Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem lehet, hogy sok anya...

Nem lehet, hogy sok anya azért olyan fáradt mindig, mert hagyják, hogy a gyerekeik "rabszolgája" legyen és túlságosan aggódnak és elkényeztetik a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
Kifejtem részletesebben. Rengeteg olyan történetet olvasok itt, hogy hullafáradt a nő otthon a gyerekkel, gyerekekkel, mos, főz, takarít, férj dolgozik, vagy még otthon sem nagyon segít, de nem lehet, hogy a nők túlságosan hagyják, hogy a gyerekeik hisztiznek, hogy figyelik minden kívánságát, ha már nyekereg egyet rohannak. Tudom, hogy mindenki félti a gyerekét, de ha például a kisbabákat is állandóan felveszik, ha nyafog, sír, még akkor is, ha evett, tiszta a pelenka, a gyerek meg megszokja, hogy sírással mindent megtehet. Azért mondom ezt, mert mikor én gyerek voltam sajnos a hisztivel én is mindent el tudtam érni és figyelmet akartam mindig, ha nem kaptam meg addig idegesítettem anyát, amíg meg nem kaptam, ő meg szegény alig bírt velem, de mindig megtette és rohant, ha bajom volt én meg kihasználtam ezt az alkalmat. Visszagondolva nem volt szép tőlem.

2012. máj. 13. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Én apai ágról teljesen egyedül vagyok.Nincs se testvérem,sem egy unokatesóm.Az anyai ági családomtól eltiltottak,ami miatt most nagyon szívok,mert gyerekkoromban egyáltalán nem volt körülöttem senki korombeli.Tehát full egyedül,sok felnőtt között.Sokak szerint életképtelen lettem.Amikor elkezdtem önállósodni,akkor nem akartak elengedni és az lett az eredménye,hogy még 22 évesen sem álltam a talpamra,gyerek vagyok még legbelül.Csak panaszkodni jöttem ide.
2012. máj. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a pici kisbabát felveszik, mert sír nagyon messze van az elkényeztetéstől. Vágyik az anyjára, a testi közelségre.

Gondolom neked nincs gyermeked, mert ha lenne tudnád, hogy látszik mikor van hiszti és mikor nem.

Soha nem hagytam sírni a kisbabám, most másfél évesen mégis tudja, hogy mikor vásárolunk neki a bevásárlókocsiban kell ülni, és ha választ valamit azt a boltban nem bontja ki. És még sorolhatnám.

Ha a fiam otthon hisztizik valami olyanért amit nem kaphat meg pl a pillanatragasztó ( legutóbbi eset) akkor 2 perc alatt kihisztizi magát, mert én észre sem veszem.


A szüleid rontották el. Én is elfáradok a nap végére, de nem azért, mert a fiam fenekében vagyok egész nap. És szerintem ezzel sokan vannak így. Csúnya dolog ám az általánosítás.

2012. máj. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Engem is elkényeztettek.Mindent megadtak amit kértem , nagyon jó anyagi körülmények között élünk.

És milyen lettem?

Egy erős , kitartó személyiség aki addig küzd míg el nem éri a célját.Nálam a nem szó nem létezik , nincs benne a szótáramba.A nemet gyenge emberek találták ki.Jelenleg Svájcban élek és már családom is van.

2012. máj. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
ne keverjük a hisztit a babasirással.A hisztinek én sem engedek de picibabaként mindig felvettem a lányom.
2012. máj. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Sok Anya ilyen. Pl az enyém is a fiútesómmal.

Megmossa a haját a kisfiának, ha nem lett elég meleg a kajcsi visszarohan a konyhába és újramelegíti, levágja a körmöcskéjét és filmet néz vele.

Ezzel eddig semmi gond egy 4 évesnél, de a bátyám 28 éves!!!

Anyu ezért fáradt és lelkibeteg is egyben.

2012. máj. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is elfáradok a 2,5 éves melett de nem azért mert hisztizik hanem mert egy valóságos tolvajbetyár, ha egy piszt nem hallok már megyek mert tuti nem a saját játékaival játszik hanem valamit "bűnözik". Két percenként vagy a kiskanalakat fosztja ki vagy a sütő órája, diókupac szétszedése stb mindig van valami. Égetni való de verni nem fogom, kiabálnással meg nem akarom, hogy féljen tőlem, most vagyok a büntibe rakással meg játékmegvonással de hiába tudom milyen nem tudok mit kitalálni, falrahányt bosrsó a szavam. :(
2012. máj. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, igaz lehet, amit írsz, sokan túlzásba viszik, viszont nehéz megalálni az egyensúlyt. Mindenki menet közben tanulja a gyereknevelést, olyan nincs, hogy valaki azt már tudja, mielőtt gyereke lesz. Minden döntés egyéni mérlegelés lapján történik, és sokszor csak egy édes kicsi babucikát látsz magad előtt, akinek szeretnél megadni mindent, hogy nevetni lásd. Nehéz sokszor betartai a következetesség szabályait, azt is tanulni kell. Csakhogy idő közben a gyerek is tanul, egyre fifikásabb lesz, úgyhogy nem olyan egyszerű ez, mint ahogy az elsőre tűnik, a pillanatnyi érzelmek nagyon sokat befolyásolnak. Résen kell lenni. :)
2012. máj. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
jah, és a gyerekek roppant fárasztóak tudnak lenni. Duracellnyuszik, mindent ki akarnak próbálni, nagyon kell rájuk figyelni. Plusz amíg kicsik, nem tudják elláti se mgukat, és sokszor megéheznek, összekoszolják magukat, elesnek, stb...
2012. máj. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem nevezném rabszolgaságnak, hogy ha tele a pelenka, kicserélem, ha éhes, megetetem. Sokszor külön kell nekik a kaját is elkészíteni, tápszert bekeverni, főzelékeket megcsinálni, amíg nem ehetnek mindent. Van olyan nap, hogy háromszor-négyszer is át kell öltöztetni, mert kifolyik, leborul, összekeni, stb. És ahogy nőnek, egyre okosabbak, és fifikásabb "rosszaságokat" tudnak kitalálni. Nem minden gyerek olyan, hogy leülteted egy sarokba és ott eljátszik. Most még aki nem bírja elviselni a rendetlenséget (mint én), az még egész nap rámolhat is a baba után. Mert az is idő, mire megtanulja, hogy ő pakoljon el maga után. Főzni is kell, mert nem lehet mindig a nagyszülőkre számítani (főleg, ha több 100 kn távolságra vannak), megrendelni drága is, meg nem is annyira jó...

Szóval szerintem ez bőven elég "feladat" ahhoz, hogy estére kimerítse az embert.

2012. máj. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogadjunk, hogy nincs gyereked. :)

A pici babát fel kell venni, ha sír. Ő még ezt nem azért csinálja, hogy manipuláljon, hanem mert fél egyedül, vágyik az édesanyja testmelegére, amit 9 hónapon keresztül megszokott. Ez nem elkényeztetés. 1 éves kor körül kezdenek rafkósabbak lenni, 2 évesen meg már nagyon komoly hisztiket képesek produkálni, de ez nem ugyanaz a kategória, mint a babasírás.

Az anyaság bizony fárasztó. Ez van. Nem mindig egyszerű megtalálni az egyensúlyt, és azt is tudomásul kell venni, hogy egyik gyerek könnyebben, a másik nehezebben kezelhető, és ez nem mindig a szülő érdeme vagy hibája. Úgy gondolom, hogy az igazán kb. 20 éves korra derül ki, kit neveltek jól.

2012. máj. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!