Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van saját telkem és saját...

Van saját telkem és saját autóm (5 éves használt). De hogyan lesz házam? 19/L

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Van egy 1200 négyzetméteres telkem és egy 5 éves használt autóm. Csak érettségim van németül is csak alapfokon beszélek. Hogyan tudnék házat is építeni?


1 hónapja nincs munkám és 6 helyre jelentkeztem,de sehonnan nem jeleznek vissza.


Na meg eddig gyárba 80 ezret kerestem abból házat építeni a telkemen még 20 év múlva se tudnék. Azon gondolkodtam hogy kimegyek németországba hátha összejön ?


Ti mit tennétek?


2012. júl. 26. 09:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%

Miért akarsz Németországig menni? Menj Ausztriába, mondjuk au-pairnek, megtanulsz normáisan németül utána kereshetsz másik állást.

Én itthon nem keresnék munkát...

2012. júl. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
41%

"van telkem, és saját autóm"


nincs semmi szakmám, se nyelvtudásom, semmihez sem értek, 18évesen érettségiztem, most 19 vagyok, hat hónapja nincs munkám, azaz lóf*szt sem dolgoztam életemben...


de nekem van!!!! - nyílván nem apuci, anyuci tolta a s*ggem alá, v. f*szt sz*ptam érte....!!


80ezret kerestem eddig, abból vettem, de nem értek semmihez és 400-at akarok....!!

kimenni németbe 0 nyelvtudással...

2012. júl. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Nem kell németországig menned. Ausztriában is nagyon jó lehetőségek is vannak mellesleg közelebb is van. Pl.: elmehetnél au-pairnek vagy szállodában. Ami ezer euró ott minimálbér, az a pénz csak akkor sok ha itt beváltod. Menj ki és pár év mulva építhetsz saját házat. Én biztosan ezt tenném :)

Sok sikert!

2012. júl. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

"Kedves" (?) második !


Köszönöm az ellenszenvet és úgy gondolom talán irigységből írtad ezt.


Apu meghalt.Az örököltem egy elég nagy földterületet amibe 2 évig borsó volt,amit a piacon árultam.

Ez a földet sikerült eladnom 4 millió fortintért.

3.600.000 forintért vettem egy telket ahol majd építkezni szeretnék.


A maradék 400.000 forinthoz hozzáraktam az 1 év alatt összekeresett pénzem (500.000) ebből vettem használt autót.


Az ellenségeskedés helyett meg lehetett volna kérdezni.

2012. júl. 26. 09:46
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A föld kincs, nem kellett volna eladni... Pár év múlva nem 4, hanem 16-ért is ellehet adni..

Kocsi meg mninek? Benzin költség. Ott a bicikli, tömegközelekedő eszközök...

2012. júl. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Azért kell autó mert pl ha elmegyek bevásárolni a Tescoba akkor azt a 20 szatyrot nem tudom buszon hazahozni meg várni a buszra.


Anyunak a 6 milliós autóját pedig nem akarom összetörni.

2012. júl. 26. 10:04
 7/21 anonim ***** válasza:

Lehetőségek:


1. elkezdesz gyűjteni valamilyen lakástakarék alapba, mondjuk Fundamenta. Nekünk most jár le, havi 10 volt és 4M gyűlj össze mert állami támogatás is van rajta. Igaz, ez 8 év alatt.


2. eladod a telket és a kocsit, veszel fel mellé hitelt és veszel egy olcsó lakást


3. megtanulod RENDESEN a németet, és utána kimész külföldre

2012. júl. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!


Nem irigységből írtam, amit írtam. (Építőmérnök vagyok, szakmában dolgozom mérnökként, /viszonylag/ elfogadható fizetéssel - nem sokkal vagyok öregebb nálad. Sztd. irigykedek...? :-/


Inkább az alázatot hiányolom a soraidból. Azt, ami a Te korosztályodból sajnos jellemzően(!) hiányzik...

Ide értve a tanulás, munka, vagy épp a szülők értetek hozott áldozatainak tiszteletét.


Elhiszem, hogy fáj, ha szembe vágnak vele, de nagyon nem tudsz (tudtál) a tartalommal érdemben vitatkozni: mondd meg, véleményed szerint mit tettél hozzá a saját boldogulásodhoz eddig?

Szakmád nincs, diplomád nincs, munkaviszony-múltad gyakorlatilag nincs, ehhez párosul egy jó nagy adag önteltség....


Dívik az ilyen: VV Cristofel (19), VV Veronika (24?), Zimányi Lindácska stb. stb.


Talán ha megragadnátok az élet munkásabb végét.... :-/

2012. júl. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%

ÁÁÁÁ, ezt nem hiszem el...ilyen kérdéseknél, "ilyen önerős-"én értem el, és spóroltam" stb. posztoknál előbb-utóbb mindig előjön, hogy apuka-anyuka vállalkozó, 6milkás autó, nem kell hazaadnia pénzt a posztolónak stb. stb.


Ha annyi pénzem lenne, ahányszor ez kiderül, kőgazdag lehetnék... :DDD

2012. júl. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%

10.09

Neked mégis mi a jó franc bajod van megmondanád????

NEM az apja vagy az anyja vette neki a kocsit, vagy a telket. Megmondta, hogy örökölt földet, eladta majd vett egy telket plusz kocsit a maradék pénzből plusz abból amit spórolt. VETT Ő maga! A SAJÁT pénzéből...

Ha anyuci vette volna akkor valószínűleg nem egy 5 éves autója lenne 900-ért, hanem több milliós új, mint anyucijának...

Nekem az a véleményem, hogy itthon ne is dolgozzon, ki lehet menni alap nyelvtudással bébiszitternek vagy mit tudom én, ott megtanulja a nyelvet, aztán lesz egy biztos nyelvtudása, kitanul egy szakmát egy-két év és megy vissza. Én meg az ilyen seg.gfejeket utálom mint te bmeg.

2012. júl. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!