Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családotokban milyen szerepe...

A családotokban milyen szerepet játszik az evés? (bővebben kifejtve. )

Figyelt kérdés

... gondolok itt arra, hogy:

1. élvezetből esztek e együtt vagy csak "észrevétlen létfenntartás"?

2. vannak e nagy közös étkezések?

3. jellemző e az elhízás a családban?

4. ha igen: genetikai vagy az étkezési szokásaitok okozzák?

5. vannak e olyan közös programjaitok amik nem étkezéssel kapcsolatosat?



2012. júl. 22. 22:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%

Van egy anorexiás nővérem, 1 megfelelési kényszerekkel küzdő anyukám, aki úgy néz ki mint egy manöken, egy alkoholista apám, aki inkább iszik mint eszik, és egy sovány bátyám, aki nem mer sokat enni, mert már elmúlt 22 és apa csúnyán néz rá, ha egy negyedadagnál többet akar enni, mert hogy "felnőtt, tartsa el saját magát"

Tehát: genetikailag senki nem lenne egyébként sovány, hízásra hajlamosak vagyunk, még is mindannyiunk alultápláltnak mondható, pedig jó az anyagi helyzetünk.

2012. júl. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
*kapcsolatosak
2012. júl. 22. 22:54
 3/28 anonim ***** válasza:
94%

1. élvezetből eszünk

2. csak közös étkezések vannak

3. nem igazán jellemző, mert igyekszünk egészségesen táplálkozni

4. csak egy családtag nevezhető túlsúlyosnak, de ő sem extrém mértékben, nála a korábbi étkezési szokások

5. vannak programjaink, kirándulás, koncert stb.

2012. júl. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%

1. Mindenki máskor eszik, máskor lesz éhes, így nem eszünk együtt. Azért eszünk, hogy éljünk.


2. Nincsenek.


3. Nem.


4. Bár nem jellemző a családra, ÉN nagyon kövér gyerek voltam, később pedig bulimiás lettem.


5. Csak olyanok vannak.

2012. júl. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

1.Főként élvezet, de néha -nekem pl másnaposan- csak létfenntartás

2. Mivel tesóm és én is egyetemisták vagyunk, 3 hetente járunk haza hétvégente, így a vasárnapi ebéd, ha együtt vagyunk, akkor az szent. A szülők általában együtt vacsoráznak mindig. Ünnepeken is közös nagy étkezés.

3. Nem igazán..van a nőkön mit fogni a családunkban(egy kis poci, meg csípőtájék), husisabbak vagyunk, de mindenki normál testtömeg indexszel rendelkezik. (én 160 cm 50 kg, anya olyan 170 cm 65 kg, apa-bátyám 180 cm 70 kg)

4. A husisságunk is-is. Van benne genetika is, de azért szoktunk is hozzá adni kajával.

5. Persze:) sokat vagyunk együtt ha van időnk, elmegyünk ide-oda.


21/L

2012. júl. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

ez érdekes :D

én azért tettem fel a kérdést mert minket csak az evés tart össze

apám evési kényszeres, állandóan zabálnia kell, mindig attól fél h éhes lesz és nincs a közelbe kaja ezért vagy mindig tart magánál rántott húsos szendvicseket vagy amikor itthon van és akár csak elugrik vhová egy órára előtte hatalmasakat eszik, nehogy éhes legyen


anyám eléggé depire hajlamos amit csokival vezet le


bátyám örökölte nagyapám alkoholista génjeit, álandóan sörözik, az állandóan értsd úgy h ÁLLANDÓAN! amire persze megéhezik


én mióta elköltöztem egyetem miatt 1 éve fogytam ls már normálisan étkezek, normális lett a súlyom és egészségesebb lettem, jobb közérzet stb és b.sztatnak h anorex lettem :S

2012. júl. 22. 22:59
 7/28 anonim ***** válasza:
86%

1. Élvezetből. Mivel munkanélküli lettem pár hónapja hozzászoktam hogy együtt együnk, és jó érzés is közben beszélgetni stb.

2. Minden nap együtt reggelizunk és ebédelünk

3. Nem

2012. júl. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 ava87 ***** válasza:
88%

1. Általában közösen eszünk, de néha fakultatívan is :) Hétvégén viszont mindig együtt. Szeretünk együtt enni, beszélgetni, stb.

2. Vannak, főleg ünnepekkor, ha még vendég(ek) is jönnek, vagy mi megyünk másokhoz, meg persze a már említett esetekben, hétvégén feltétlenül.

3. Nem igazán, a férjemre és az ő családjára egyáltalán nem, az én részemről, hát mondjuk sajnos apukám alkatát örököltem, szóval sosem voltam egy olyan nádszál vékony kisasszony, de nem sorolnám magam az elhízottak közé sem. De kimondottan kövér ember nincs a családomban.

5. A szűk családban természetesen igen, szoktunk kirándulni, ide járni, oda járni. Ha a tágabb családdal van valami, akkor ott azért általában étkezés is van, aköré van szervezve a program.

2012. júl. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
76%

1. Reggel nem eszünk együtt, délben elég sokszor, este meg ahogy sikerül. Élvezetből eszünk együtt, mert közben legalább tudunk beszélgetni, vagy Dallast nézni a tv-ben és azon röhögünk

2. Nagy közös étkezések csak hét végén vannak, bár az is egy átlagos ebéd.

3. Én dagi vagyok, a férjem már csak kicsit, mert fogyózik, anyám, nagyszüleim kövérek.

4. Szerintem genetika, de egészséges étkezéssel le tudnánk fogyni valamennyit. A baj, hogy sok szénhidrátot eszünk :(

5. Vannak közös programok. Gyereknevelés, bevásárlás, kerti munka :) Nagyon ritkán tudunk szórakozni együtt, az max. filmnézés, mikor a gyerek (1 éves) elalszik, vagy nagy ritkán eljön egy-két barátunk.

2012. júl. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom ki, és miért pontozta le az első válaszolót? Csak mert igazat írt?

Bár itt a gyk-n, aki nem dicséri a kérdezőt az lepontozódik.

2012. júl. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!