Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Környezettanulmány előtt...

Környezettanulmány előtt küldenek postán értesítést, hogy mikor jönnek?

Figyelt kérdés
És hogyan zajlik ez egyáltalán, mit tehetnek meg és mit nem?

2012. aug. 10. 16:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem engeded be pl a családsegítőst aki környezettanulmányt akar csinálni, rendőrségi segítséget is kérhet! Nem jó az ilyennel packázni.. én is megjártam már..
2012. aug. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Komolyan? Rendőrt?Hihetetlen.....egyébként egy gy.tartásdíj leszállítása ügyben történik majd ez a hülyeség.

Annyira ideges vagyok, pedig rohadtul semmiről nem hazudtunk, nem is áll érdekünkben, mert kb semmink nincs.

Az egész körülmény, hogy még ilyen szar helyzetben is nekünk kell bizonygatni, ettől vagyok kibukva.

2012. aug. 10. 18:21
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az utolsónak, ha nem engeded be az illetőt, akkor az az együttműködés megtagadásának minősül, tehát rendőri segítséget is kérhet , hogy bejusson. Mégis mit gondolsz milyen környezettanulmányt készitene, ha előre szólna , hogy jönni fog?? Gondolom akkor minden családban tipp-topp lenne minden még ha szegényesen is, a gyerekeket pedig elzavarnák iskolába, vagy legalábbis jó messze otthonról... vagy hogy intézzen nektek majd segélyt, látatlanban, ha azt se tudja, hogyan éltek...


Egyébként kb. bármit megtehet a hivatali személy a kt. készítése során. Általában személyiségfüggő, mennyire veszi komolyan magát és a munkáját... Pl.: van aki csak bemegy a házba , megnézi a szobákat,meg hogy mennyire van rend, udvarra kinéz, hogy van e ott valami gyerekre veszélyes dolog és ennyi....utána kikérdez hogyan fűtötök, nézik a víz, áram be van e vezetve, kérdezni fogják a jövedelmeteket, meg hogy hányan éltek a házban életvitelszerűen és hány négyzetméteren....Nagyjából ennyi egy kt. a legrövidebb kb. fél óráig tart. Általában a problémásabb családoknál szokott hosszabb lenni, vagy körülményesebb, na meg ugye nagyban függ az illető személyiségőtől, hogy mennyire körülményes... de van olyan is, aki pl.: benéz a hűtőbe, hogy megnézze van e ennivaló, aztán megnézi van e tüzifa stb...

2012. aug. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
még azt tartsd szem előtt, hogy ennek az illetőnek (gyámügyes ez esetben ha gyerektartásról van szó) ez a munkája, ha körülményesen dolgozik, akkor is hivatalosan így kell csinálni... Nem lehet kedves veled, csak mert látja, nem "hazudtok", akkor is úgy kell eljárnia, ahogy a szabályok előírják neki.... A másik meg gondolj arra, hogy a gyámügyesek általában a problémásabb családokhoz járnak ki, tehát eleve gyanakodásra vannak beállítva (teljes joggal...)
2012. aug. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Hát ez elég riasztó, méghogy a hűtőbe, azért ez nagyon megalázó.

Már most fejbevágnám, hacsak rágondolok, nagyon kész vagyok az ilyesmitől. A legdühítőbb, hogy minden papirt normálisan beadtunk, de ha már a hivatalos papiroknak sem hisznek, akkor mi a fenének kell nekem hivatalba mászkálnom.

Azt mondja már meg nekem valaki, hogy ha egyszer bead az ember minden munkanélkülis papirt, meg minden hivatalos papirral igazolja, hogy mennyi a jövedelme (márha van), akkor mi a fenét számit, hogy mi van a hűtőjébe, meg milyen a lakás ahol lakik???

Lehet, hogy a szülők segítenek, lehet, hogy a testvér!!!

Mindjárt lelkiismeret furdalásom lesz, ha van egy csomag paradicsom a hűtőnkben, mert anyukám adott nekünk egy kis vitamint....mivel mindig a legolcsóbb kaját esszük.

De még sorolhatnám, hogy mi minden van itt (tesó lakás) ami nem a miénk...

Mit fognak ebből leszürni? Hogy adjam el tesóm tv-jét, vagy szekrénysorát? Vagy mi?

2012. aug. 10. 19:38
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

figyelj több oldalról kell nézni a dolgot.... ha van kaja a hűtőben az jó, ne szégyelld. Pontosan tudja a gyámügyes is, hogy kaphatjátok is a kaját, nem feltétlen veszed...

Megalázó oké? De láttam én már olyan családot is, ahol pl a gyerekek mesélték, hogy nem ettek semmit aznap (délután három volt) az anyuka közölte, hogy hazudnak a gyerekek mert ettek... Ezek után te mit csinálnál?? Hozzáteszem a lakás lepukkant, szinte kong az ürességtől... Pont azt nézi meg sok esetben a gyámügyis, hogy egyáltalán van e mit enni... nem az a probléma ha van egy kis paradicsom a hűtőben (főleg nyáron...) annál nagyobb baj, ha nincs...

2012. aug. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

hogy add el a tesód tévéjét szekrénysorát??

Nyugi ilyeneket, azért nem fognak mondani...Van ilyen kérdés is a kt.-s papiron, hogy kinek a nevén van az ingatlan, milyen jogcímen éltek ott. Tehát mondod hogy a testvéredé a lakás, majd rátérhetsz finoman, tapintatosan arra is, hogy igen, ez és ez az ő cuccai(gondolom ezt hivatalosan is tudod bizonyítani)...


Ne aggódj egy gyámügyis sok mindent látott már el fogja hinni... A lényeg, hogy ne légy elutasító, mert arra viszont ugrani fognak... akkor megint ott tartasz, hogy együttműködés megtagadása...

2012. aug. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Igen, az elég szomorú, ha nincs mit ennie a gyereknek, esetünkben ez nem áll fenn, hálistennek.

Bizonyitani meg tudjuk tulajdonilappal, hogy kié a lakás, bá nem friss dokumentum.

Persze kérdés, hogy a berendezést hogy bizonyitsam, hogy kié. Van itt egy batár nagy tv, tesóméké szintén. Nekünk ugyan nincs tv-előfizetésünk, kb két éve nem nézünk tv-t. De pl erről nincs papirunk, h kié. Na mindegy, majd lesz valahogy. A lényeg, hogy nem öntsön el a méreg. Ez a netelőfizetés is jó, hogy ki van fizetve minden hónapban, különben mindentől el lennénk zárva, mert menni sincs pénzünk sehova.

2012. aug. 10. 20:25
 19/25 anonim ***** válasza:
Hát ha úgyse használjátok akkor vigyék el a testvéreid oda ahol laknak, vagy a nagyszülőkhöz.
2012. aug. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
ja és mégegy kérdés, fényképezni nem szoktak ugye? Mert a férjemen úgy látom, hogy akkor majd ő hajigálja őket ki az ablakon.
2012. aug. 10. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!