Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan aki a...

Van köztetek olyan aki a párjának, családtagjának ajándékozott már "csillagot"?

Figyelt kérdés
Van egy weblap, ahol be lehet jegyeztetni egy általad elnevezett néven egy már katalógusi sorszámmal jelzett csillagot. Később ugye ez a név is szerepel majd mellette, kap az illető egy térképet h megtalálja, egy kis könyvet a csillagról, a név, ajándékozó stb... 50 e ft... Van köztetek valaki aki ajándékozott ilyet bárkinek is?

2012. aug. 7. 14:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Szélhámosnak tartom azokat, akik ilyen szolgáltatást kínálnak. Ugyanis ez nem hivatalos eljárás keretében folyik, csak a saját kis adatbázisukba jegyzik be az általad választott nevet. A csillagászok által használt rendszerekbe soha nem fog bekerülni az adott név.

Ha mégis el akarsz nevezni egy csillagot, akkor felvételizz valamelyik elismert tudományegyetemre, fizika szakra, majd menj tovább Szegedre csillagászatra. Ott pár éve foglalkoztak kisbolygók keresésével, ha szerencséd van, talán sikerül felfedezned egyet :)

2012. aug. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ötletes és jól fizető ajándék annak, aki ezzel kereskedik. Szép ajándék is...de van értelme? Gondolj bele, este felnézel az égre és akár az összes a tiéd lehet, amiben gyönyörködsz! Ingyen! Ha megfizeted, akkor is ugyanazt fogod látni... semmi se fog változni és senki se fogja tudni, hogy ott az a csillag, valahol a sok millió között a tiéd és mondjuk "Julikának" hívják. :D
2012. aug. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%

Annyit azért megosztanék veletek, hogy nem kamu, tényleg elneveznek egy égitestet és erről évente adnak ki könyvet, amiben szerepelnek a nevek. Nyilván, a csillagászok nem fogják ezeket használni, de ez egyértelmű. Attól még azt a bizonyos égitestet elnevezik rólad, ami szerintem fantasztikus dolog - annak, akinek sokat jelentenek a csillagok.


10es voltam.

2012. aug. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem és nem is ismerek ilyet.


(én is kiakadnék ilyen ajándéktól,ennyiből legutóbbi 3 napos wellneshétvégénk benzinestül megvolt)

2012. aug. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Jó fekvésű, panorámás csillagomat eladnám a kos csillagképben. Megtekinthető éjszakánként, még pár ezer évig biztosan. Írj bizalommal! :D
2012. aug. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyanakkora szélhámosság, mint Hold-telkeket árulni. Senkinek nincs joga, hogy csillagok elnevezését árusítsa, mivel a csillagokat a Nemzetközi Csillagászati Unió (IAU) veszi nyilvántartásba egy sorszám alatt, kivéve azt a néhány csillagot, aminek neve van (Betelgeuse, Rigel, stb.) Tehát aki meg is vásárol ilyen szolgáltatást, annak a neve maximum az ISR nyilvántartásában jelenhet meg, ami abszolút nem hivatalos. (Akár én is csinálhatnék egy Bt.-t, aminek ilyesmi lenne a tevékenysége, saját nyilvántartással, stb., mert papíron ajándéktárgyakat árusítanék.)
2012. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Erről rögtön a Séta a múltba c. film jutott eszembe... Egyébként nem, és nem is tervezem. Nem sok értelmét látom.
2012. aug. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Nem sok értelme van, ebből inkább utaznék. Viszont ha valaki megteheti, nagyon aranyos kis ajándék...lehet csak én vagyok ilyen lökött, de a Playboy villa lányaiban a csajok is ilyet ajándékoztak a barátnőjüknek, beugrott a képről.
2012. aug. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Off: de elmagyarázná valaki, hogy a 10-es válaszolót miért kell lemínuszolni?

Neki tetszik, akkor dögöljön meg, most komolyan?

2012. aug. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ez az oldal kamu, azaz nem egy hivatal adatbázisban jegyzel be egy tényleg létező valamit. Ha ennyi hülye van, szerintem én is csinálok egy ilyen oldalt, 50 000 fejenként elég jó pénz. Süt az oldalról, hogy pár óra alatt összedobott noname szar.
2012. aug. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!