Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tenni kutya támadás...

Mit kell tenni kutya támadás esetén?

Figyelt kérdés
Mit kell tenni ha az utcán megtámad egy kutya és nincs hová menekülnöd? Nincs nálad paprika spray vagy egyéb védekező eszköz.Nem egyszer volt részem ilyen élményben hogy agresszív kutya támadott meg kíváncsi vagyok ti mit tennétek:)
2012. aug. 12. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:

hangos kiabálás használhat, a kutyáknak azért érzékeny a hallásuk, ha nem is használna akkor vki biztos a segítségedre siet..


egyszer egyik bnőm kistestű kutyáját támadta meg egy német juhász az utcán felkapta ölbe ,de nem tudott a nj-tól menni mert állandóan ráugrált, elkezdted kiabálni a kutyával,egy kicsit meghátrált aztán újra kezdte, szerencsére jött egy csávó és egy bottal jó nagyot suhintott a kutyára az meg elszaladt,szerencsére bnőm és a kutyája karcolássokkal megúszta a dolgot..

2012. aug. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem szabad abbahagyni a légzést... ez egyébként a hosszú élet titka is...


Igazából kezeket a magasba, hogy magasabbnak látszódj, és kiabálj rá folyamatosan.

2012. aug. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Csinálj úgy, mint ha visszatámadnál.

A kiabálás nem a legjobb ötlet, nagyon könnyen elárulhatod vele a pánikodat, ami a legrosszabb, ami csak történhet. Amúgy is, az erős hangok csak izgatottabbá teszik a kutyát, ami olaj a tűzre.

Egy ragadozó üzemmódra váltott bármilyen állattal szemben a lehető legrosszabb, ha prédaként viselkedsz. Akkor ember nincs, aki megállíthatná.


Ha már látod, hogy szalad feléd, legyél felé néhány nagyon határozott lépést, egyetlen hangos és nagyon határozott NEM kiáltással, vagy egy nagy tapssal.

Ettől biztos, hogy elbizonytalanodik, vagy lelassít.

Akkor állj meg, tedd csípőre a kezed, és folyamatosan tartsd vele a szemkontaktust.

Ha közelebb megy, egészen a személyes zónádba, te is haladj felé!!!

Határozottan, keményen, és olyan lelki nyugalommal, amit csak magadra tudsz erőltetni. Ha megáll, te is állj meg, és az sugározzon belőled, hogy ha mégegy lépést tesz, úgy felrúgod, mint a bolondgombát... akármilyen nagy is legyen. :D

Ha olyan a szitu, akkor nyugodtan arrébb is tolhatod a lábaddal, de csak nyugodtan, ne támadásnak vegye, inkább csak az ő lenyugtatását szolgálja.

Ha eléred, hogy kizökkenjen az agya a támadásból, már nyert ügyed van. Pár másodpercig még lehet hogy elidőzik, de aztán odébb áll.

Magyarul nem találtam, de a lényeg érthető, forgatás közben egy járókelőt kezdett el zaklatni egy pitbull, meg egy kisebb kutya a lényeg, 07:40 -től:

http://www.youtube.com/watch?v=kfObQW8omz8

2012. aug. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha azzal a szent meggyőződéssel állsz bármilyen állat elé, hogy ha idejön, széttéped, akkor nem fog odamenni. Kihúzod magad, felszeged a fejed és bátran megállsz előtte. Mély hangon, határozottan elküldöd. Érzi a magabiztosságodat és ugye az állatok nem tudnak színlelni, tehát ha egy állat magabiztosnak tűnik, akkor valószínűleg tényleg sokkal erősebb. Ezért azt hiszi, hogy erősebb vagy és nem bánt. Nem szabad gyengeséget mutatni. Támadott meg már pár kutya és még nem volt olyan, hogy megharapott volna, mert amint nyugodtan, magabiztosan megálltam előtte és határozottan rászóltam, elment.
2012. aug. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Mond neki, hogy nem... határozottan. És ha nem tud magyarul? Ugyanbakszi. Ha nagyobbnak látszol, és nem fordítasz hátat, akkor max a nyakadnak ugrik...
2012. aug. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző!

Látszik, mellyire hozzá nem értő vagy, azt nem értem, mi értelme megszólalnod, ha azt sem tudod, miről beszélsz.

A Nem-nek elsősorban a hangereje, és a határozottsága számít, lehetne az akármi, ahogy írtam, egy taps is.

De ha már kiált valamit, akkor miért ne legyen az egy olyan szó, amit ha esetleg tanították a kutyát, akkor az a tiltással kapcsolja össze?!

Mit kiabáljon? Ölj!? A jelentés csak egy extra plusz, ha érti érti ha nem, nem.

Egyébként elárulom, a vezényszavakat ismerő, és teljesítő kutyák sem tudnak magyarul. Érdekes dolog mi?


Meg mit zagyválsz a hátat fordításról? Sokat ittál, vagy be vagy tépve?

Szánalmas az akadékoskodásod.

2012. aug. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2012. aug. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
vegyük azt hogy meg támad mert a „kemény vevény szavak” meg ilyesmi nem seggit akkor szerintem találd fel magad: bot, kő bármi . Lényeg mindig törekedj a talpon maradásra és hogy a fejedet védjed. keres ki utat ! régebben én is tartottam a kutyáktól .
2012. aug. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
és nekiáll harcolni a kutyával????? ne kiabálj, ne mozogj, és ne hadonássz.
2012. aug. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyjábol én is így tudtam ha magabiztosan odaállsz a kutya elé eggyet ráordítasz én általában azt szoktam hogy nem mész innen vagy takarodja és széttárod a karodat akkor a kutya megfordul és odébb áll ha ez sem használ egy vastagabb ruhadarabot a kezedre csavarsz és mint egy csibészkar megpróbálod elérni hogy a kutya abba harapjon bele miután ezt megtette nyert az ügy ha nagyon csillapíthatatlan a kutya nyitottá válnak a gyenge pontok a fejen orr fül szem és aki ért hozzá külömböző idegbénulást okozó pontok pl azthiszem a szeme közt megnyomod az orrát pár percre lemerevedik a kutya:) ha ez sem segít akkor miközben cibálja a karodat jól megis rugdoshatod és mikor rájön hogy szarban van úgyis elenged és elmegy:) több kutyánál nemtudnám megmondani mi a helyzet engem eddig egyszerre 3 kutya támadott meg ami a legtöbb volt ugyanezt alkalmaztam és hát bevált de szerencsém volt mert állítólag ilyen falka ösztön lép fel náluk ha többen vannak a tvben is legtöbbször azt hallani hogy kutyák támadtak rá.... Akárkire de olyat hogy kutya egymagába nagyon ritka:) több kutyás verzióra ki mit tudna mondani?:)
2012. aug. 14. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!