Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öröklés! Hogyan tudom érvényes...

Öröklés! Hogyan tudom érvényesíteni a jogaimat?

Figyelt kérdés

Anyukám elég fiatalon özvegy lett,és újra házasodott. A lakást amiben laktunk a 2. férjével ujítgatták együtt,lett fél testvérem is akivel em vagyunk túl jóba. Közre játszik h ő közös gyerek meg minden,én meg nem. és már kis korunkba is kihasználta ezt.

Mikor meghaltak a szüleink ő ott maradt a lakásba,én nem lettem kifizetve meg semmi. Nem volt sürgős nekem az eladás akkor. Aztán történtek dolgok és megkértemh fizessn ki vagy adjuk el a lakást. Már 2 éve mondtam neki h szükségem lenne a lakás árára. Azóta halasztgatja az eladást,és nem fizet ki.Pedig vevő lenne rá.

Most úgy néz ki h el tudjuk adni,de ő nem akar rendesen kifizetni csak 50-50%ba,pedig nekem több járna. Ezt nem akarja elfogadni. Azt mondja nincs igazam. Már kezdek én is elbizonytalanodni.Nekem nagy szükségem van az egész összegre ami jár!


2011. okt. 14. 18:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
Miért jár több neked? Milyen arányban kéne osztoznotok? Nincs végrendelet?
2011. okt. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

én úgy tudom h azért járna több mert a ház eredetileg anyukámé és apukámé volt. Aztán apukám meghalt. Utánna anyukám összejött a 2, férjével tőle lett a testvérem.

vagy akkor én igazi apámtól így már nem öröklök?

2011. okt. 14. 19:03
 3/18 anonim ***** válasza:
28%

Ha anyukádé volt a lakás,akkor mindkettőtök a felét örökli. Ha sokat követelőzöl,akkor a féltestvéred esetleg felszámolja,amit az ő apja költött a lakásra,ha tudja is ezt bizonyítani.

Nem értem,hogy miért járna neked több?

2011. okt. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az új férj vett a lakásból bármekkora részt?

A tulajdoni lapon ki van bejegyezve tulajdosként ill. haszonélvezőként, és milyen arányban?

2011. okt. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
apukámé és anyukámé volt. Csak apa meghalt mikor még kicsi voltam.
2011. okt. 14. 19:06
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha a lakás anyud és apud nevén van, akkor 75%-a a tiéd, 25% a féltesódé.
2011. okt. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha apukád meghalt,akkor az ő részét örökölted. Ha nem,mert végrendeletben anyukádra hagyta,akkor csak a fele-fele jár.
2011. okt. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
a mostoha apám csak a felujításokba szált be(festés,ablakcsere)
2011. okt. 14. 19:07
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Meghalt személy nevén nem lehet lakás! Azt örökli valaki.
2011. okt. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem édesapád teljes részét és édesanyád részének felét kell örökölnöd. Csak közbeszól, hogy nevelőapád is hozzárakott a felújításhoz. Menj el ügyvédhez.. Illetve amikor megvolt a hagyatéki, akkor ott le van fektetve hogy kinek mi jár!!
2011. okt. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!