Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvették tőlem az apámat, mit...

Elvették tőlem az apámat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apám még évekkel ezelőtt, albérletben élt és nagyon közel álltunk egymáshoz. Aztán összejött egy idegen nővel. Szép lassan megmérgezte a kapcsolatunkat, még akkor is folyamatos konfliktusokat gerjesztett amikor okot sem adtam rá, ha kellett szarkavarással, hazugságokkal. Eltelt 3 év, és bár rendszeresen látogattam az öreget, úgy érzem, hogy már egy teljesen más, szerintem kicsit lezüllött értékrendet vett át, és szokott meg, és lenéz amiatt, amit még régen megértett, hogy egyetemen tanulok, stb. (szerinte a teszkóban kellene dolgoznom, mert jó munka, ilyet 3-4 évvel ezelőtt biztos nem mondott volna) a jót könnyű megszokni, de a rosszat is, most meg már kifejezetten ellenzi az egyetemet. Hülyének, nagyképűnek néz, lenéz, pénzzel sem támogat, ráadásul saját magát teszi tönkre azzal az életmóddal amibe belerángatták, de észre sem veszi, és nem tudok mit tenni. Részben az ő hibája is, egy vadidegen miatt eldobta a fiát, hagyta magát befolyásolni....


Volt, hogy amikor anyámmal összevesztem (miatta jött el apa itthonról) (eleinte apám még pontosan megértette a helyzetemet, hiszen ugyanabból jött el, de addig fúrta a nő ezt az ügyet is, amíg el nem hitette vele, hogy ÉN csinálom a konfliktusokat) végül amikor nála akartam aludni 1 hétig, amíg anyámnál lenyugszik a helyzet, nem engedte meg. Azt mondta, hogy kivehetnének nagyobb albérletet, de ez így nem működik. Emléxem még a céges terepjáróban tartott fejmosást, hogy sajnálja de ez nem így megy. Azóta eltelt 2 év, kirúgták attól a cégtől, azóta szerintem nem is ült kocsiban, és már az idegen nő gyereke (aki egyidős velem) fél éveket élt a bérelt lakásukban, amikor engem elzavartak amikor lett volna rá mód, hogy odaköltözzek.


Még a nő is megmondta nekem (folyamatosan csinálja a balhékat) hogy nem tehet arról, hogy az apám egy birka. Annyira beszarozott, hogy faternak már a hideg futkos a hátán amikor rám gondol mert a barátnőjével való konfliktusokhoz köt hozzá. A nő meg ezt tudatosan, céllal csinálja és egyszerűen nem tudom felhívni apa figyelmét, hogy szálljon ki ebből, hagyja ott ezeket az embereket, mert rosszindulatúak és a nyomorba taszítják. Nem lehet... Mit tegyek?



2012. aug. 12. 18:20
 1/8 A kérdező kommentje:
A legrosszabb az, hogy amikor még ismerkedős stádiumban volt láttam mennyire összeszedte magát, drága ingeket vásárolt, körszakállat növesztett, még külön örültem is. Aztán összejött ezzel a nővel és 2 év alatt egy utolsó melós szintjére züllesztette, és egyszerűen nem lehet felnyitni a szemét mert megszokta. És hiába mondtam neki is, minden értékrendet meg lehet érteni..... még a c.gányokét is.
2012. aug. 12. 18:22
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Fogadd el, mert mást nem tehetsz.


Nálunk szerencsére nem ennyire húzós a helyzet, de azért voltak/vannak kemény pillanatok, mikor van, hogy egy héten legfeljebb 10 percet tudok beszélni apával - pedig mi egy házban élünk.

2012. aug. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsi nem olvastam teljesen végig, hívd el a nőt egy beszélgetésre valahova beszélgess vele ha tényleg ilyeneket mond hogy apád egy birka akkor vedd fel a beszélgetést és játszd le az apádnak.
2012. aug. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, de ritka nagy b.rom vagy!


És a pszichiáter mit csinál? Meghallgat, aztán szevasz. Talán családterápia, amin meg lófsz nem történik, ott bájolgás, aztán otthon meg ugyanaz minden.

Tudom, mert én is ezt az utat jártam/om.

2012. aug. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha trollokon kívül más is válaszolna...
2012. aug. 12. 18:43
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
"Aztán összejött ezzel a nővel és 2 év alatt egy utolsó melós szintjére züllesztette" - hát nézd kedves Kérdező, hogy apád, vagy a párja értékrendjével van-e valami baj, azt nem tudom, lévén tőlük nem hallottam/olvastam egy szót se. De annak az értékrendjével biztosan komoly baj van, aki képes leírni az idézett mondatot... süllyedni a naplopó, a parazita, az ingyenélő szintjére lehet, a melós, a dolgozó ember szintjére max felemelkedni...
2012. aug. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Csináld ki a nôt :D Sokat nem veszthetsz.. Am tényleg ne hagyd, hogy a nô ezt tegye veled! Én nem hagynám.
2012. aug. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 totoreka válasza:
Sajnos nálunk is ez a helyzet, a nő direkt a család ellen fordította apámat, direkt csinálja a konfliktusokat (de már olyan szinten hogy senkije nem maradt apámnak), és ő ebből leli örömét.. De apám észre sem veszi, csak minket hibáztat.. Sajnos nem tudok jó tanácsot adni, csak azt hogy jobb ha beletörődsz.. Én éveken keresztül szenvedtem, próbálkoztam, beszéltem a fejével, de tőle akár fejen is állhatok ez az állapot változni nem fog.. De hátha a te apád normálisabb! Mert az enyém teljesen reménytelen..
2012. aug. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!