Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14. életév utáni szülőválasztá...

14. életév utáni szülőválasztás? Ez hogy történik?

Figyelt kérdés

Júliusban töltöttem be a 14. életévemet. Jelenleg anyámmal lakok, de mivel testi-lelki terrorban tart, és gyűlölöm, ezért el akarok költözni apukámhoz. Apu persze benne lenne, de anyámat inkább meg se kérdezzük, mert kitörne a pokol.

Egy gyámügyes ismerősöm azt mondta, hogy apukám értem jöhet, és elvihet magához, ha én is beleegyezek. Anyám nem szólhat bele, vagyis csak jogi úton. A hivatalos intézkedést rögtön azután, miután elmentem apához, megtesszük.

Anyámnak se háza(albérletben lakik, ami ráadásul úgy néz ki, mint egy putri), se normális fizetése nincs. El van úszva az adósságoktól. Apukámnak van saját háza, nagyon jó fizetése, és nincs adóssága.

Lehetséges?

14/L


2012. aug. 3. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, mehetsz apukadhoz. De azonnal be kell adni a birosagra az ideiglenes gyermekelhelyezest es kervenyezni kell az apukadhoz kerulhess. Tehat gyermekelhelyezesi pertkell inditani. A birosag kornyezettanulmanyt fog elrendelni. mefnezeik mind a ket szulo lakashelyzetet, felmerik neked kinel lenne jobb es te is tehetsz egy nyilatkozatot hogy apaval szeretnel elni. sok sikert.
2012. aug. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
bocs az irasert, nem jo a billentyuzetem. :(
2012. aug. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Közös szülői felügyeletet ítéltek meg csak akkor lehet és így az utánad járó támogatások anyudnál maradnak

Apádnak új gyerekelhelyezési pert kell indítania ha anyudé a kizárólagos felügyelet vagy ha gyerektartásra is igényt tart.

2012. aug. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1.: Köszönöm a választ! Az a baj, hogy amint beadnánk a pert, én nem mernék többet "haza" menni, ahol anyám lakik. Ki tudja mit csinálna velem... Ideiglenes gyermekelhelyezés? Ezt el tudnád nekem magyarázni, mert nem tudom mi ez?


2.: Apukámnak csak láthatósága van, és fizetnie kell a gyerektartást havonta.

2012. aug. 3. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!