Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apámnak az a baja, hogy nem...

Apámnak az a baja, hogy nem csinálok eleget itthon, pedig elmosogatok étkezés után, olvasok is (ezt is ő erőltette rám, akárcsak a mosogatást) a többi időbe meg valamivel lekötöm magam (tv, xbox, zenehallgatás, telefon). Többi lent. Normális? 14F

Figyelt kérdés
Tehát ezek a problémái velem. Különben a mostohaapám. Most azzal az új ötletével állt elő, hogy nyári szünetem utolsó hónapjában egész végig tanuljak naponta 4-5 oldal matek feladatot. Mivel én ezt nem akartam, mert túl soknak látom, leadott 1-2 pofont, és eléggé leordított. A hasonló pofozások megesnek hetente, néha még a torkom is megfogja, ez maximum 1-2x egy hónapban. Anyukám meg nincs itthon, külföldön dolgozik 6 hónapon át, még 2 hátravan neki, és mivel anyám nem tud megvédeni apám egyfolytában a leírtakat teszi velem. Jó tanuló is vagyok (4.2), matekból meg hármas. Szerintetek normális ez, jogos amit csinál? Sőt, még néha mikor veszekszik velem, azt mondja, hogy "fogd a cuccod és menj külföldre apádhoz", mert ugye édesapám külföldön él.

2012. aug. 2. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég! A mosogatást és a házimunkát még elnézném, normális, de az hogy megver, és ordibál szerintem az már kicsit sem az. Az lenne a legjobb ha beszélnél anyukáddal mikor visszajött! Mindent el kéne mondani neki őszintén, és szerintem kidobná a mostohaapádat!
2012. aug. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Mióta a mostoha apád?

Am aláírom,h suli előtti 2 hétben már lehet tanulgatni,átnézni a dolgokat,h tudjad mert a sok felmérő doga stb.. akkor sem üthet meg.. én elmennék onnan,ha ütlegetne. nem dolgozik? hány éves? Anyukád tud róla?

2012. aug. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Semmi esetre sem normális dolog amit csinál, nincs joga senkinek felpofozni egy másik embert! Az, hogy a tanulást kicsit erőlteti az nem baj, bár a 4-5 oldalt én is sokallom minden napra! Szerintem az lesz a legjobb, ha komolyan beszélsz anyukáddal amikor hazajön, mondj el neki mindent őszintén, és kérd meg, hogy segítsen!
2012. aug. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mostohaapád nem normális! Legközelebb hívd ki a rendőröket, ha megüt, vagy torkon ragad. Megérdemli az ilyen büdös paraszt, hogy megszorongassák őt is.
2012. aug. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

jogilag aggályos a fujtogatás, de:

1.a tanulással csak neked akar jót

2. nekem a báyámmal mikor 14 évesek voltunk már felmosni felsöpörni, porszivozni, mosogatni és ágyneműt cserélni, teregetni is kellett tudni... (sőt meg kellet tanulnom kezelni a mosógépet és a ruhákat szét válogatni)

mind emelett a kötelező olvasmányokat is el kellett olvasni (még ált iskola 2.ban nem tetszett a napi 10 oldal, később már magamtól olvastam) mivel én matekból 5-ös a többi tantárgyből 4-5ös voltam nekem nem kellett oldalakat tanulni, viszont a kiszámoló és egyébb füzetekből kellett csinálnom 1-1 oldalt... (bátyám rosszabb tanuló volt, neki többet) illetve egymásnak kellett diktálni szavakat majd kijavítani

2012. aug. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, mélyen lenézem azokat, akik bántalmaznak egy gyereket, tehát ebből a szempontból nem értek egyet a nevelőapukáddal.

De!

Ha az anyukád külföldön van, (nem tudom van-e testvéred) ketten vagytok otthon. Azt sem tudom, jár-e mama, rokon takarítani/főzni. Ha nem, akkor minden apukádra marad, és megértem, hogy azt szeretné segíts neki. Most nem magam, hanem tesót "mutatom be": A szüleim is, és én is dolgozunk. Apukám és én napi 9-12 órát, az Anyukám nyolcat, de tartós betegsége van, ami időnként nagyon legyengíti. Itt a nyári szünet, a fiú tesóm (17) most nincs gyakorlaton, tehát elvileg itthon partizhatna egész nap. Ennek ellenére MINDEN NAP tisztaságra jövünk haza. Azzal kezdi a napot, hogy elmosogat, eltörölget, összesöpör, ha kell felmos és kiporszívózza a szobákat. Sőt, ha Anyukám beállítja a mosógépet, akkor elindítja, kitereget, a száradt ruhákat meg beszedi. Egy 130 nm-es házban élünk, de ezt kényelmesen 2 óra alatt megcsinálja. Akkor már úgy jövünk haza, hogy max főzni, meg vasalni kell, vagy egyéb "nőcis" dolgokat megcsinálni, de nyertünk minimum egy órát azzal, hogy segített, így előbb pihenhetünk le mi is.

A gyakorlást pedig nem utálatból, kicse--ésből mondja. Hármas vagy matekból, hát gyakorolj egy-két órát! Az xbox, net, telefon megvár. A tanulás, a fejlődés pedig esélyt jelenthet egy áhított suliba való bejutáshoz is, hogy később azt csinálhasd, amit szeretnél!

2012. aug. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Dolgozik,és én 14 éves fiú vagyok. De ha torkon ragad nem fojtogat, csak megfogja.
2012. aug. 2. 17:27
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves 2. kommentelő: 8 éve a nevelőapám

Tisztelt 6. kommentelő: ketten vagyunk testvérek, a másik a saját lánya, azt nem szokta bántani, nagyon ritkán cs*szi le, de már ő is unja, hogy mindenért szól a nevelőapám, számára szinte mindent rosszul csinálok. Erre a legjobb példa, ha egy órán át locsolom a füvet az nem jó, mert 1 óra 15 percen át kell szerinte.

2012. aug. 2. 17:36
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Azonnal mondd el, hogy fojtogat a gyermekvédelemnél. De a háziorvosodnak is szólhatsz, ő majd továbbirányít.

Inkább költözz intézetbe, amíg nincs veled anyukád, de ne maradj otthon.

Nyugodtan mondd, hogy fojtogat, ez a nyakfogás már kimeríti ezt a kategóriát.

2012. aug. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
A vérszerinti apukádhoz nem tudsz menni addig amíg anyukád külföldön van? Vagy ő hol van?
2012. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!