Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öcsém június elején kötött...

Az öcsém június elején kötött eltartásit anyukánkkal! Anyukánk alzheimeres, cukros volt! Július elején kórházba került kiszáradással,23. -án meghalt! De ha volt eltartó, hogyan lehet, hogy kiszáradt anyukánk, és teljesen legyengült, egy hónap alatt?

Figyelt kérdés
Érdemes-e megtámadni ezt az eltartásit??? Van rá esély, hogy lehet belőle valami?
2012. júl. 26. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Voltál édesanyádnál, amíg beteg volt? Ha voltál, csak észrevehetted, hogy gond van vele.

Vagy az eltartási miatt úgy gondoltad, innentől az öcséd dolga az édesanyád?

2012. júl. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze, hogy voltam anyukámnál! Sőt a szomszédok is nekem szóltak, hogy anyukám miket csinál, kiabál, rugdos, dobál a lakásban! Utána én mentem szólni az öcsémnek! Arról volt szó, hogy keresünk neki valami napközit, de azt anyukánk nem akarta! Ja! És az eltartásit én nem tudtam, csak a halála utáni napon, mert az öcsém furcsán viselkedett!!! Rákérdeztem! Mi nem beszéltünk egymással már régóta, csak mióta tavaj januárban kiderült, hogy anyukánk, demenciában szenved. Tavaj májusban derült ki, hogy Alczheimer.....Addig én vittem minden vizsgálatra!
2012. júl. 26. 21:54
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
A betegség miatt megtámadhatod az eltartásit. És nézz utána, hogy mennyi idő múlva lép életbe az eltartásival járó öröklés.
2012. júl. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Semmi értelme a pereskedésnek,nem érsz el vele semmit.Tapasztalatból mondom!Sajnos anyukás aláírta a papírt,te meg gondolom bizonyítani nem tudod,hogy az öcséd nem viselte gondját!A bíróságon nem elég ha azt mondod ,a szomszéd mondta ezt vagy azt.

Ha meg akarod támadni,menj elöször ügyvédhez,Ő elmondja mit lehet tenni!

2012. júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Megpróbálhatod,de be kell bizonyítanod,hogy az öcséd nem gondoskodott megfelelően az anyukádról. Ez viszont nehéz lesz.

Anyukád viselkedése a betegségével függött össze.

Az én kertszomszédom is demenciában szenvedett. Elképesztő dolgokat csinált. Volt,hogy nagykéssel akarta hátba szúrni a lányát. Szerencséjére a fia észrevette,de ketten is alig tudták kicsavarni a kést a kezéből.

Máskor télen a fürdőszoba ablakon mászott ki este 11-kor. Átmászott a két telket elválasztó kerítésen,és az én kapumon akart kimászni az utcára. Mivel nem tudtuk hazavezetni,kihívtuk a mentőket hozzá. Bevitték a kórházba,de pár nap után hazaengedték,mondván,hogy nem lehet vele semmit csinálni.

A kiszáradásnak az is oka lehetett,ha nem akart inni. Erőszakkal nem itathatta meg. Kórházba kellett volna vinni,de nem biztos,hogy ott fogadták volna.

Ezért nem biztos,hogy sikerrel járnál.

2012. júl. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha alzheimeres volt Édesanyád,akkor simán támadhatod a szerződést!

Részvétem Édesanyád miatt!

2012. júl. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Még hozzávaló: anyukámat 6 éve kitette az öcsém abból a házból, aminek a fele, anyukámé volt! Albérletbe lakott, amit az öcsém fizetett! Már két éve is próbálkoztak az öcsémék, hogy eltartási, vagy adjon részt anyukám a sógornőmnek, mert ő is bevitte a pénzét a házba. Akkor voltunk anyukámmal ügyvédnél, mert azt mondta az öcsém, "ha én majd megyek a részemért, inkább felgyújtja a házat"!!!!!

Ez 2 éve volt!!!!!!

2012. júl. 26. 22:18
 8/12 anonim ***** válasza:
A betegség miatt megtámadható a szerződés.
2012. júl. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Most nem értem!!!Az örökséged miatt aggódsz,vagy ???

Támadhatod,de 1,az eltartásit anyukád és az öcséd ügyvéd jelenlétében kellett,hogy megírja!2,szabad akaratából(attól még lehet,hogy befolyásolták) szóval érvényes a szerződés!

Orvosi szakvéleményt már sajnos nem tudsz kérni anyukádra,hiszen elhunyt.

Kérdőre onhatod az öcséd,hogy hogyan halhatott meg anyu?

Eléd vágja a zárójelentést,és kész.

Ha megtámoadod a szerződést,arra készülj fel,hogy minden szavadat tanúkkal kell bizonyítanod.

Rengeteg pénz.

Örökség:

Ha édesanyád életében másképp nem rendelkezett és csak az Ö nevén volt a ház,akkor most mindent az öcsi örökölt meg.

De ha Öcséd azzal jön,hogy szállj be a temetés árába,akkor azonnal mondj igent,mert ezzel megszünik az eltartási szerződés,és nem örököl nagy valószínűsséggel.

De gondolom már volt temetés.

Ugyanis egy eltartási szerződésben az is benne foglaltatik,hogy az eltartó az eltartottat tisztességes modón,saját költségén eltemetetti.

Ha közösen álltátok a temetés költségeit,vagy adtál pénzt rá akkor nem örököl.

Aztán utánna kell annak is járni,hogy valóban megvalósúlt-e a tartás vagy csak papíron?Anyukátoknak rendesen viselte-e a gondját stb...élelmezte,ruházta,stb..orvosi kezelésekre,ellenörzésekre vitte -e?Ezt is mint mindent bizonyítani kell.És hidd el tapasztalatból beszélek, a törvény általában az eltartókat védi.

Szóval ha édesanyád életében másképp nem rendelkezett(nem írt magánvégrendeletet) akkor mindent az öcsi örököl.

Ki tudod kérni az eltratási szerződést,az okmányirodából,vagy ha az öcséd anyukádat a háza fejében tartotta el akkor a földhivatlba bemész és kikéred.

Ott a széljegyzéken kell szerepelni a bejegyzésnek.

Továbbá akkor már láthatod,mi áll az eltartásiban.

2012. júl. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem volt temetés, most történt hétfőn, és ez lett gyanús, hogy majd ő fizet......

Mindent a hátam mögött, nem illet volna szólni, akkor amikor megkötötték,???

2012. júl. 26. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!