Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon irigylem a testvérem...

Nagyon irigylem a testvérem életét, hogyan lépjek ezen túl? Már nem is beszélünk csak a családi összejöveteleken.

Figyelt kérdés
Ő 28, én 26, mindketten lányok vagyunk.
2012. júl. 25. 17:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Siránkozás helyett javíts a sajátodon.
2012. júl. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Pontosan mi az, amire irigykedsz?
2012. júl. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
Pontosan mit irigyelsz tőle?
2012. júl. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

van egy férje aki imádja és ráadásul gazdag. A nővéremnek nem kell dolgoznia, nyelveket tanul és egyetemre jár.


Nekem is van párom akivel szeretjük egymást, de mindketten dolgozunk, én 2 helyen, amiatt esélytelen hogy tanuljak :-(


Leginkább a tanulást irigylem tőle.

2012. júl. 25. 17:34
 5/16 anonim ***** válasza:
26%

Én inkább sajnálom, hogy 28 évesen nem képes még dolgozni, illetve neki az élete célja egy pénzes pali mellett kikötni.

Még nyerhetsz a lottón is, és akkor téged fog irigyelni ;)

2012. júl. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

Tanulj Te is! Nyelvtanuláshoz nem feltétlenül kell pénz, csak akarető és némi nyelvkészség. És mai világunkban a nyelvtudás a legnagyobb érték!


Fájlmegosztókról komplett csomagokat tudsz letölteni ingyen. De ami szerintem tuti: magyar felirattal megnézni egy idegen nyelvű filmet szórakozásból, és utána kép nélkül hallgatni az eredeti nyelvű hangját pl. házimunka közben.

2012. júl. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem biztos, hogy az az élet jobb, ami jobbnak tűnik. Azt hogy te mit látsz az ő életéből és mi a valóság, milyen problémákkal kell a nővérednek szembenéznie, amit lehet, hogy nem mutat ki, azt lehet, hogy elképzelni sem tudod. Mindenfajta életnek megvan a maga nehézsége és öröme. Én is szeretnék tanulni nyelveket, meg egyetemre járni, de erre egyelőre nincs lehetőségem a munkám és a családom miatt. De ez nem jelenti, hogy soha az életben nem is lesz. Különben is: "A munka pedig arra jó, hogy távol tartson tőlünk három nagy bajt: az unalmat, a bűnt és a szükséget." Mindenkinek magának kell megtalálnia, hogy mi az, amitől boldog lesz. Ne arra koncentrálj, hogy mid nincs, hanem hogy mennyi mindened van. Nagyon sok nő 30-40 évesen is még csak keresgéli a megbízható férfit, neked meg már van egy vőlegényed. Vagy az hogy van állásod, ez manapság nem olyan evidens, hogy van. Diplomások állnak sorba legalja munkákért, és ha már egy olyat kapnak, már annak is örülhetnek. Például. De tuti, hogy rengeteg olyan dolog van, amire mások irigykedhetnének rád. Az, hogy a nővérednek van ideje tanulni, hát hurrá, legalább majd, ha neked is lesz, taníthat téged. :)
2012. júl. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ez nagy butaság, ha emiatt nem beszélsz vele.

Pont, hogy minél szorosabb kapcsolatra kéne törekednek velük, mert így legalább megvan az esélye, hogy ti is felemelkedjetek. Sose tudhatod, mit hoz a jövő, lehet, hogy egyszer társulhatnátok velük, létrehoznátok egy közös vállalkozást, amiből ti is szépen profitálhattok. De ha csak egyre távolodtok egymástól, akkor esélytelen, hogy segítsenek nektek bármiben is.

2012. júl. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%
Irigység,ezért is tart itt a magyar nép
2012. júl. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Beszélek vele, csak nem járunk el együtt sehová mert mi nem engedhetjük meg magunknak és egy idő után kényelmetlen lett, hogy mindig ők fizetnek.


Irigy vagyok, igen. Na és? Ettől még nem utálom őt, nem fúrom a háta mögött, nem kiáltom ki üresfejű eltartott libának. Szereti a férjét, jól élnek. Igyekszem, hogy ne legyek irigy de ez van. Vagy kössem fel magam emiatt?

2012. júl. 26. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!