Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Előfordulhat olyan, hogy egy...

Előfordulhat olyan, hogy egy örökbe fogadott gyermek számára sosem derül ki, hogy nem a szülei vérszerinti gyereke? (Lent)

Figyelt kérdés

Teszem föl, rákérdez, de a szülei tagadják, hogy nem ők lennének az igazi szülei.

Vagy a másik: olyan előfordulhat-e, hogy elcserélték a kórházban a gyereket, és ez sosem derül ki, úgy él, mintha ahhoz a családhoz tartozna tényleg. Létezhet ilyen? Okom van rá, hogy kérdezzem.


N.


2012. aug. 2. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan titokban tartják. Bár szerintem ez nem jó taktika. Unokahúgomat örökbefogadták (férjem testvére), pont néhány hete beszélgettem vele. Most 15 éves. Nem tudtam, hogy ő tud-e róla, így nem hoztam szóba. Ő hozta szóba és hozzátette, hogy örül, hogy elmondták, mert iszonyú törés lenne neki, ha véletlenül derült volna ki később.

Mondta, hogy nem érez különbséget, tudja, hogy biológiai rokonság nincs köztük, de jól bánnak vele, szeretik, úgyhogy igenis ők a szülei. A biológiaiakra nem is kíváncsi. Kérdezősködött róluk kíváncsiságból, de esze ágában sincs felkeresni őket - neki elég annyi, hogy az anyja 15 évesen szülte és már akkor alkoholista volt.

2012. aug. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elcserélés nem feltétlenül derül ki, mert akkor a kórház és a szülők is abban a tudatban vannak, hogy jó gyereket vittek haza.
2012. aug. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ismerősöm (családi barátok) aki most 20 éves és nem tudja,hogy örökbe fogadták, a szülei azt tervezik,hogy soha nem mondják meg neki.Értelemszerűen én se fogom elmondani neki soha.Azt nem tudom,hogy mi lesz,ha a szülei meghalnak,az örökléskor sem fog ez kitudódni?Esetleg erről van vkinek infója?
2012. aug. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyu unokatestvére 57 éves és nem tudja, hogy örökbe lett fogadva.
2012. aug. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Jogi szempontból vérszerintinek számít.


Egy esetleges orvosi vészhelyzetben derülhet ki. Vagy ha rájön, hogy a vércsoportok nem stimmelnek.


Mondjuk azt nem értem, hogy szerintem mindenkinek mesélnek a születéséről. Neki hazudtak egy történetet, hogy az anyja mennyit vajúdott vele és hogyan szülte meg?

2012. aug. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező: mi az az ok, amiért feltetted ezt a kérdést?
2012. aug. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én örökbefogadott ismerősömnek a valódi történetet mesélték el,ugyanis olyan szerencsések voltak,hogy megismerhették a vér szerinti édesanyát és ő elmondta nekik.


egy korábbi válaszoló

2012. aug. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hasonlítasz a szüleidre? Szemszín, hajszín, orr, száj, szem... semmi?
2012. aug. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
De ha elmesélték neki, akkor azt is elmondták, hogy ki szülte, nem?
2012. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, de elég nagy hülyeség ezt eltitkolni. Sose tudhatják a nevelőszülők, hogy nem tudja-e meg valahonnan máshonnan a gyerek, elszólhatja magát valami ismerős, előkerülhetnek a hivatalos papírok stb. És akkor egy életre elveszítik a nevelőszülők a gyerek bizalmát. Aki örökbefogad egy gyereket, az jobban teszi, ha már az első pillanattól fogva úgy neveli, hogy a gyerek tudjon róla, hogy nem a vér szerinti szüleivel él. Persze majd szép fokozatosan fog tudatosulni benne, hogy ez pontosan mit jelent.
2012. aug. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!