárni? Nem dúskálok az anyagiakban, a fiam meg munkanélkűli.

2012. júl. 26. 00:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen illetékmentes. Ügyvédnél és közjegyzőnél is lehet. Ügyvéd már 50.000 Ft-ért is vállalni szokta ingatlan értékétől függetlenül, plusz hiteles tulajdonlap díja (6250 Ft). Ügyvéd teljes bizonyító erejű magánokiratba tudja foglalni, közjegyző közokiratba ezért 1%-ot szokott kérni.


(Az okirati fajták közül egyedül a közokirat számít feltétlenül és teljes mértékben bizonyítéknak a benne foglaltakra nézve. Teljes bizonyító erejű magánokiratról valóságtartalmát ellenérdekelt fél bíróságon megtámadhatja.)

2012. júl. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!