Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen ügy esetén?

Mit lehet tenni ilyen ügy esetén?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok és az egyik nagyszülőnkkel élünk együtt, apukám anyjával. A helyzet az, hogy ez régen a nagyszüleim háza volt, amiben élünk, de ők apura íratták. Viszont apu testvére, azóta is (ez közel 20 éve volt) minden hónapban jön és hatalmas veszekedést idéz elő. Viszont nagyanyám szítja folyton ezeket a veszekedéseket, megkapja minden hónapban az x összegű nyugdíját, és ezt az összeget apum testvérének adja minden hónapban, aki kb csak akkor jön el, ha fizetés van. Ezzel szemben apum anyja folyton azt hajtja mindenkinek, hogy mi vesszük el a nyugdíját, meg minden kis megmaradt pénzét, mialatt semmit nem ad bele a rezsibe.. a villanyt, a gázt amit használ, a gyógyszereit, az ebédjét amit a menzáról hoznak, és még sorolhatnám, mindent a szüleim fizetnek. Legjobban anyumat bántja.. Apum nagyon keveset tud itthon lenni a munkája miatt, és így ha jön a tesója, akkor anyuval kiabál mindig, hogy a miénk lett a ház, és hogy akkor lássuk el az anyját, viszont nekünk is nagyon nehéz így, még két tesóm van, nem élünk nagylábon, a házon mindent mi csináltunk, mi újítottuk fel, mióta ráíratták apura, már egyáltalán nem is úgy néz ki mint régen, építve is lett hozzá. De nagyanyám azt csinálja, hogy h apum tesójának szemébe minket ócsárol, a mi szemünkbe pedig őt. Hazudja , hogy soha nem kap kaját, nem vesszük meg a gyógyszereket, mindent elveszünk tőle, és nemtudom, hogy színleli vagy tényleg így van, de érdekes módon semmire nem emlékszik amit mi csinálunk érte, csak arra amit apum tesója...Véleményem szerint rettentően gonosz ember, én még soha nem láttam ilyet.kicsit őrültnek is gondolnám, csomószor nyitva hagyja pl a csapot, emg hasonlók. Ma a szüleim nem voltak itthon, megint jött veszekedni apum tesója és engem fogott ki.Engem k*rvának nevezett és hasonló trágár szavakkal illetett mindenkit a családban, torkaszakadtából kiabált, hát nem volt jó érzés.. és mindig ez megy, Anyumnak már 20 éve ezt kell elviselni, és nagyon félek tőle, hogy egyszer idegöszeroppanást kap, sokszor sír is az ilyen veszekedések után.


De fogalmam sincs, hogy mit lehet, vagy egyáltalán lehet-e tenni bármit is ilyen helyzetben, és erre keresem a választ. Mert szüleim nem akarnak költözni, meg is értem ragaszkodnak a házhoz, viszont ez így már nem mehet tovább, hogy mindenkit kikészít apum tesója a nagyanyámmal. A két tesóm is még kicsi, és nem akarom, hogy fiatalon ilyesmiket kelljen átélniük, meg elbújni amikor jön (már bocsánat) ez az idióta.


2012. aug. 16. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
költözz el
2012. aug. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Kicsit furcsan hangozhat a valaszom. De! Ha mar az apukad neven van a haz akkor az mar az ove. Ot kene megkerdezni miert viseli meg mindig ezt el. Ha van nyugdijja a nagyanyadnak es nem akarjatok ezt akkor be kell rakni valami oregek otthonaba es akkor minden gyogyszert, kajat onnan kap es nem hazudhatja azt, hogy elvettetek vagy nem adtatok oda neki. Oda meg jarjon a nagybatyad es eljenek boldogan. Ha meg a nagybatyad oda megy es kurv.nak nevez hivj ra rendort, hogy fenyegetozik es felsz. Ha nem akarnatok a labat sem tehetne be a sajat hazatokba. Ha nincs a neven es nincs oda bejelentve lakonak akkor o onnan barmikor kidobhato. Ha meg meg balhezik is, mondom rendorseg azt majd megtanulja.
2012. aug. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Az a baj, nagyanyám haszonélvező, tehát amíg ő azt mondja, hogy szívesen látja a fiát, addig nem tehetünk semmit, ha meg rendőrt hívnánk az nem tudom, hogy alakulna, mert végül is egyikünk szava a a másikunké ellen. A nagyanyám, meg mindig mindenben igazat ad a fiának, ma pl ott voltam mellette, mikor feljött a tegnapi nagy veszekedés, és letagadta, hogy volt vmi,ő nem emlékszik semmire, pedig zengett a ház a hangjuktól.

Ha meg otthonba küldenénk, még azt sem zárom ki, hogy a nagybátyám neki mennek apának, vagy vkinek a családból. Ha meg vki megsérül az se jó.

Elég reménytelen helyzet.

2012. aug. 17. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!