Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj ha még 30 évesen is...

Miért baj ha még 30 évesen is várok az igazi szerelemre és nem akarok megalkudni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy a többi egyedülálló harmincéves nőhöz hogyan áll hozzá a környezete, de nekem néha már elegem van!!!


Nem tudatosan alakítottam úgy, hogy szingli legyek, egyszerűen így alakult, de elvagyok egyedül is. Szerencsére jó jövedelmem van, így nincsenek anyagi gondjaim, szex nélkül is egész jól elvagyok, rengeteget sportolok, nagyon sok aktív hobbim van. Koromhoz képest jól nézek ki. Általában csinos, vonzó nőnek tartanak, viszont nem tudok egykönnyen szerelmes lenni. Időnként feljelentkezem egy-egy párkereső oldalra, szokott innen-onnan összejönni egy-egy randi, de ha nem érzem, hogy meglenne az a szikra akkor nem lépek tovább.


Mindig azt kapom elég cinikusan, hogy te még az igazira vágysz, azt hiszed, hogy létezik olyan? Ha így folytatod örökre egyedül maradsz. Ketyeg az órád!...stb.

Sokszor mondták azt is már, hogy miért gondolom, hogy ilyen fontos a szerelem, a szeretet sokkal fontosabb! Én viszont ragaszkodom a szerelemhez!


Viszont én úgy vagyok vele, hogyha nem leszek szerelmes inkább egyedül maradok, minthogy csak azért kössem össze valakivel az életemet, hogy ne legyek egyedül. Nem akarok megalkudni!!! Miért furcsállják ezt ennyire az emberek???


Én inkább azokat a lányokat tartom szánalmasnak, akik ilyen olyan okból (legyen az financiális, vagy csak simán az egyedülléttől való félelem) házasodnak szerelem nélkül.


Van aki hasonló cipőben jár?



2012. aug. 8. 23:05
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Az utolsó is aztán úgy jár, hogy 70 évesen egyedül lesz.

Linkeltem azt a könyvet, pont errő szól, komolyan érdemes elolvasni, még én, aki nem válogatta soha, sok jót tartogatott.

2012. aug. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Legyen szerencséd. Mihamarább!

2012. aug. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom, hogy alakult az életed az elmúlt fél évben, de azért írok neked, mert teljesen egyet tudok érteni a filozófiáddal. Én még csak 27 múltam, de ugyanebben a cipőben járok. Hallgatom a cseszegetést mindenhonnan, hogy mégis mire várok én, meg a szerelem úgyis elmúlik, ebben a korban (mintha már 50 lennék...) már "ésszel" illik szeretni, nem szerelemmel. Komolyan, ezek az emberek a szánalmasak. Én egyszer próbáltam meg még 22 évesen, milyen szerelem nélkül, racionálisan összejönni valakivel. Rendes pasas volt, kedves, imádott engem, de maga volt a pokol az az 1 év, míg vele voltam. Próbáltam "megszeretni", nem ment. A végén már szabályosan mindenféle pszichoszomatikus bajom lett (nőgyógyászati problémák-megjegyzem nem véletlenül szerintem...) és folyamatosan vergődtem, veszekedtem, rá vetítettem a kínlódásomat mintha ő tehetne róla. Vannak emberek, akiknek belefér az értékrendjükbe a megalkuvás. Ők ilyenek, mi meg mások vagyunk. Soha ne add fel az elveidet. Később lett egy nagy szerelmem és a sors iróniája, hogy ez esetben meg ő volt az, aki megalkudott mellettem. Borzalmasan nehéz volt felállni a szakítás után, de ez csak megerősített abban, hogy tisztán racionális alapon soha nem szabad senki mellett megalkudni. Igenis fontos a szerelem, hogy vágyj a másikra, hiszen ez a férfi-női kapcsolat alapja. Aki lefikáz emiatt, az cinikus és kiégett. Hidd el, elég rossz az neki. Biztos vagyok abban, hogy rád/ránk fog találni a szerelem, és az is meggyőződésem, hogy a mi értékrendünk a helyes. Aztán vigyázz, mert ha berobban az életedbe a nagy szerelem, akkor meg azzal fognak jönni, hogy "úgyis jól otthagy" meg "a szerelem úgyis elmúlik, akkor mi lesz". Ereszd el majd a füled mellett:) És sok sikert!
2013. jan. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

Látom több éves a kérdés.


Én mamahotelben lakó 30 éves férfiként vagyok egy olyan dilemmas helyzetben, hogy van egy 40 éves egyedülálló nő, akivel 2 éve barátság extrákkal kapcsolatban vagyok.

Nem tudtam beleszeretni sehogy sem, pedig remek belső értékei vannak, egy jó lelkű nő, sok lelki sebbel is.

Nekem soha nem volt komoly kapcsolatom, neki egy több évig tartó rossz volt.

Most várja tőlem hogy döntsék végre. Én nem tudok még dönteni....

Dillemazom hogy jöjjek össze vele vagy ne?

2018. máj. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!