Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy én nem akarok orvos vagy ügyvéd lenni?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem,utána megyek egyetemre.Nem szeretnék Szegeden maradni,mert szabadságra vágyom,nem arra,hogy még több évig itt éljek.Világot szeretnék látni,ennyi.A szüleim viszont ragaszkodnak a jogi vagy az orvosi egyetemhez.Anya meg azt mondta,hogy Szegeden nézelődjek egyetem ügyileg,mert Pestre nem enged el,külföldre meg végképp nem.

De istenem,én utálom a biológiát,a kémiát és rosszul vagyok a vértől,nem érdekel az orvosi szakma.A jog pedig még annyira sem.


Imádok fotózni,de arról már régen letettem,hogy esetleg fotós legyek,mert apa folyton azt mondja,hogyha majd ott lesz a nevem előtt,hogy "dr.",akkor olyan suliba megyek,amilyenbe akarok,de előtte legyen valami normális végzettségem.De hát a jogi/orvosi egyetem nem 3 év,nem akarom a fiatalságomat olyanra elpocsékolni,amit utálok.


Elhiszem,hogy ők ezt szeretik csinálni (anya ügyvéd,apa pszichiáter),de őket ez érdekli,engem meg hidegen hagy...Csak annyira nem látom rajtuk az enyhülést ebben a témában.



Mit csináljak?!



2012. aug. 11. 09:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%
Nem az ótkorban élünk. Menj arra amit szeretnél. Ha nem fizetik, majd dolgozol mellette. Aztán ha látják, hogy amellett kitartassz, megenyhülnek.
2012. aug. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%

Ha felnőtt akarsz lenni, viselkedj is úgy, és vállald!


Nem lesz könnyű, de meg kell tenned: "Anya, apa, ne haragudjatok, de én nem a ti életeteket akarom élni, hanem a sajátomat. Ezt és ezt szeretném csinálni. Elmegyek Szegedről, ide és ide, és a saját álmaimat próbálom megvalósítani. Kérlek titeket, hogy értsétek meg, vagy legalább fogadjátok el."


Valahogy így. Sok sikert!

2012. aug. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
7%

hát akkor mondd meg nekik,hogy nem akarsz orvos meg hasonló gagyi szakmát választani,hanem pl fotózni,világot látni akarsz

egy ismerősöm sportgimibe szeretne menni,anyjáék meg azt akarják,hogy valami szakmát tanuljon,pedig a srác kiváló focista,kiskora óta csak ez érdekli

2012. aug. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
81%
"orvos meg hasonló gagyi szakmát"???????????????????
2012. aug. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
36%
Szeged jó hely,el ne menj onnan! Más meg direkt odamegy,hogy járhasson egyetemre! Van ott más szak is. Tudod,hogy én az ország másik feléből töröm magam,csak hogy ott végezhessek? Eszednél légy!
2012. aug. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
97%
Anyuci pici fiának a sarkára kell állnia most és megmondani, hogy én ezt nem szeretném.
2012. aug. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
6%
szerintem gagyi,főleg az orvosi,semmire sem mész vele,inkább mérnök-informatikus,arra sem kell 12 évet tanulni,mint a bolondank
2012. aug. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
77%
Remélem, hogy ha megbetegszel, eszedben sincs orvoshoz menni, ilyen hozzáállással.
2012. aug. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
6%
de hát mi jó az orvosi szakmában?szerintem csak a pénzes sznobok gyerekei mennek orvosira
2012. aug. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy kinézem a szüleimből(főleg apából),hogy elintézik,hogy sehol ne kapjak állást vagy kirúgatna mindenhonnan.


Persze,jó hely Szeged...De miután itt élek már közel 18 éve,egy kis változatosságot szeretnék...Más városban is szeretnék lakni,a barátnőimmel szeretnék együtt lakni és nem a szüleimtől függeni.

2012. aug. 11. 10:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!