Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ismét érvényesíte...

Hogyan lehet ismét érvényesíteni MÁK (Magyar Államkincstár) -tól tavaly kapott ún. "Hatósági Bizonyítvány"-t, ami utazási kedvezmányre jogosít? Most szeptember 1-ig érvényes. Hol, mi a teendő?

Figyelt kérdés
2009. júl. 21. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van a lányomnak szeptemberig érvényes, én felhivtam öket ( mi tartos betegség miatt kapjuk) ahova járunk ellenörzésre orvoshoz, ott kell ujbol leigazoltatni az emelt családi pótlékhoz igazoló papirt, amit ök küldenek ki.( Mármint a Magyar Államkincstás).

Ha minden igaz ezt aug-ba kiküldik. Visszaküldöd Szolnoki cimükre és automatikusan küldik az utazási kedvezményhez lévö kártyát. Nem tudom ti mire kapjátok ez csak tartosan beteg gyerekre vonatkozik ami irtam, de gondolom, ti is kapjátok automatikusan mind a papirt amit igazoltatni kell orvossal, visszaküldsé után pedig a kiskártyát.

2009. júl. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Mi is tartós betegség miatt kaptuk (tavaly először, és most jár majd le, azért sem tudtam a menetét).

Ha egyszer kapta valaki, akkor mennyi eséllyel hosszabbítják, vagy ez orvosi kontrollhoz van kötve?


Akkor a MÁK majd küld automatikusan időben papírt, amit nekünk kell bevinni aláíratni az orvossal, vagyis úgy kérni az esetleges jogosultságot?


Vagy jelezni kell esetleg telefonon, vagy más formában a MÁK felé, hogy ekkor lejár...?


Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

2009. júl. 21. 10:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Elvileg lejárta elött küldik a papirt amit az orvossal le kell igazoltatni, ahol legelöször tettétek, remélhetőleg meg fogjátok kapni, bár nem tudom milyen betegségre kaptok, nekem a lányom atopias dermatitises és ez egy ekzemás betegség amit ki lehet nöni, de ö most 18 és szinte egész évben vannak tünetei.

Tehát ök ( magyar államk. ) küldi a papirt, el kell menni az orvoshoz, ö aláirja hogy még tartosan beteg a gyerek, majd te visszaküldöd az államkincstár cimére( a Szolnokira kell ! ) és ök küldik neked utána automatikusan a kedvezményes kis kártyát.( Ami ugye még jár, remélem kormányunk ezt nem törli )

Ha van még kérdéses nyugodtan irj.

2009. júl. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi választ.

Nálam az a helyzet, hogy eddig rendszeresen kellett kontrollra járni, és tavaly kaptam először ilyen kiskártyát. Most még nem hívtak vissza kontrollra se, majd kivárom, hogy küldenek-e valamilyen papírt.


Én (aki kapom) már nagykorú vagyok (már tavaly is az voltam, mikor kaptam). Akkor éppen a jövedelmem nem haladta meg azt az összeget, ami után már nem jár ez a támogatás. Sajnos ezután sem fogja meghaladni, így remélem, tényleg, nem vonják meg ezt is...

2009. júl. 21. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!