Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a barátomnak? Szülők illetve kamaszok véleménye is érdekelne!

Figyelt kérdés

Már egy ideje együtt vagyunk, csak az volt a furcsa nekem, hogy mindig nálunk találkoztunk, és úgymond sosem vitt fel magához a barátom. Tudni kell róla, hogy az anyukája egyedül neveli, a nagyija a szomszédban lakik és az edzőjét az apjának tekinti(persze csak tudat alatt). Mostanra már teljesen megnyílt nekem és olyan dolgokat mond, hogy már én sem tudok segíteni neki. Az anyja teljesen depressziós, folyton sír meg rossz kedve van. Nem engedi el barátomat sehova, főleg nem ott aludni másnál. Mindig tudni akarja, hogy kivel beszélt telefonon. Rólam még beszélni sem mert az anyukájának, mert a saját anyjára is féltékeny hogy "elszereti" tőle. Olyanokat szokott hozzávágni a fia fejéhez, hogy utálja, meg csak azért kell neki az anyja, hogy pénzt kérjen tőle. Erőlteti, hogy orvos legyen a fiából, és hogy hagyja a sportot, pedig akár még az olimpiára is kijuthatna!!! Barátom tipikusan olyan gyerek, amilyet minden szülő akar. Nem iszik, nem cigizik, jó tanuló, van jogsija és csak a sportnak él. És még nyaranta dolgozik is.

Eddig azt hittem, hogy az én családom nem normális, de ezek után már áldom az eget a szüleimért! :)

Nagyon szeretnék segíteni neki, de ez már nekem is sok, és nem tudom megoldani a problémát. Kérlek írjátok le, hogy mit tennétek ilyen helyzetben! Nagyon fontos lenne!

16/L, barátom 17



2012. aug. 4. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

37/L

Uhh... Ebben az esetben szerintem maximum annyit tehetsz, hogy amíg együtt vagytok, az eltöltött időben megpróbálod megnyugtatni, nem beszélni az otthoni dolgokról, ha ő nem hozza fel a témát, és igazán boldoggá tenni.

Sajnos a gyermekét egyedül nevelő szülők sokszor nagyon komolyan depressziósak, ami érthető is. Ezt a depressziót csak szakorvos tudja enyhíteni, te, vagy a barátod nem nagyon. :-s

Édesanyámmal nálunk is hasonló volt a helyzet, és sajnos odáig fajult, hogy 8 éve elköltöztem annak ellenére, hogy hatalmas a lakásunk, és akár két család is elférne benne bőven. Ha a barátodnak ez a helyzet nagyon nem megfelelő (gondolom az), akkor el tud menni egy családsegítő központba, ott tudnak tanácsod adni. Úgy vélem, hogy ennek a szituációnak nincs békés megoldása, legalábbis én nem tartom valószínűnek. :-s Hacsak az édesanyja nem megy el szakorvoshoz, aki segíteni tud a depresszióján még időben, de ezt ne ti javasoljátok neki! Hidd el, az édesanyja nem maga az ördög, hanem beteg. Legyetek türelmesek vele, amennyire lehet, és ne hagyjátok elmérgesedni a dolgot!

2012. aug. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 panci8 válasza:
Szerintem a srác nem sokára 18 lesz, és akkor már nem kell, hogy érdekelje az édesanyja. Mármint, ha azt mondod, hogy a nő depis, el kéne mennie egy terepautához beszélgetni. A pasid álljon ki magáért!!
2012. aug. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!