Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne csinálnom, ha tönkret...

Mit kéne csinálnom, ha tönkretesz a testvérem?

Figyelt kérdés

15, lassan 16 éves lány vagyok. A szüleimmel és bátyámmal élünk, az átlagszínvonalat alulról kapargatva, reméljük, hogy hó végén kijövünk.

A probléma a testvéremmel van, aki már elnézést a kifejezésért, de tényleg szörnyű alak. 25 éves, alkalmi munkákat vállal el olykor, megértem a helyzetét. Egyszerűen nehéz rendes melót találni.

De amit velem művel, lassan tűrhetetlen. Ok nélkül bánt, szóban és fizikailag egyaránt. Teljesen normális helyzetekben, mikor semmi oka sem lenne velem gorombának lennie, hangoztatja milyen nyomorék, fogyatékos és rusnya vagyok (plusz ezeknek kombinációja erős szitkokkal). Főleg a külsőmet bántja, pedig egyáltalán nem vagyok kövér, nincs baj az alakommal. Arcra tényleg nem vagyok szép, de igyekszem akkor is kinézni valahogy. Mikor normálisan öltözöm, rövidre vágom a hajam, hangoztatja, hogy olyan vagyok, mint egy fiú, ha szoknyát veszek, akkor k-rvának nevez. És ez még akkor van, amikor mi a boldog békeidőnket éljük, minden heppi, ha reggelit készítek neki. Bár tény, hogy nincsen más választásom, az van amit mond, különben jön a lelki-testi terror.

Apropó, testiségek. Nagyon könnyen kezet emel rám, elég egy rossz szó, rossz fejmozdulat, vállrántás, és szinte rögtön repül a pofon. Mit pofon. Tele vagyok kék-zöld foltokkal, de mindig ügyel rá, hogy ott üssön, ahol nem látszik. Egyszer teljesen elborult az agya, a torkomnak esett, és addig szorította, amíg végképp nem kaptam levegőt. Sötét foltokat láttam, aztán csak az tiszta, hogy köhögök, a nyál kicsordul a számból, levegőhöz jutok és szinte azonnal elkezdek sikítva zokogni, pedig nem akarok. Felpofoz, a vállam rázza, hogy nyugodjak meg szépen.

Az ilyen incidensek után mindig tudatosítja magában szépen, hogy az én hibám volt. Elmeséli, szinte nagypapásan, hogy mivel idegesítettem fel, és mivégett az én felelősségem az egész. Magát állandóan kivonja a dolog alól.

Undorítóan sokat kell vele lenem. Igen, kell. Megint nincs választásom.

Nem szólhatok a szüleimnek. Csak még sokkal-sokkal-sokkal nagyobb balhé kerekedne. Ordibálás. Nem bírom már elviselni. Nem akarom ezt még szítani. Annyira kilátástalan az egész.

Mégis mit tehetnék? Akármilyen tanács, segítség?

Talán csak ki akartam írni valahova. Sajnálom. Csak apránként tönkremegyek.


2012. aug. 19. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Jelentsd fel, ez nem vicc. Olyan nincs, hogy nem látszik, valahol biztos látszik és az orvos tud akkor látleletet venni. Szüleidnek szólj de komolyan, mi van ha a végén megöl???
2012. aug. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szólj a szüleidnek minél hamarabb!

Bár nem értem, hogy ők eddig miért nem vették észre, hogy mit művel veled a tesód.

És nehogy elhidd neki, hogy te vagy az oka az ő aljas viselkedésének.

2012. aug. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a bátyád egy szemétláda szadista.

könnyű a kisebbet bántani pláne a hugomat...


jó hogy nem már félelemben élek a saját házamban


én tuti egyszer előkapnék egy konyhakést és azzal fenyegetném meg hogyha hozzám ér még egyszer akkor vége.

(persze csak mondanám hogy hátha megijed)

és hordoznák magammal egy bicskát és ha véletlen bántani akarna előkapnám


bátyád egyébként beteg?? mert csak azok csinálnak ilyeneket...

2012. aug. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

A bátyád képtelen, sőt nem is akar uralkodni magán. Ez beteg dolog. Minél előbb szólj egy megbízható felnőttnek, minden egyes kék foltot mutass meg a szüleidnek, és mondd el hogyan keletkeztek, csináltass látleletet( háziorvos), vedd fel a telóddal a szövegét. Tudjon róla minél több ember, és lehetőleg felnőtt férfi, aki előtt majd jobban meghúzza magát.

A lelki terrorral élők, mind ezt csinálják, rákenik a másikra a saját aggressziójukat, hogy az tehet róla, de ez nem így van.

Nem vagy még nagykorú, a szüleid felelnek érted, tudják meg! Ha szemet hunynak felette, keresd meg őket is:

[link]

2012. aug. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első dolgom lenne a verés után a rendőrségre bemenni. Onnantól ők átveszik az irányítást, gondolom, ha ilyen vádakkal mész oda, akkor látleletet is vetetnek szakértő orvossal, onnantól nincs visszaút a testvéred számára, számodra pedig véget ér a rémálom.
2012. aug. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Undoritó hol vannak a szüleid

a tesod egy 25 éves munkanélküli lúzer aki 16 évesen tölti ki a fusztrációját.

Még csak nem is ad haza rendesen pénzt mért türik a szüleid.

Mikor csesztet nyisd ki a szád és tisztázd vele hogy nélkületek 1 hajléktalan munkanélküli lenne mert még csak 1 nőt se tud felszedni hogy ott csövezen.

2012. aug. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szólj valakinek! A suliban vagy a rendőrségen keress valakit, aki segít, ha a szüleidre nem számíthatsz (márpedig ahogy elnézem nem számíthatsz, ha ilyen szinten szarnak a fejedre. Ha a sebeidet nem is látják, azért illene észrevenni, hogy valami nem stimmel.) Biztos van a sulidban pszichológus vagy a tanárod, aki tudja, mit kell tenni, melyik hivatalos szervhez kell fordulni, stb. A bátyádat egy pillanatig se sajnáld, az ilyen nem testvér, hanem féreg. Pokoli nehéz lehet megtenni az első lépést, de bátornak kell lenned és szólj valakinek, ne tűrd ezt tovább!
2012. aug. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Látom ez egy tavalyi téma. Remélem, hogy azóta változott az életed, különben itt az idő, és lehet menni a rendőrségre, mert ezért akár le is ültethetik.
2013. aug. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!