Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám teljesen ellenem...

Édesanyám teljesen ellenem fordult, tudatosan teszi tönkre az életem. Mit tegyek, hogy változzon a helyzet?

Figyelt kérdés
A problémám az lenne, hogy édesanyám már egészen kicsi korom óta rendszeresen úgy alakítja a dolgokat a családban, hogy minden felelősség rám háruljon. Már kisgyermekként is rendszeresen kiabált velem, rendszerint olyan dolgok miatt, amik meg sem történtek. Akkor még jól tűrtem, mert úgy fogtam fel az egészet, hogy az én anyukám "veszekedős" típus. Igazából egészen boldog voltam, mert édasapámra mindig számíthattam és ő mindig melettem állt, leállította édesanyám, ha épp ordítozott velem. Ő vele a kapcsolatom olyan igazi mintakapcsolat volt, mindenhova együtt jártunk és bármit meg tudtunk beszélni egymással. Aztán olyan 16-17 éves koromban változtak a dolgok. Édesanyám egyre durvábban kezdett el velem viselkedni. Olyan dolgokat talált ki, hogy én csúnyán beszélek vele, bántom, nem törődök vele. Természetesen ezek közül egyik sem igaz, bármikor, bármilyen helyzetben segítettem neki, ha arról volt szó. Természetesen, amikor kettesben voltunk, akkor mindig kedves volt velem, de amint hazaért édesapám, mintha kicserélték volna, kezdődtek a hazugságok. Később már édesapám is teljesen ellenem hangolta, már ő sem hallgat meg engem. Ha odamegyek hozzá zokogva, hogy mi történt, annyit mondd, hogy nem érdekli, takarodjak el. Úgy érzem, hogy édesanyám fenyegeti valamivel, mert állandóan súgdolóznak a hátam mögött és ha apa épp szépen beszél velem, akkor vele ordít, hogy hogy gépzeli, hogy azzal a kis "g*ci fé**gel" szépen kommunikál. 18 éves koromban a saját megspórolt pénzemből, amit születésnapokra, névnapokra kaptam kihívtam egy elég jó pszichiátert, hogy segítsen a helyzeten, mert már odáig fajultak a dolgok, hogy néha ok nélkül megütnek vagy ordítoznak velem 1-2 órát. Természetesen a kezeléseken a szüleim tüneményesek voltak és mindig azt mondták, hogy csak féltenek engem ebben a nehéz világban és azt akarják, hogy majd boldoguljak. Aztán a kezelés végén, amikor elment a hölgy, megint kezdődött a vita "Ugye nem gondolod te kis g*ci, hogy majd benyalom annak a k***ának a szavait?". Most már teljesen kikészültem idegileg. Bármit csinálok nekik nem felel meg és újabb követelésekkel állnak elő, amiért bánthatnak. 10 perce éppen azért lettem leszídva, mert megkértek, hogy ne zárjam be az ajtóm, hogy hallják, hogy tanulok, majd huzat lett és becsapódott az ajtó. Előtte pedig azért, mert a konyhában a széket nem arra a csempére raktam, ahova kell, hanem 2 cm-vel arébb. Egyszerűen nem lehet itt élni. A legrosszabb persze az, hogy sokszor nem is tudom, hogy mivel érdemlem ki a dolgokat. Kitűnő tanuló vagyok, 2 idegen nyelvet beszélek, sportolok, igyekszem megvalósítani a céljaimat, segítek itthon. Általában azt mondják, hogy undorítóan beszélek, de azt nem értik meg, hogy csak akkor, ha már 2-3 órája ordítanak velem és már nem bírom. Próbáltam már rengeteg mindent, de semmi sem segít. Elmentem otthonról, felmentem a szobámba stb. Szívem szerint már most elköltöznék, de sajnos anyagilak tőlük függök, mivel még csak 19 éves vagyok és jövőre fogok érettségizni. Munkát nem tudok vállalni, mert egy baleset következtében rengetegszer fájnak a végtagjaim, papírjaim is vannak róla. És természetesen szeretnék egy jó egyetemre menni, nem pedig befejezni a tanulást csak azért, mert így viselkednek velem. Ti mit gondoltok én reagálom túl a dolgokat és ez a normális? Mi lehet a bajuk? Soha, semmilyen tanulási probléma nem volt velem (Kivétel egy-két nagy veszekedés után becsúzott másnap pár rosszabb jegy, melyeket kijavítottam), ha megkérnek valamire, akkor segítek, anyagilak átlagon felűl élünk, szüleimnek vannak barátaik. Aki tud valamilyen tanácsot adni, az legyen kedves írjon. 19/F

2012. júl. 27. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Miért nem keresel olyan munkát,ami fizikailag nem megterhelő?

Fordíthatnál, nyelvet oktathatnál, de még egy gyorséttermi munka se fáraszt ki fizikailag, mert nem kell emelgetni.

2012. júl. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Amíg függsz tőlük, addig csak a leszarom tabletta lehet a megoldás.

Tudom nehéz, de hagyd, hogy leperegjen rólad minden amit mondanak. Nehéz, de jó módszer még, hogy miközben ordítoznak veled, gondolj valami egész másra. Mondjuk gondolkozz valami matekpélda megoldásán, amit nem sikerült megcsinálnod a könyv fölött ülve. Vagy gondolj arra a lányra, aki tetszik neked, ha van ilyen. Képzelj el egy szituációt vele, amiben jól éreznéd magad. Működni fog, hidd el:)

2012. júl. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazából fordító munkát találnék, de abból nem lehet megélni, sőt manapság diploma nélkül semmiből sem. Természetesen legtöbbször próbálom hagyni, hogy leperegjenek rólam a dolgok, de 1-1 veszekedés után egyszerűen semmihez sincs energiám. Nem tudok tanulni, szórakozni vagy épp a barátnőmmel foglalkozni.
2012. júl. 27. 10:07
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Igazából fordító munkát találnék, de abból nem lehet megélni, sőt manapság diploma nélkül semmiből sem.



Ez hatalmas kifogás!! Amíg nem ajánlanak egy nettó 400 ezres állást, addig inkább nem is dolgozol?

2012. júl. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként fordításból meg lehet élni, természetesen nem az első néhány hónapban, de ha jól csinálod és gyűlnek az ügyfelek, kifejezetten jól lehet keresni vele.
2012. júl. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
hasonló dolog volt velem is fél éve csak én elköltöztem tőlük rokonhoz de most vissza kellett költöznöm. de sokkal jobban bánik velem most mint régen mert folyamatosan veszekedett velem. jó néha most is de csak akkor ha tényleg csináltam valamit. amúgy azért engem is megbüntetnek ha nyitva van a szobám és a huzat miatt becsapódik ( azóta büntetnek mióta kitört az ablak. ) 17/L
2012. júl. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elvállalnám a legelső olyan munkát, ami szembejön velem, és ami elegendő pénzt biztosít ahhoz, hogy ki tudd fizetni a rezsidet meg a kajádat,és amint ez a munka és az első fizetés a kezemben van,azonnal, még aznap, de legkésőbb másnap költöznék - ha sehova máshova nem tudok, akkor akár egy akármilyen "kopozott", lelakott albérletbe. Nyelveket nem beszélsz? Itt a nyár, most mindenütt megy a turizmus, alkalmi munkát, ujságkihordást, hoszteszkedést, tolmácsolást, idegenkísérgetést, étel-italkóstoltatást 19 évesen tudnál vállalni. Vannak rendszeresen minden üzletben ilyenek.17-24 éves lányok csinálják az ilyeneket általában. Nem kell emelgetni ott semmit, csak kedvesen mosolyogni és kezébe adni a vendégnek,vásárlónak a chipset,joghurtot,kekszet,csokit,bármit, amit épp kóstoltatsz-Ilyesmit pl. tudnál csinálni már 19 évesen.


Aztán lehetnél diákeladó most nyáron akármilyen butikban,ajándékboltban,trafikban... mivel még érettségid sincs, ezért jóval alacsonyabb bérért tudnának foglalkoztatni, mint egy diplomást,akinek meg KELL adni a diplomás minimálbért.


Mit jelent az, hogy anyagilag átlagon felül éltek?

Mennyire átlagon felül? Dubaiba jártok minden nyáron 3 hétre nyaralni?


Mert akkor jutnia kellene arra is, hogy külön költözz,csak okosabban(racionálisabban,ésszerűbben) kellene elosztani,beosztani a pénzt.

Ha van pénz,akkor arra jut,amire akarod, hogy jusson.A baj, a tragédia az, ha nincs. A nincset nem lehet ugyanis beosztani...

2012. júl. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Természetesen nem várom azt, hogy csúcs állásom legyen, de korábban, amikor fordítottam, akkor olyan 100 ezer forint körül fizettek. Sajnos annyiból nem tudok albérletet, rezsit, ételt és az egészségügyi kezeléseimet fedezni. Főleg, ha majd egyetemre kell járjak.
2012. júl. 27. 10:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha kitűnő tanuló vagy, nagy esélyed van ösztöndíjra az egyetemen. Egy másik városban kell folytatnod a tanulást, ahol kollégium van. Ezt az egy évet már csak kibírod.
2012. júl. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hasonló szituból jöttem el, bár meg kellett várnom míg önálló életet tudtam kezdnei ehhez rengeteg erő és kitartás kellett. Ma már a saját lábamon állok és hatalmas belső tartást adott hogy ezt mind egyedül vittem véghez. Ha gondolod, írj privit- nem vagyok szakember de a saját életemen keresztüli példákkal segíthetek.
2012. júl. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!