Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudathatnám velük hogy...

Hogy tudathatnám velük hogy már nem vagyok "kisbaba"?

Figyelt kérdés

Elegem van abból hogy nem is a szüleim hanem a nővéreim kezelnek kislányként csak mert én vagyok a legfiatalabb ők az én koromban már teljesen érettebben viselkedhettek nem volt senki aki letiporta volna az önbecsülésüket ezért már mikor kicsit dekoltáltabb vagy magas cipő van rajtam én érzem magam frusztráltan csak mert ők mindig úgy beszélnek rólam hogy jaj de aranyos meg ilyenek és engem nagyon idegesít szóval szeretném ha egyenrangúként kezelnének hogy érhetném el ezt hogy megjegyezzék??

16/L


2012. aug. 19. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Én 25 éves vagyok és a nővérem néha még mindig úgy kezel mintha gyerek lennék.
2012. aug. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Először próbáld velük megbeszélni, mondd el nekik ugyanezt, amit most leírtál. Ha ez nem nem megy, vagy nem válik be náluk, akkor próbáld máshogy jelezni. Például ne viselkedj a cuki kishugukként, bár nem tudom, most milyen vagy. Legyél önállóbb. Esetleg érettebb, komolyabb témákról beszélgess elük, hogy észrevegyék, nem vagy már kislány.
2012. aug. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Először is tanulj meg vesszőt,pontot és kettőspontot használni,mert összefolynak a szavaid és kb semmit nem lehet kivenni a mondataidból.

Másodszor nem hisztizni kell meg lázadni. Nem egy dekoltált felsőtől leszel nagylány vagy egy magassarkú cipőtől,hanem attól,hogy tudsz viselkedni. Ha valami bánt,akkor el kell mondanod a családodnak,nem itt hisztériázni. Inkább örülj neki,hogy szeretnek és dédelgetnek, gondolj bele azoknak a helyzetébe,akiknél ez nincs meg,hogy azok mit érezhetnek,és ahelyett,hogy itt kivered a nagy jelenetet,hogy neked de pokoli sz-r életed van,mert "letiporják az önbecsülésedet" azzal,hogy dédelgetnek, viselkedj úgy,mint egy érett kamasz,ne úgy,mint egy hisztis pi.csa,mert azt csinálod. Senki nem fog egyenrangúként kezelni,amíg nem tanulod meg hogyan kifejezni magad,és nem látod át tisztán,hogy ők csak szeretnek,nem letiporják az önbecsülésedet. Ne csinálj hülyét magadból,legyél hálás a szeretetükért.

2012. aug. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

#3-as: vessző és pont után helyet szokás kihagyni, így a te írásod is tökéletesen össze van folyva...


Kérdező: fogalmam sincs mi bajod azzal hogy aranyosnak tartanak. Attól még hogy te nagylánynak öltözöl kivágott felső meg magassarkú, nem jelenti hogy már nő vagy. Még mindig gyerek vagy, így is bánnak veled. Ez normális dolog. Örülj neki.

2012. aug. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
23:37-es,látom nagy expert vagy a word tekintetében... tök lényegtelen,a kérdező csak hisztizik,inkább örülne,hogy foglalkoznak vele.
2012. aug. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem hiszti miatt írtam ezt hanem mert látom hogy másoknak tök jó fej tesóik vannak akik szinte a haverjaik engem meg "debilnek" tartanak
2012. aug. 19. 23:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Jajj, a helyesíró-huszár itt is lecsapott. Sajnos a saját mondatait nem ellenőrizte elég alaposan, pedig neki is jól jönne egy lecke a vesszőkről.
2012. aug. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
azért annyiból igaza van a 3-s hozzászólónak h nem kéne hisztizni.és igen,fárasztó dolog ha mindig kicsiként kezelnek.fiú vagyok és csak bátyáim vannak,akikkel ugyan ez a helyzet.de ennek örülni kell,mert ha nem lennének ilyenek a tesóink sokkal rosszabb lenne.egyébként valahol igazuk is van,hiszen ha felnőtt lennél,akkor tovább lépnél azon h "letörik az önbecsülésedet". nem a magassarkútól leszel nagylány (bár gondolom te arra céloztál ezzel h ilyenkor mindig teszik a megjegyzést),hanem attól h normálisan tudsz fogalmazni,viselkedni és ha gondod van,akkor kiállsz eléjük és megbeszéled velük a problémádat,nem pedig ide írogatsz.
2012. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Őszintén szólva, 16 évesen még mindig kislány vagy. 20 éves kortól zavarjon az ilyen szituáció!
2013. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!