Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családért feladni a sulit?

Családért feladni a sulit?

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni, főleg véleményekre vagyok kíváncsi. Van egy főiskolai társam aki kínai származású. Nyáron hazautazott a családjához (tudni kell róla, hogy már nem kínai állampolgár). Azt mondta augusztus 10-én jön vissza. Ez azért fontos, mert a diplomamunkánkat (külföldön tanulok, és itt párban is lehet írni a diplomamunkákat) szeptember 1-jén le kell adni ellenőrzésre (ha nem adjuk le akkor, legközelebb csak jövő félévben lesz rá lehetőség). Viszont hiába keresem, írtam neki e-mail, levelet Facebookon, plusz próbáltam hívni, de semmi. Szerintem meghosszabbította az utazását. A vízuma elvileg érvényes szeptember végéig. Tudom, hogy a családja nagyon fontos neki, plusz édesanyja beteg is. Szóval biztos vagyok benne, hogy később jön haza, valószínűleg ő nem emlékszik a szept. 1. határidőre. Viszont most nem tudom mit csináljak, nekem fontos lenne még idén megszerezni a diplomát. Ha nem jelentkezik pár napon belül, akkor nem lesz idő befejezni együtt. Én be fogom fejezni, de az akkor az én munkám lesz, így ha visszajön, kénytelen lesz elfogadni azt amit én írtam.. (Egyébként ez teljesen jó nekem, végül is a munka 80% már készen van). Viszont nem tudom mit tegyek. Tudom, hogy a család fontos, de nem tudom, hogy ha nem ér vissza időben halasszam-e el a leadást vagy ne törődjek vele és adjam le most szeptemberben a munkát? (Ha ő nincs ott leadáskor, akkor nem mehet szemináriumra, ami azt jelenti, hogy írhat magának egy új diplomamunkát). Ti mit gondoltok erről, mit csinálnátok a helyemben?

2012. aug. 17. 10:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Figyelj,ez egy elég komoly dolog. Mert persze,nem szeretnéd,h neki el kelljen halasztania a dolgot,de sajnos olyan világban élünk,h csak magadat szabad,hogy nézned,h neked mi a jó! Én elkészíteném egyedül és ha nem ér vissza akkor is leadnám! Nem tartom magam önző embernek,de ez nem játék!
2012. aug. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben megírnám a diplomamunkát, ha ott lesz a leadáskor akkor ott lesz, ha nem nem, de annak nincs értelme, hogy te is csússzál miatta. Főleg, ha egyedül sem okoz nagy gondot a megírása.
2012. aug. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.Bocsi a az íráshibákért,siettem!
2012. aug. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Semmi gond a hibákért nem az a fontos :-) Ok. igazatok van, csak annyira rosszul érzem magam ez miatt. Viszont az tény, hogy diploma nélkül nem nagyon fogok munkát kapni, itthon ülni meg nagyon nem szeretnék.
2012. aug. 17. 10:59
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen bűntudatod. Persze fontos a család, és én is simán vállalnám, hogy csúszok, ha tényleg olyan a helyzet.


De a te társad szó nélkül tűnt el. Az lett volna a minimum, hogy előre megbeszélitek, mi a szitu, vagy legalább otthonról elér. Tudom, Kínában sok kommunikációs csatornát korlátoznak (pl. facebook), de azért a telefont és az e-mailt nem. Egy ilyen esetben neki kellett volna keresnie téged, ő az, aki szó nélkül eltűnt és ezzel mindkettőtök tanulmányát, jövőjét veszélyezteti.


Ha ő nem vette a fáradságot, hogy megbeszélje veled, hogyan tovább, akkor neked sem kell rosszul érezned magad. Van nyoma, hogy te kerested, ennyi.

2012. aug. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is leadnám. Jóban vagyunk, meg minden, de idegen miatt a saját időmet nem rabolom. Nyilván azt hagynám, hogy ha hazajön, kettőnk nevében adjuk le, holott nem volt ott a befejezésnél... Ezt persze csak akkor, ha eddig tényleg együtt csináltátok.

Viszont halasztani nem halasztanék miatta, és ezt neki is meg kell értenie.

2012. aug. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor az a helyzet ha jól értem,hogy mindketten csúsztok,vagy te megcsinálod egyedül és csak ő csúszik.

Neki attól már nem lesz jobb,ha te sem adod le, gondolom ha együtt csináljátok a diplomamunkát biztosan jóban vagytok,talán barátok is. Én nem várnám el egy barátomtól sem,hogy ő is csússzon miattam.

2012. aug. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia:)

Fontos a család,tudom,de nem jelentkezik,legalább 1 sms-t írhatna h később megyek haza mert ez és ez van. én befejezném a munkát,és ha nem érne vissza akkor leadnám... Azért a te jövőd a fontosabb,nem az övé:(

2012. aug. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg! Nem ér annyit!
2012. aug. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Figyelj, ilyen esetben, ő nem jelentkezett nem reagált a kereséseidre, tehát fejezd be a diplomamunkát, ha ott lesz akkor ott lesz, ha nem akkor nem, de neked legyen meg a diplomád és ne halassz csak miatta.

2012. aug. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!