Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös ingatlan eladása. Te...

Közös ingatlan eladása. Te hogyan reagálnál?

Figyelt kérdés
Anyukám sajnos 5 éve meghalt, megörököltük a húgommal a házunk negyed-negyed részét. Apu újra megnősült 3 éve, nagyon rossz viszonyban vagyok az új feleségével. Mindenben, amit teszek, csak a rosszat látja, én vagyok a megtestesült gonosz a szemében, és sajnos apukámat is olyan szinten ellenem fordította, hogy ha én nem keresem, akkor hetekig nem is beszélünk, az unokáját karácsonykor látta utoljára...:( Rengeteget sírtam már emiatt, de tehetetlennek érzem magam. Most a családi házat eladják hiteltartozás miatt és azt szeretnék, hogy mondjak le az anyai részemről azért cserébe, hogy majd egyszer, ha sikerül megvenniük azt a házat, amit ki fognak bérelni, legyen belőle egyharmad részem közösen a húgommal, a másik két harmad pedig apu és a nő nevén lenne. Már a gondolattól is rosszul vagyok, hogy bármi közös ügyünk legyen a nővel... Ti mit tennétek a helyemben? Lemondanátok a pénzetekről a családi béke kedvéért vagy felvállalnátok a hatalmas balhét, hogy milyen hálátlanok vagytok?

2012. márc. 10. 10:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Csak abba mennék bele,hogy az anyai örökrészemet kifizessék az eladási árból.

Apukád meg az új nő a feléből gazdálkodjon,ahogy akar. A családi béke így is oda van.

2012. márc. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanék le róla. Hisztizzenek, ha akarnak, de ne hagyd, hogy palira vegyenek. Ha csak hallgatsz és tűrsz, akkor soha az életben nem vesznek ember számba.
2012. márc. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írod, rossz viszonyban vagy apukád új feleségével, ráadásul a nő befolyásolja is. A helyedben én nem mondanék le az anyai részről. Ha az új feleség annyira ki nem állhat, még az is előfordul, hogy a lemondott házrészért cserébe az új házból semmit sem fogsz kapni. És még apukád sem fog melléd állni. Szóval, a lényeg, hogy családi cirkusz ide vagy oda, a részedről nem kellene lemondanod. (Egyébként pénzügyekben nincs se barátság, se család!)
2012. márc. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyikőtök se mondjon le! Mi a biztosítékotok arra, hogy meg tudják venni azt a házat, amit kinéztek? Ha apukádnak az új házban csak haszonélvezeti joga lesz, nem örököltök semmit, csak a feleség.Fizessenek ki benneteket, ha el akarják adni a házat.
2012. márc. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%

Leírom az első gondolatomat: nem mondanék le! Miért?

Most anyud után a fele ház a tiétek a tesóval (azaz 25-25%).

Illetve édesapád után is jön/jöhet majd még ugyanennyi egyszer, azaz neked lenne fél házad (természetesen nem szeretné senki ha édesapáddal történne valami)!

Ha belemész a cselszövésbe, akkor egy ingatlan (ami vagy összejön, vagy nem...) harmada lehetne tiétek, azaz 33,3/2/fő!!!!! A többi a nőé.... Na ez a vicc! Nemcsak édesanyád utáni öröklésből akar megkárosítani, hanem a saját részét sem rátok hagyná. Szóval ha ő így áll hozzá, akkor te miért is akarsz jó fej lenni???


Ez azért egy édesapától.... Sztem nincs az a pénz, amiért egy édesapa háttérbe szoríthatja saját vérét... Azaz így lenne a normális. De hát ugye láttunk mi már érdekes dolgokat...


Ha nagyon jó fej akarsz lenne (bár ennek nem látom indokát!), akkor kérj tanácsot ügyvédtől, hogyan lehet ezt úgy megcsinálni, hogy ne szenvedj hátrányt!


De én biztosan élből elutasítanék egy ilyen ajánlatot, márpedig hidd el, igyekszem kerülni a konfliktusokat az életemben. De ez felháborító!!!

2012. márc. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%

Nem.

Belemennék a közös értékesítésből, azzal a feltétellel, hogy a vételárból igenis kérem az engem megillető részt.

Ha ez így nem tetszik nekik, vagy nem elég "gyors" az értékesítés, vegyék meg ők a részemet, piaci értéken persze.

2012. márc. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
77%
Nekem van egy ismerősöm, aki úgy zárta ki a lányát az öröklésből, hogy a 2 háza, és a lakása a feleség nevén van, övé csak a haszonélvezet. Erre vigyázzatok!
2012. márc. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
kérd a részed.
2012. márc. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondj le róla, mert soha nem látsz te abból részesedést, később, mikor vennének egy másik lakást, fix, hogy a mostoha elérné, hogy ti ne kapjatok tulajdonrészt. Ragaszkodj hozzá, hogy ki legyél fizetve az eladott lakásból és kész. Onnantól kezdve semmi közös ügyed nincs velük.
2012. márc. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%

Ha jól jönne a pénz, akkor fizessenek ki, most, és akkor ennyi volt az anyai örökség. Bizonytalanba ne menjél bele.

A másik meg, hogy nem mondasz le, akkor nem tudják eladni a házat. Szerintem ez a két lehetőség van.

2012. márc. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!