Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos! Anyának már elege...

Fontos! Anyának már elege lett belőlünk (családjából)? Kamaszok veletek is előfordult hasonló?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és két fiú testvérem van,egy 15 illetve egy 18 éves...

Sokszor úgy érzem,hogy az édesanyám nem szeret,illetve úgy érzem,hogy már elege vagy belőlünk(a családjából).

Pár napja elment a Balatonra (ott van egy nyaralónk,ott szállt meg)másfél hétre ment ki meg kérdeztem,hogy mehetek e vele,erre ő,nem mert most nyugalmat szeretnék, múlt kor is egyedül volt másfél hétig és onnan ment-megy dolgozni.

De nekem hiányzik pedig csak pár napja ment el,azaz igazság,hogy nem nagyon beszélünk egy mással,de nagyon szeretem,sokszor próbáltam oda menni hozzá,hogy egy picit beszélgessünk,de legtöbbször azt mondta,hogy hagyjál most nem érek rá,vagy ha mondok neki valamit akkor meg azt mondja,hogy;Mos miattad elfelejtettem mit akartam,vagy nem hiszem el már megint mennyi az idő,nem tudok elmenni futni..meg ilyesmi...ezért már nem beszélek vele.

Több olyan ismerőm is van,aki azt mondta,hogy olyan mintha a lányom lenni,illetve olyan is volt aki azt mondta(33 éves),hogy olyan mintha a testvére lennék,de ha kell leszek a pótanyád. :) Az ilyen ismerőseimhez fordulok általában amikor anyukámra lenne szükségem,velük beszélem meg,hogy éppen van egy barátom,vagy ha problémám van akkor tőlük kérek segítséget,mert anya nem hallgat meg.

nagyon hálás vagyok az Istennek,mert vannak ilyen ismerőseim,de közbe meg rossz érzés,hogy anya nem szeret velem beszélgetni,tudom fáradt lehet meg minden,de hétvégén is?

nagyon visszahúzódó lettem és ha valaki megszeretne ölelni akkor én elhúzódok még,ha olyan szerető ismerősöm akkor is,

Egyszer valamiért nagyon rosszkedvem volt feszült voltam és anyával összekaptunk,nem is tudom már miért olyan volt ez az egész,hogy összekaptunk de már el is felejtettem,hogy miért,már nem is tudtam vissza emlékezni,hogy miért veszekedtünk anyával,de azt tudom,hogy nem csak én voltam a hibás illetve nem is csak anya,általában amikor összekapunk akkor mindketten hibázunk,nagyon sírtam és többször is egymásután bocsánatot kértem,erre anya;azt mondta,hogy megbocsátok...,de nem hittem el neki ezért még jobban sírtam úgy 1-2órán át sírtam utána zokogva kértem anyától,hogy öleljen meg(akkor még mindig nem hittem el,hogy tényleg nem haragszik,pedig tudom,hogy nem nagy dolgon kaptunk össze)anya erre csak azt mondta,hogy;Nem.

:( nagyon rosszúl esett így mégjobban csak sírtam folymatosan sírtam aztán úgy 30óra múlva odament hozzám és azt mondta;na jól van megölellek(de gondolom már az agyára mentem a folyamatos sírással)amikor megölelt akkor mégjobban elsírtam magam,de az már megkönnyeülés volt és nagyon jó érzés volt azóta is jól esne még egy és még egy,de meg se merem kérdezni,hiszen akkor sem akart meg ölelni.

hiányzik,hogy anyával beszélgessek egy jót,vagy megöleljen.

Szerintetek már elege van belőlünk? Nagyon fáradt?

Vagy magányra van szüksége? Kamaszok éreztétek már azt,hogy az anyukátok vagy apukátok vagy valaki közeli rokonotok nem szeret? Ti tudtok beszélgetni valamelyik szülőtökkel meghallgatnak titeket?



2012. júl. 26. 19:57
 1/7 anonim válasza:

nálunk csak hirtelen fellángolások vannak, és akkor a halál f@szára küldjük egymást, még ha nem is kimondva. de ha lehiggadunk (egy-két óra) elmúlik és én meg is bánom, amit akkor összehordtam rá.


szerintem ez nem normális. tényleg nagyon szeretheted és szar lehet olvasni, de: szar anya az ilyen. örülj, hogy van ki pótolja. viccelődve szoktuk kérdezni egymástól: anyád szeret, vagy csak eltart. na ez itt nem vicc.

2012. júl. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom,illetve mondták is nekem,hogy minden anya szereti a gyermekét még ha nem is tudja jól kimutatni szeretetét.

Egyébként nem mindig volt ilyen az anyukám,mindig azt vettem észre,hogy az öcsémet illetve a bátyámat jobban szereti,de most mintha már belőlük is elege lenne,már apával sem olyan jó a kapcsolata mint eddig.

2012. júl. 26. 20:29
 3/7 A kérdező kommentje:
aggódom is érte.
2012. júl. 26. 20:31
 4/7 anonim válasza:
van olyan közeli barátnője? ha nincs senki akinek ki tudná magát beszélni, akkor meg pszihológus. én az eddigiek alapján inkább téged sajnállak :/
2012. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szép, hogy ennyire szereted az édesanyádat, nem történt valami vele, ami miatt ilyen? Vagy nem lehet, hogy az édesapáddal megromlott kapcsolata miatt ilyen? Biztos történt valami. Vagy tényleg nem szerette soha úgy a családját, téged, ahogy megérdemeltétek volna. Legalábbis nálunk nem férne bele, hogy bármelyik szülőm eltűnjön csak úgy egy-másfél hétre.

17/F

2012. júl. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az édes anyám munkanélküli volt fél évig,de akkor valamennyit tudtunk beszélgetni ebből a szempontból,hogy nem ment dolgozni,nem volt fáradt,de mindig nagyon sokat imádkoztam,hogy végre vegyék fel vhova,és felvették akkor nagyon megörültünk mindketten. :)

Az apáék inkább az anyagiak miatt veszekedtek a legtöbbször,de most anya miatt is,szerintem fáradt és ezért már belőlünk is elege lett,szerintem egyedül boldogabb lenne,itthon minden nap kiabál velünk sokszor jogtalanul emeli fel a hangját.Apa többet dolgozik,mert kettő munkája van és mellette 3-4órákat edz és ő még sem üvöltözik velünk minden nap?

azon gondolkodtam,hogy talán depressziós lehet az anyum,hiszen apummal már többet veszekednek rossz az anyagi helyzetünk és félévig munkanélküli volt,és már annyit csinál,hogy megjön és üvöltözik velünk,mindig kitalál valamit,hiába próbálunk a kedvére tenni,neki semmi sem jó.

2012. júl. 27. 14:23
 7/7 A kérdező kommentje:

az anyának van egy barátnője akivel én is nagyon jóba vagyok,de ritkán találkoznak,vagy beszélgetnek telefonon,de szerintem ő nem olyan akivel megoszthatná a problémáit.

az az igazság,hogy neki is jó lenne,ha tudnánk beszélgetni,mert mindent elmondhat nekem,amikor munkanélküli volt akkor néha hozzá fordult segítségért,tőlem kérdezett meg dolgokat és én nyugtattam meg amikor sírt. :( Nem kell engem sajnálni,nagyon aggódom az édes anyámért,mert ha nem tudok vele beszélgetni akkor az nem csak nekem rossz hanem neki is,nekem azért rossz mert nem tudom,kinek elmondani ha baj van,de anyának meg azért,mert jó lenne ha eltudná nekem mondani a problémáit,hogy megkönnyebbüljön,talán jó lenne neki is ha legalább két hetente vagy havonta beszélgetnénk,az is jobb lenne mint a semmi.

2012. júl. 27. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!