Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok verszerinti gyereke...

Nem akarok verszerinti gyereket vallalni. Nagyon elitelendo dolog ez? Bovebben lent.

Figyelt kérdés

A csaladomban elvetve talalni normalis embert. Van minden, ami kell: elmebetegseg, alkoholizmus stb. Anyam-apam se normalis. Felnek verszerinti gyereket vallalni, mert esetleg rajuk hasonlithat.

Parom csaladjaban is latom, hogy mennyi szenvedest okoz a testvete, akit az anyukaja ugyanugy nevelte, mint ot megis tiszta apja. Lusta, bunkp, kotekszik, egyetemrol kirugtak stb. Latom, hogy az edesanyja mennyit szenved vele. Llegutobb, amikor megint kiborult miatta, rajottem, hogy nem tudnek turelemmel viseltetni a gyermekem irant, ha o is igy hasonlitana a szuleimre, akik sok szenvedest okoztak nekem.

A parommal is beszeltem errol es megerti a felelmem.

Barkinek beszeltem errol eddig, meg volt dobbenve, hogy hulye vagyok. Tenyleg az vagyok?


2012. júl. 18. 15:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy hülye. A te életed, azt csinálsz vele amit akarsz. Én sem akarok gyereket, ezer okom van rá. Engem is hülyéznek, nem izgat.
2012. júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

És a nem vérszerintiről tudni fogod, h normális felmenői vannak, h nincs semmi terheltség a családban???


Semmi baj azzal, ha nem akarsz gyereket, vagy nem akarsz vérszerinti gyereket, csak az indokodat nem értem.

2012. júl. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%
Hallod én ezt úgy gondolom, hogy nem muszály saját gyerek, sőt gyerek se fontos. Néha ha árvaházból hozz ki gyereket valaki az sokkal hálásabb mint a saját. Vagy nem is tudom, hogy megfogalmazni.
2012. júl. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Mindenkinek magánügye, akar-e gyereket. Természetesen nem kötelező vállalnod. Az is mindegy, miért nem vállalsz. Senkinek sem tartozol magyarázattal.

Semmi baj veled, ez is egy döntés, mint minden más.


Én sem akarod gyereket, ha ez megnyugtat. :)

2012. júl. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól olvasok a sorok között, vérszerinti gyereket nem akarsz, de esetleg másképpen /pld. adoptálás/ igen. Ehhez jogod van. Senkinek semmi beleszólása nincs. De számolj azzal is, ha netán örökbe fogadsz, éppúgy kaphatsz zsákbamacskát. Ez is benne van a pakliban.
2012. júl. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Heiszenberger Márta ***** válasza:
100%

Én a 2. hozzászólóval értek egyet.

Ha nem akarnál egyáltalán gyereket akkor nem akarsz és kész,sokan vannak így,vagy hiszik még,hogy nem akarnak.

De azt hinni,hogy a TI gyereketek abnormálisabb lenne,mint egy örökbefogadott vagy nevelt gyerek,azt kétlem.

Én hiszek benne,hogy nevelés kérdése csupán.

Lehet párod öccsével pont az volt a baj,hogy az anyjuk ugyanúgy próbálta meg nevelni őket,pedig két teljesen más személyiség.Az alap egy nevelésben persze azonos,de két gyereket egy kalap alá venni,hogy ami jó az egyiknek,az jó lesz a másiknak,hát?????

2012. júl. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Az érthető előzményeid miatt szorongsz a gyermekvállalás miatt. Nem is csoda.

Lehet, hogy majd évek múlva másképp gondolod, most megértelek.

Lehet, hogy jöhet majd még olyan változás az életedben, ami megváltoztatja mindezt. Kívánom Neked!

Addig is nem te vagy az első, aki most-, ma így gondolja.

2012. júl. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Parom occse ugyanugy megkapta a szeretetet es torodest mint a parom, sot meg tobbet is. Mindig is problemes volt. Megis halatlan es minosithetetlen hangnemben beszel az edesanyjaval. Tiszta apja. Latom, hogyan szakad meg az anyukaja szive emiatt.

Tudom, hogy az orokbefogadas is zsakbamacska. Viszont rettegek attol, hogy keptelen lennek szeretni a gyermekemet, ha annyira hasonlitana a szuleimre, mint parom testvere az apjukra. Felreertes ne essek, nem vagyom "tokeletes" gyerekre, de ettol igenis felek. Azt sem tudom, hogy parom anyukajanak hogyan hozzam fel a dolgit, tobbszor emlegette mar a leendo unokakat. Felek a reakciojatol.

2012. júl. 18. 16:20
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Amint látom,neked megvannak a pontos okaid arra,hogy miért nem szeretnél gyermeket vállalni.A félelem fontos visszatartó erő lehet.De azt mondom,hogy egyáltalán nem elítélendő dolog,ha nem akarsz gyereket vállalni,főleg,ha okaid vannak rá.
2012. júl. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen elrontják, hogy két ellentétes személyiségű gyereket egyformán nevelnek.

Amelyik nevelési stílus jó az egyiknek, az kifejezetten káros a másiknak.


Ez olyan, mintha lenne egy labradorom és egy terrierem (a labrador nagyon kezes, a terrier meg önkényeskedő fajta) és ugyanúgy nevelem őket, akkor csodálkozhatok, hogy amíg az egyik álomkutya, addig a másik problémás. Pont azért, mert egyformán akarom nevelni őket.


Az indokod alapján inkább olvass gyermeklélektant, gyermekpszichológiát, többre mész vele. Nagyrészt a nevelésen múlik a viselkedése a későbbiekben.

Veleszületett személyiségen annyi múlik, hogy vagányabb, bátrabb vagy esetleg visszahúzódóbb.

2012. júl. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!