Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek beleszóljak abba,...

Szerintetek beleszóljak abba, hogy a fiam mire költi a pénzt?

Figyelt kérdés
17 éves , egész nyáron diákmelózott, de valamiért egy motorra gyűjt. Szerintem ezt a pénzt más hasznosabb dologra is költhetné, ráadásul a tankolása is drága lesz
2012. aug. 5. 16:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Nem. Ő kereste meg, arra költi amire akarja. Miért mire szeretnéd elkölteni az ő pénzét? (mert ha megszabod mire költheti akkor az már nem a saját pénze, ugyebár)
2012. aug. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Dávidmester13 válasza:
90%

szerintem ne szólj bele :D

ő kereste meg azt a pénzt , ő dolgozott meg érte ezért arra költheti amire akarja beleszólás nélkül ! én így gondolom

2012. aug. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
A fiad egész nyáron dolgozott. Nem bulizott, nem a te pénzed verte el, inkább még keresett magának. Az, hogy motorra költi szerintem nem probléma. Inkább költse motorra, mint cigire és alkoholra. Feltételezem, ha a motorra megkereste magának a pénzt, fenntartani is ő maga szeretné, nem tőled várja. Mellesleg lassan felnő, hagyd, járja a maga útját, te meg terelgesd, de ne akard megszabni neki, hogy mit tegyen, így, hogy abban semmi rossz nincs. Ez az én meglátásom.
2012. aug. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eleve becsülendő dolog, hogy a 17 éves fiad a munkával megkeresett pénzét nem elbulizza, hanem összegyűjtögeti, költse csak, amire szeretné!
2012. aug. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
9%
Inkább költse autóra. A motorokat ki nem állhatom. Nagy zaj, örökké vagánykodnak. Itt az utcánkba is ami nyugdt, csendslakópihenő övezet. A legnagyobb nyári hőségbe egyszer csak a ház előtt elzúg vagy 5 tizenéves a motorjukkal utána még jó ideig lehet hallani a hangot. Gyűlölöm őket. Ráadásul sok a baleset is. A házunk előtt már vagy 3 ilyen eset történt ami a motoros saját hibájából esett. Azt hitte tudja vezetni aztán neki ment a falnak a villanyoszlopnak vagy épp elgázolt valakit aki a lábát törte. Ki nem állhatom őket. ha rajtam múlna egy motor se közlekedne ebbe az országba.
2012. aug. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
98%
Max megbeszélitek, hogy a fenntartását is neki kell állnia.Vagy bizonyos részét, ha segítesz neki.
2012. aug. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem 17 évesen nem mondták meg, mire költhetem a pénzem.

Most (félig felnőttként) egyetemistaként tudok vigyázni rá, annyit költök amennyit lehet, és arra amire érdemesnek tartom (ha a kis lelki világomnak fontos egy csoki, akkor az is értelmes, ha telik rá:) még spórolni is tudok, ha meg szeretnék venni valami drágábbat.


A barátomnak mindig elvették a pénzét (akkor is ha a családtól kapta vmi ünnepre és akkor is, ha megdolgozott érte), el kellett számolni azzal, amit visszakapott, mire hova költi.

Így most azt a pénzt amit egyetemistaként birtokol egy hónapban, simán elveri, nem tud vigyázni rá, adósságokba esik szinte minden hónapban és küszköd, mert nem érzi a pénzt.

A legjobb barátnőmnek soha nem mondták meg mit hova költhet, ha volt neki és most annyira jól tud bánni a pénzel.

Hirtelen ennyi példa jutott csak eszembe.

Lehet, hogy elrontod a pénzhez való viszonyát a fiadnak, ha nem érezheti azt, hogy ez a ő pénze, a sajátja, vigyáznia kell rá.


22L

2012. aug. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
max elmondod neki hogy mit gondolsz róla, de ne szólj bele hogy mire költi
2012. aug. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne szólj bele, ha kérdez, akkor adj tanácsot.

Minden férfinak van/lesz egy:) gyengéje. A fiadnak lehet, hogy a motorozás lesz az. Egy jó oktatót!!-, bukósisakot fizetnék neki, ha az álomból valóság lenne.

A benzinre, fenntartásra is meg kell keresnie a pénzt, de évente 1-2 tankolást adnék neki ajándékba.

2012. aug. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ki nem állhatom őket. ha rajtam múlna egy motor se közlekedne ebbe az országba."


Később meg már azt is, hogy mikor süssön a nap.

2012. aug. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!