Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 2 embernek viszonya van,...

Ha 2 embernek viszonya van, akkor miért nem válnak el/szakítanak, és utána jönnek össze?

Figyelt kérdés

Szóval van egy házas férfi (34éves) gyerekkel, és egy komoly kapcsolatban élő nő (24 éves), akiknek viszonyuk van már x éve.kb.4 éve.

Annyira nem ismerem őket, viszont nem értem, hogy miért nem járnak együtt ők ketten? Úgy értem 1-2 alkalmas szexet még értem, hogy miért van titokban, viszont azt nem értem, ha évekig tart egy viszony, akkor az miért jó? Ott már valami érzelemnek kell lennie.


2012. júl. 31. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:

én is voltam így 3 évig csak annyi különbséggel hogy a férfi nem volt házas, azért nem voltunk együtt egymást felvállalva kapcsolatban, mert ő nem akarta, nem hagyta el a barátnőjét, 3 év után már megelégeltem a kifogásokat és nem találkozta vele többet na akkor azonnal szakított a barátnőjével és könyörgött, hogy legyünk együtt, már nem akartam.



Szerintem vagy jó nekik így vagy az egyik nagyon szerelmes és elfogadja a másik feltételeit, hogy az nem hagyja el a párját. Érzelmek viszont biztos, hogy vannak ennyi éve tartó viszonyban

2012. júl. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolom a nő már lépne valamerre, családot akar, ez természetes.... A pasinál a labda, döntenie kell, hogy az asszony vagy a válás.
2012. júl. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elméletileg a lány jövő tavasszal házasodik, mert nem rég eljegyezte a barátja. Én inkább sajnálom ezt a lányt, mert úgy látom ez az esküvő csak dac..

A férfit meg nem értem, létezik olyan, hogy 2 embert szeret egyszerre? Vagy csak az egyiket szereti? De ha az egyiket szereti, akkor minek a másik?

2012. júl. 31. 19:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert fel kellene vállalni mindenki előtt, hogy nem olyan idilli a helyzet mint ahogy előadják.
2012. júl. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez csak azért fura, mert nyílt titok..
2012. júl. 31. 20:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt még ők, akik benne vannak sem értik igazán. De nagyon sanszos, hogy valamilyen félelem áll a háttérben mindkét fél részéről.
2012. júl. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert tisztában vannak vele, hogy mindjárt nem lenne olyan jó a kapcsolatuk, ha együtt kellene lenniük 24/7. Lehetséges, hogy megkapják egymástól azt, ami az original kapcsolatból hiányzik, de tudják nagyon jól, hogy a 'hivatalos' partnerük az ideális házastárs. Leszámítva azt a szépséghibát, ami miatt félrejárnak. Ez nem feltétlenül a szex, hanem pl. a beszélgetések, az intimitás, amit adott esetben a férfi nem kap meg a feleségétől, aki azonban kiváló anya, remek háziasszony, olyan nő, akit az ember szívesen mutogat, hogy milyen jól választott.


Nézd meg Ady-t és Lédát, évekig tartó szerelem(?) volt, de nyilvánvaló volt számukra is, hogy egymás idegeikre mentek, sosem lett volna belőle egészséges párkapcsolat.

Az, hogy a szerelem megvan egy kapcsolatban, önmagában még nem elég, hogy jó is legyen ez a kapcsolat. És attól, hogy a felek egyforma életstílussal és tervekkel rendelkeznek, azaz (szinte) minden alap megvan a házassághoz, még nem feltétlenül alakul ki/válik tartóssá a szerelem.


Mindenesetre igen, amit művelnek, az gerinctelen dolog, és ezt úgy is meg lehet ítélni, hogy nem ismerjük a pontos körülményeket. Mindig lenne humánusabb megoldás. Sokszor csak azért kell elkerülni a megcsalást, hogy legalább a saját becsületünket és tartásunkat ne tiporjuk sárba, még ha a "párunk" meg is érdemelné ezt a büntetést.

2012. júl. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek,

nem akartam ítélkezni, csupán a lélektani hatására voltam kíváncsi.

2012. júl. 31. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!