Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyűlölök otthon lenni, nincs...

Gyűlölök otthon lenni, nincs semmilyen kapcsolatom a családommal, mert nem bízok meg bennük. Valamilyen tanács?

Figyelt kérdés

Évek óta leszarnak és csak akkor viselkednek szülőként, amikor szarban vagyok pl: rontok egy tantárgyból. Én próbáltam a kapcsolatot fenntartani, de már bele fáradtam. Gyűlölök otthon lenni, egyszerűen nem érzem otthonomnak.

Két nővérem van és őket a tenyerükön hordozzák engem meg leszarnak. Anyummal régebben volt egy anya-lánya kapcsolat szerűség, de sokszor vissza élt a dolgaimmal. Egyszerűen képtelen vagyok bennük bízni. Sokszor támadtak már hátba. Egyedül csak a páromba bízok meg, de benne sem 100%-ban. Igazából a családom miatt nem tudok bízni senkibe se. Nővérem meg pszichiátriába akar dugni a dührohamaim miatt és meg is akarja győzni anyumékat. Valamilyen tanács?


2012. aug. 15. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2012. aug. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
költözzel.. vagy kolesz
2012. aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha pszichiátriával fenyegetnek, akkor biztos, hogy "rossz fát tettél a tűzre". Ilyennel nem szoktuk sem a gyerekünket, sem a testvérünket szórakozásból fenyegetni. Nézz a tükörbe és kérdezd meg magadtól, hogy megtettél-e mindent annak érdekében, hogy jó legyen a kapcsolat. Lehet, hogy túl sokat vársz el a családodtól és te szeretnél a középpontban lenni. A középpont a család és nem a család egy-egy tagja. Keresd a normális kapcsolatot, hidd el, nem is olyan nehéz megtalálni, csak AKARNI KELL.
2012. aug. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Manapság mindenkit oda akarnak rögtön küldeni. Azért van dührohamod, mert rühelled őket, nem bírod őket elviselni. Ez nyilván annak a következménye, hogy veled mindig a negatív irányba kivételeztek. (vagy többnek)

És mert eddig (??) visszafojtottad a feléjük irányuló dühöd. Sokat eltűrtél, pedig már régen be telt a pohár nálad.

Mindenkinél betelik előbb-utóbb. Ez normális. Csak, akinél utóbb, az már baromi ideges és robban a bomba.

Ez nem pszichiátriai eset. Minden hülye ezzel jön, ha olyannal szembesül, hogy valaki ellent mer mondani neki, vagy kifejezi a nem tetszését.

Mert egy olyan világban élünk, ahol minden nyomi azt tanulta, hogy tűrni kell, pedig nem igaz!

És egyébként sem értenek már a szép szóból az emberek.


Tudod, ha az lenne a szitu, hogy a barátaidnál jön ez elő, akkor rögtön azt mondanák, hogy hagyd ott őket, ne találkozz velük, mert mérgezik az életed. Ők nem barátok.

Ami igaz is.

A család esetben is van egy pont amikor az ember szabadulni akar. Saját életet.


A legjobb az lenne, ha egyszer nem fognád vissza magad ill. ha nem tartanád velük a kapcsolatot.

Ha otthon laksz, akkor ez sajnos nem megoldható, egyedül a tűrés marad. És a várakozás, hogy végre majd mikor sikerül elmenni onnan.

2012. aug. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Ma leülök velük beszélni :)
2012. aug. 15. 19:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Párod hány éves?Költözz hozzá
2012. aug. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!