Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miére jó a másiknak ígérgetni?...

Miére jó a másiknak ígérgetni? Mire jó az ígéret? Főleg ha sose tartják be?

Figyelt kérdés

Amikor én gyerek voltam annyi mindent igérgetett mindenki, szüleim, rokonaim. Hogy elmegyünk ide-oda megcvsináljuk, segítenek nekem, beszélgetnük majd meg midnen.

És sose... SOSE tartották be, holott lett volna rá idejük, de inkább a TV meg minden más fontosabb volt mint az, hogy amit megigértek nekem megtegyék, vagy legalábbis megpróbálják megtenni...

Szóval mire jó az igérgetés?

Hogy az illető örüljön arra az időre, hogy reménykedjen?

És utána meg csalódott legyen?



2012. júl. 26. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez egy piszkosul rossz nevelési módszer. Sajnos nem gondolnak bele az emberek, milyen károkat tud okozni. Az egész arról szól, hogy a pillanatnyi problémát megoldják: Viselkedj jól, és akkor ebéd után kimegyünk a játszótérre.

Persze a szülő ilyenkor abban reménykedik, hogy a gyerek majd elalszik a jóllakottságtól.

2012. júl. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Meg nincsenek gyerekeim, de igyekszem csak olyan dolgot megigerni, komolyan, amit meg is tudok tenni. Remelem felnöttkent is sikerül majd.

21l

2012. júl. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is jártam így. Egyszer a szüleim megígérték, hogy ha levizsgázok jól, elmehetek a barátommal nyaralni.

Levizsgáztam, majd közölték, hogy nem mehetek sehova, csak azért mondták, hogy "motiváljanak" a tanulásra.

Életemben ekkorát nem csalódtam még a szüleimben.


Végül elengedtek, gondolom, mert belátták, hogy ha nem, akkor hazudtak és onnantól én is bármennyit hazudhatnék nekik. De nem kívántak jó nyaralást, gondolhatjátok...

2012. júl. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom,de nagyon idegesítő szokás.Nekem apám csinálta mindig ezt,de egy idő után megszoktam és ma már egyáltalán nem adok a szavára.Ha azt mondta,hogy pár perc és itthon lesz,az a pár perc két órát jelentett,vagy ki tudja,mennyi időt.Sokszor megígérte gyerekként,hogy vesz nekem ezt,meg azt,azóta is vesz.11 éves koromban megígérte nekem,hogy motorral levisz a Balatonra,na,azóta is megyünk.Egy idő után már nem okozott csalódást,mert tudtam,hogy úgysem tartja be.Viszont hogyha nagyon szükségem van valamire és ezt tudja,akkor néha elő szokta adni,hogy úgy jön haza,hogy megszerezte,közben meg kiderül,hogy csak viccelt.Na,ezek a mai napig fájnak.Próbáltam megváltoztatni a nyomorult apámat,de nem hajlandó rá,sőt,néha olyan érzésem van,hogy direkt csinálja.De ő már nem érdekel.

Viszont a mai napig sikeresen belebotlok olyan emberekbe,akik csak ígérgetni tudnak,hogy majd felhívnak,majd találkozunk,majd elmegyünk ide,meg oda és azóta is várom a hívásukat.Szóval én már kezdek ott tartani,hogy egyáltalán nem adok az emberek szavára,ha megígérnek valamit,az is csak udvariasság,hogy ne legyen kínos a pillanat,vagy csak le akarnak koptatni,vagy nem tudom.

2012. júl. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tesóm barátnője is ilyen. Nála kettős oka van annak, hogy miért is csinálja ezt. Egyrészt elég trehány, ha megígéri, hogy ideér mondjuk 12:00-re tuti késik legalább fél órát, de inkább 1-et. Sokszor el is felejti, amit megígér (pl, hogy kölcsönad valamit), bár van hogy pár hónap múlva eszébe jut hogy ja tényleg! Másik oka, hogy szeret behízelegni az embereknek és ez az egyik módszere, hogy ad hoc ígérget dolgokat, hogy majd ő elintézi, megnézi, megveszi, elhozza stb. Mióta ismerem (kb 4 éve), még egyik ilyenből se lett semmi. Nem gondol bele, hogy ezzel a dolgával csak azt éri el, hogy totál megbízhatatlannak tartjuk. Én már nem hiszek el semmit amit, mond és ha felajánl valamit, inkább mondom, hogy á kösz nem kell.
2012. júl. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

velem ezt szerencsére sosem játszották. najó, lehet, h egyszer-kétszer, de akkor sem egetrengetően csalódtam, mert kis vacak dolgokról volt szó.


anyám megtanított arra, hogy ha ő betartja az ígéreteit, akkor nekem is be kell. egészen jó nevelési módszer volt. félek is ígérgetni, még ha biztos is vagyok a dolgomban.


mondjuk én olyan kis kíváncsi voltam, hogy mindig megkérdeztem, hogy oké, elmegyünk, megcsináljuk, stb stb, de MIKOR?! :D ilyenkor nem volt visszaút. ha tudtam, h holnap, akkor bizony holnapra teljesült, mert látták rajtam, h mennyire odavagyok, és ezek után pláne iszonyat g.eciség egy gyereket átbacni.


el is határoztam, hogy ha majd gyerekem lesz, és türelmetlenkedik, netán nem disztingvál kellőképp, akkor ígérek neki egy betarthatót (játszótér, jégkrém, biciklizés) hogy egy kicsit nyugi legyen. pl: ha most szépen viselkedsz, megcsinálod ezt-azt, akkor ebéd után elmegyünk ide vagy oda. egyszerű üzlet, és mindenki jól jár. egy gyereket igenis motiválni kell, mert a tekintélyelvűség ("mert azt mondtam és kész!") nem vezet sehova. persze, magyarázni is kell, h miért érdemes jól viselkedni, de lehet, hogy ezt később érti meg igazán, viszont addig is meg kell tanítani neki valahogy a szabályokat.

2012. júl. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!